Metoda Kanapkowa - Sposób na Piękne i Długie Włosy

Przedłużanie włosów metodą kanapkową - na czym polega?

Metoda kanapkowa polega na wczepianiu pomiędzy nasze włosy pasm włosów na kilkucentymetrowej taśmie. Taśmy są niewidoczne gołym okiem i niewyczuwalne. Pasma są bardzo lekkie i nie obciążają włosów - nie odczuwa się ciągnięcia ani dyskomfortu podczas wykonywania codziennych czynności. Włosy po przedłużeniu można dowolnie upinać, modelować. Ponieważ pasma przyczepiane są tuż przy samej skórze, należy regularnie zgłaszać się na podciąganie taśm.

Kryterium poddania się zabiegowi przedłużania włosów metodą kanapkową jest odpowiednia długość własnych włosów. Włosy nasze, naturalne, powinny mieć przynajmniej 15 centymetrów - licząc długość od czubka głowy. Do przedłużania włosów w tej metodzie wykorzystuje się pasma o długości: 25 cm, 40 cm i 55 cm. Są to długości pozwalające na delikatne przedłużenie włosów i dokonanie naprawdę dużej metamorfozy w wyglądzie.

Tape on – czyli przedłużanie włosów metodą kanapkową

W dzisiejszym świecie, gdzie zmiana fryzury stała się czymś powszechnym i niezwykle modnym, stale pojawiają się nowe metody przedłużania włosów, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.
Jedną z takich technik jest metoda tape on, znana również jako przedłużanie włosów metodą kanapkową. Ta fascynująca metoda polega na aplikacji ultracienkich pasm włosów doczepianych na taśmie z silikonu, które łączą się z naturalnymi włosami, tworząc efektowny i trwały efekt.
Choć może to być nowość dla niektórych, to już teraz wzbudza duże zainteresowanie wśród osób poszukujących szybkiego, efektownego i trwałego sposobu na zmianę swojej fryzury.
Jeśli zastanawiasz się nad odświeżeniem swojej fryzury lub marzysz o długich i gęstych włosach, to właśnie ten wpis jest dla Ciebie! Przekonaj się, dlaczego metoda kanapkowa przedłużania włosów staje się coraz bardziej popularna wśród osób poszukujących idealnego sposobu na przedłużenie włosów.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową - jak często trzeba powtarzać?

Przedłużanie włosów metodą kanapkową trzeba powtarzać średnio co 4 - 6 tygodni. Częstotliwość powtarzania zabiegu jest uzależniona od wzrastania włosów. Są osoby, którym włosy rosną wolniej i zabieg mogą powtarzać rzadziej. Im szybciej rosną włosy, tym bardziej pasma oddalają się od głowy. Taśmę po zdjęciu oczyszcza się i ponownie przykleja. Taki zestaw pasemek można ponownie doklejać od 3 do 5 razy - zależy to głównie od odpowiedniej pielęgnacji włosów.

Włosy doklejane (o ile są naturalne) można traktować jak własne włosy. Do mycia i stylizacji włosów można używać dowolnych produktów. Ważne jest jednak, aby nie czesać włosów grzebieniem i tradycyjna szczotką. Do czesania włosów po przedłużeniu używa się specjalnej szczotki, która nie wyczesze doklejonych pasm. Włosy można suszyć suszarką, prostować i kręcić na lokówkę. Dużo uwagi należy poświęcić na nawilżanie włosów, ponieważ włosy doczepione nie otrzymują naturalnego nawilżenia pochodzącego ze skóry głowy.

Metoda kanapkowa jak wspomniano w artykule ma też swoje wady, trzeba co parę tygodni dociągać doczepiane włosy do podstawy włosa w okolicy skóry głowy bo przecież włosy rosną jednym włosy rosną szybciej, innym mniej, raczej uzależniłabym metodę doczepiania włosów właśnie również od szybkości porostu swoich włosów.

Czytaj dalej...

Przy tej metodzie włosy nie są narażone na działanie szkodliwych czynników, takich jak wysoka temperatura czy substancje chemiczne zawarte w kleju, co sprawia, że nowa fryzura może zagościć na naszej głowie na stałe, nie powodując destrukcji naszych naturalnych kosmyków.

Czytaj dalej...

Należy jednak pamiętać, że bardzo długie włosy doczepiane mogą jednak delikatnie obciążać włosy i wywierać nacisk na skórę głowy i cebulki włosowe, więc jeśli masz zniszczone włosy nie przesadzaj z długością przedłużania.

Czytaj dalej...

Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Czytaj dalej...