Przedłużanie włosów w nosie - wszystko, co musisz wiedzieć
Co to jest keratynowe przedłużanie włosów? Jak się za to zabrać?
O kreatynowym przedłużaniu włosów słyszał chyba każdy – w końcu tak popularna metoda przedłużania kosmyków, nie mogła przejść bez echa wśród kobiet, które nawet w minimalnym stopniu zainteresowane są kwestiami związanymi z urodą, fryzjerstwem i pięknymi włosami.
Jednak osłuchanie się z nazwą zabiegu, wcale nie idzie w parze z wiedzą na temat tego, czym jest ten zabieg i na czym właściwie on polega.
Zwłaszcza wtedy, gdy się myśli o wykonaniu takiego zabiegu na własnych włosach lub też, jest się zainteresowanym poszerzeniem swoich kompetencji fryzjerskich czy też przekwalifikowaniu się o obraniu nowej drogi zawodowej.
Choć wiadomo, że w tego typu przypadkach należy wiedzę zgłębić na o wiele wyższym poziomie – to da tylko profesjonalne szkolenie, które zakończone jest egzaminem i zdobyciem odpowiedniego certyfikatu.
Jednak nie da się ukryć, że zdobycie nawet powierzchownej wiedzy to już pierwszy krok do głębszego zainteresowania się tematem, dlatego nie warto tego lekceważyć. Jak więc krok po kroku zabrać się za kreatynowe przedłużanie włosów? Po pierwsze, należy dysponować odpowiednimi materiałami.
Potrzebne będą:
- Włosy z końcówkami z kreatyny. Najlepsze w tym celu są oczywiście włosy naturalne. Zazwyczaj przy zabiegu stosuje się około stu pasemek. Kolor i długość zależą wyłącznie od indywidualnych ustaleń.
- Keratyna. Może przyjmować formę pastylek, granulek czy też wkładów do pistoletów. Służy do bezpośredniego przedłużania włosów. Jedna taka granulka zaciskana jest przy pomocy zgrzewarki wraz z pasmem włosów. Przy wkładach do pistoletów mowa o specjalnym termoplastycznym kleju, który podczas zabiegu przedłużania włosów tworzy bezpośrednie łączenia. Przydaje się również przy nowych końcówkach, podczas procesu regeneracji.
- Osłonki na palce wykonane z gumy – metoda wykonywana jest na ciepło, więc należy zadbać o należyte zabezpieczenie palców.
- Specjalna szczotka do przedłużanych włosów.
- Plastikowe osłonki – stosowane na głowie, mają zabezpieczyć skórę podczas zabiegu przed poparzeniem.
- Zgrzewarka – przedłużanie włosów metodą kreatynową nie może obejść się bez odpowiedniej zgrzewarki. Zgrzewarka w tym wypadku oznacza płaskie szczypce, które są wyposażone w regulację temperatury. Za jej pomocą formowane są płaskie zgrzewy.
Keratynowe przedłużanie włosów
Przedłużanie włosów metodą keratynową jest jednym z pierwszych sposobów doczepiania włosów, które pojawiły się na rynku i stale cieszy się niesłabnącą popularnością. Polega na łączeniu włosów naturalnych z doczepianymi za pośrednictwem keratyny, która swoją strukturą bardzo przypomina tę, która stanowi naturalny budulec włosa. Doczepiane, cienkie pasma zakończone są łuską keratyny, która pod wpływem ciepła emitowanego przez specjalne urządzenie rozpuszcza się, skleja włosy i zastyga. Łuski są bardzo małe, dlatego powstałe zgrzewy keratynowe również są niewielkie i nie musisz obawiać się o to, że będą widoczne dla innych osób.
Decydując się na tę metodę, będziesz mogła cieszyć się długimi włosami przez około 4 miesiące. Po tym czasie twoje naturalne włosy nieco urosną, a w konsekwencji tzw. zgrzewy keratynowe proporcjonalnie się obniżą, co sprawi, że przy mocniejszym podmuchu wiatru mogą stać się widoczne. Zabieg wykonany przez profesjonalistę nie uszkadza włosów, dlatego bez obaw możesz go powtarzać co kilka miesięcy. Przedłużanie włosów metodą keratynową kosztuje zwykle około 1500 zł, a czas, który spędzisz u fryzjera waha się od 2 do 3 godzin.
Airtouch - technika rozjaśniania włosów, którą pokochały klientki na całym świecie.
Technika opiera się na “wydmuchiwaniu” z kolejnych pasm krótszych włosów, a następnie nałożeniu farby na.
Regularnie szkolimy fryzjerów i osoby, które zdecydowały się rozpocząć swoją przygodę w zakresie przedłużania i zagęszczania włosów. Nie musisz być fryzjerką, aby zostać stylistką! Realizujemy kursy online i stacjonarne w głównych miastach Polski: Kraków, Wrocław, Kielce, Częstochowa, Warszawa i Gdynia, również z możliwością finansowania z KFS. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły pod numerem 797 111 771 lub skorzystaj z pomocy naszej konsultantki, wybierając różowy przycisk w prawym dolnym rogu ekranu.
Zostań STYLISTKĄ PRZEDŁUŻANIA WŁOSÓW!
1. METODA MICRORINGS
2. METODA KERATYNOWA, w tym MICRO-BONDS
3. METODA KANAPKOWA – skin weft / tape on
4. ULTRADŹWIĘKI PREMIUM, BASIC lub PREMIUM Plus
Jak usunąć włosy z nosa?
Usuwanie włosów z nosa wymaga zastosowania specjalnego urządzenia elektronicznego w postaci trymera precyzyjnego. Jest ono o wiele bardziej skuteczne od klasycznej pęsety lub nożyczek, które mogą spowodować skaleczenie się lub doprowadzić do różnego rodzaju infekcji bakteryjnych. Jest to związane z bardzo małą powierzchnią, na której operuje się tego typu narzędziami. Trymer precyzyjny to urządzenie o niewielkich rozmiarach i o podłużnym kształcie, ze specjalną nasadką, która delikatnie przycina włoski w nosie. Przy wyborze odpowiedniego modelu, korzystanie z niego jest w pełni bezpieczne.
Wybór trymera, który zapewni optymalne usuwanie włosów z nosa, powinien być uzależniony od jego funkcjonalności. Im większa wygoda jego użytkowania i czyszczenia, tym chętniej będzie się z jego pomocą wykonywało czynności pielęgnacyjne. Oczekiwania w tym zakresie są wysokie, ale z pewnością spełniają je produkty firmy Philips. Jeśli chodzi o trymery precyzyjne, w ofercie Philipsa można znaleźć urządzenia przeznaczone typowo do usuwania zbędnych włosków w nosie oraz w uszach, jak i takie, które pozwalają również na przycinanie brwi. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem w zakresie przycinania włosków w nosie bez ich wyrywania jest Nosetrimmer series 1000. Specjalny system osłonek zapewnia bezpieczeństwo jego użytkowania, a idealny kąt – dokładność wykonywania czynności pielęgnacyjnych. Wygodę korzystania z Nosetrimmera series 1000 daje możliwość mycia go pod wodą. Można je także zatem stosować pod prysznicem co przyspiesza poranne czynności pielęgnacyjne. Nosetrimmer series 1000 to produkt przeznaczony dla osób, które oczekują od trymera podstawowego usuwania włosków, bez wysublimowanych oczekiwań w tym zakresie. Philips oferuje jednak również bardziej zaawansowane urządzenia. Na przykład Nosetrimmer series 3000 posiada dodatkowe nasadki grzebieniowe do przycinania włosów. Pozwala to na dokładne przycinanie włosków w nosie i w uszach oraz brwi. Jeśli chodzi natomiast o Nosetrimmer series 5000, charakteryzuje się ono największą dokładnością strzyżenia. We wszystkich trzech modelach trymerów została zastosowana technologia ProtectiveGuard. System Protective Guard osłania ostrza, uniemożliwiając ich bezpośredni kontakt ze skórą. System został również zaprojektowany tak, aby zminimalizować ryzyko pomijania, ciągnięcia lub szarpania włosów.
Przedłużanie włosów na ringi
Przedłużanie włosów na ringi to jedna z najstarszych obecnie stosowanych metod, jednak wciąż cieszy się ogromną sympatią wśród klientek salonów fryzjerskich. Polega na łączeniu naturalnych pasm z doczepianymi za pomocą niewielkich, metalowych obręczy, nazywanych ringami. Są one wypełnione silikonem od środka, a więc nie musisz się martwić o to, że zaciśnięta na włosach obręcz uszkodzi twoje naturalne kosmyki. Dodatkowo, silikonowa wyściółka zapobiega zsuwaniu się ringów, co powoduje, że metoda ta jest naprawdę trwała. Metalowe, twarde ringi mocuje się zaraz przy skórze głowy, dlatego ich noszenie w pierwszych dniach może być nieco niekomfortowe. Jednak, podobnie jak w przypadku ultradźwięków, nie narażamy włosów na szkodliwe działanie wysokiej temperatury i substancji chemicznych.
Doczepianie włosów za pomocą metalowych ringów pozwala na wielokrotne użycie tych samych pasm, dzięki czemu, podobnie jak przy metodzie kanapkowej, raz na miesiąc możemy podciągnąć ringi do góry, nie narażając się przy tym na wysokie koszty.
Fryzjer, używając specjalnie do tego przeznaczonych cążków, otwiera ringi, podciąga włosy do góry i ponownie je zaciska. Dzięki temu obręcze nie są widoczne i nie trzeba za każdym razem inwestować w nowe pasma. Przedłużanie włosów u fryzjera metodą na ringi wiąże się z ceną około 1000 zł.
Jak dbać o włosy przedłużane? Profesjonaliści do takiego zabiegu używają włosów naturalnych, dlatego możemy o nie dbać podobnie jak o własne. Najlepiej sprawdzą się szampony i odżywki dedykowane włosom zniszczonym i rozjaśnianym, ponieważ posiadają one silne właściwości nawilżające i regeneracyjne. Dodatkowo, końcówki pasm warto zabezpieczać za pomocą silikonowego serum lub olejku, na przykład arganowego. W ten sposób zabezpieczymy je przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur, silnego wiatru czy też uszkodzeń mechanicznych.