Przedłużanie włosów w nosie - wszystko, co musisz wiedzieć

Przedłużanie włosów – ultradźwięki

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową brzmi skomplikowanie, jednak są to tylko pozory. Naturalne pasma z doczepianymi włosami łączy się za pomocą specjalnego urządzenia, które wydziela fale akustyczne o bardzo wysokich częstotliwościach. Takie urządzenie do emisji ultradźwięków wyglądem przypomina prostownicę, jednak w przeciwieństwie do niej nie emituje ciepła, co jest ogromną zaletą tej metody przedłużania włosów, gdyż nie naraża ich na zniszczenie. Emitowane przez urządzenie fale akustyczne prowadzą do wzrostu ciśnienia i wydają drgania o na tyle wysokim natężeniu, że pozwala ono połączyć włosy doczepiane z naturalnymi. Cienkie płytki aparatu działają punktowo, a więc jedynie na tę niewielką część włosów, która znajduje się między nimi. Dlaczego włosy się ze sobą łączą? Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Jakie są zalety tej metody? Przedłużanie włosów na ultradźwięki nie naraża ich na działanie wysokich temperatur i szkodliwych substancji chemicznych. Decydując się na tę metodę, możemy stale cieszyć się długimi i gęstymi włosami, jednocześnie nie obawiając się o nasze naturalne pasma.

Ile kosztuje przedłużanie włosów za pomocą ultradźwięków? Cena takiego zabiegu u fryzjera wynosi od 1500 zł do 2500 zł. Na jej wysokość wpływa nie tylko innowacyjna technologia, która jest wykorzystywana podczas zabiegu, ale również czas, który stylista musi nam poświęcić, a jest on przeciętnie trzykrotnie dłuższy niż w przypadku opisanej wcześniej metody kanapkowej. Pamiętaj jednak, że niezależnie od wybranej metody, warto zarezerwować dodatkowe godziny u fryzjera na wypadek, gdyby konieczne okazało się również wyrównanie koloru za pomocą farby lub strzyżenie. Dzięki temu twoja fryzura zawsze będzie wyglądać świeżo i naturalnie.

Jak usunąć włosy z nosa?

Usuwanie włosów z nosa wymaga zastosowania specjalnego urządzenia elektronicznego w postaci trymera precyzyjnego. Jest ono o wiele bardziej skuteczne od klasycznej pęsety lub nożyczek, które mogą spowodować skaleczenie się lub doprowadzić do różnego rodzaju infekcji bakteryjnych. Jest to związane z bardzo małą powierzchnią, na której operuje się tego typu narzędziami. Trymer precyzyjny to urządzenie o niewielkich rozmiarach i o podłużnym kształcie, ze specjalną nasadką, która delikatnie przycina włoski w nosie. Przy wyborze odpowiedniego modelu, korzystanie z niego jest w pełni bezpieczne.

Wybór trymera, który zapewni optymalne usuwanie włosów z nosa, powinien być uzależniony od jego funkcjonalności. Im większa wygoda jego użytkowania i czyszczenia, tym chętniej będzie się z jego pomocą wykonywało czynności pielęgnacyjne. Oczekiwania w tym zakresie są wysokie, ale z pewnością spełniają je produkty firmy Philips. Jeśli chodzi o trymery precyzyjne, w ofercie Philipsa można znaleźć urządzenia przeznaczone typowo do usuwania zbędnych włosków w nosie oraz w uszach, jak i takie, które pozwalają również na przycinanie brwi. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem w zakresie przycinania włosków w nosie bez ich wyrywania jest Nosetrimmer series 1000. Specjalny system osłonek zapewnia bezpieczeństwo jego użytkowania, a idealny kąt – dokładność wykonywania czynności pielęgnacyjnych. Wygodę korzystania z Nosetrimmera series 1000 daje możliwość mycia go pod wodą. Można je także zatem stosować pod prysznicem co przyspiesza poranne czynności pielęgnacyjne. Nosetrimmer series 1000 to produkt przeznaczony dla osób, które oczekują od trymera podstawowego usuwania włosków, bez wysublimowanych oczekiwań w tym zakresie. Philips oferuje jednak również bardziej zaawansowane urządzenia. Na przykład Nosetrimmer series 3000 posiada dodatkowe nasadki grzebieniowe do przycinania włosów. Pozwala to na dokładne przycinanie włosków w nosie i w uszach oraz brwi. Jeśli chodzi natomiast o Nosetrimmer series 5000, charakteryzuje się ono największą dokładnością strzyżenia. We wszystkich trzech modelach trymerów została zastosowana technologia ProtectiveGuard. System Protective Guard osłania ostrza, uniemożliwiając ich bezpośredni kontakt ze skórą. System został również zaprojektowany tak, aby zminimalizować ryzyko pomijania, ciągnięcia lub szarpania włosów.

Na czym polega keratynowe przedłużanie włosów?

Cały zabieg przedłużania włosów keratyną, polega na tym, by połączyć, zazwyczaj niewielkie, pasemko włosów, które zakończone jest kreatyną za pomocą zgrzewarki bądź też specjalistycznego pistoletu, który działa na keratynowy wkład z włosami naturalnymi.

Efekt zabiegu przedłużania włosów, zależy od początkowej kondycji włosów oraz ilości pasemek, jednak z całą pewnością, jeżeli tylko zostanie dobrze wykonany, będzie więcej niż zadowalający. A przy tym – całkowicie bezpieczny, zarówno dla wykonującego, jak i dla osoby, która się na ten zabieg zdecydowała.

Переваги гарячої капсульної техніки:

  • Ходити з таким волоссям можна до 3-4 місяців, після чого необхідна корекція.
  • Кріплення майже непомітне, тому нарощування можна робити навіть на дуже тонке волосся.
  • Такий метод дозволяє наростити волосся будь-якої фактури - від тонких слов'янських до шовковистих азіатських.
  • Волосся можна нарощувати точково, тобто тільки в місцях, де це необхідно, наприклад, на скронях, на чубчику, на потилиці.
  • Пасма легко розчісуються, не вимагають дотримання особливих рекомендацій по догляду.

Недоліки гарячого нарощування:

  • Своє волосся в момент нагрівання термощипцями піддається негативному впливу високих температур.
  • Пасма, що кріпляться на капсулах, навантажують волосся і можуть викликати їх витончення.
  • Методика не рекомендована власницям жирного типу волосся, оскільки капсули будуть швидше руйнуватися.
  • Капсули слід берегти від високих температур (захищати від прямих сонячних променів, одягати шапочку в сауні, обережно використовувати праску або плойку) і морської води.

Холодне нарощування, в тому числі капсульне, виконується в салоні без термічної обробки. Цей вид подовження вважається більш делікатним, а тому більш популярним.

Холодне нарощування волосся

Існують 3 варіанти кріплення: хімічний (голлівудський метод), клейовий (Іспанська та стрічкова техніки), за допомогою намистин (японська технологія).

Termoadhezyjne nanołączenia pozostają niewidoczne nawet w przypadku wykonania przedłużania w sekcjach głowy, gdzie wykonywanie tradycyjnych łączeń jest niewskazane czubek głowy, krawędź linii włosów , bądź w przypadku odsłonięcia łączeń np.

Czytaj dalej...

TULEJKI Przedłużanie metodą tulejkową to metoda, której główne założenie opiera się na łączeniu pasemek włosów naturalnych z pasemkami włosów przedłużanych przy użyciu niewielkich tulejek stworzonych z miedzi.

Czytaj dalej...

Maskara czy podkręcane na zalotce, a nawet samodzielnie doczepiane rzęsy całe paski lub kępki to bardzo krótkotrwałe metody, które wytrzymują jedynie do wieczornego demakijażu i pierwszego położenia się spać.

Czytaj dalej...

Najcz ęś ciej wybieran ą metod ą s ą rz ę sy 2 1 lub 3 1, chocia ż niekt ó re klientki si ę gaj ą odwa ż nie po wi ę ksze obj ę to ś ci lub zostaj ą przy klasycznym 1 1 wyjaśnia Dorota Woźniak z salonu piękności Dorota Woźniak Beauty.

Czytaj dalej...