Rozjaśniacz do włosów - przed i po - Sekrety Oszałamiającej Transformacji
Rozjaśniacz do włosów – jaki wybrać i jak go używać?
Rozjaśniacz do włosów to prosty i szybki sposób na rozjaśnienie pasem o kilka tonów. W jaki sposób prawidłowo użyć rozjaśniacza do włosów?
Rozjaśniacz do włosów to kosmetyk, który od lat cieszy się wielką popularnością. Najczęściej sięgamy po niego latem, kiedy chcemy uzyskać efekt włosów rozjaśnionych słońcem. Efekt po użyciu produktu zależy od kolory i stanu naszych włosów. Bardzo ważne jest to, aby użyć rozjaśniacza w odpowiedni sposób. Inaczej możemy nie być zadowolone z kolory lub całkowicie zniszczyć włosy. Sprawdźcie, w jaki sposób uzyskać naturalny kolor włosów.
Rozjaśnianie włosów – co to takiego?
Rozjaśnianie włosów to zabieg chemiczny wykonywany w większości salonów fryzjerskich. Polega na pozbawieniu włosów pigmentu odpowiedzialnego za naturalny kolor porostu. Czynność prowadzi do uzyskania odcieni jaśniejszych od koloru wyjściowego do 7 (a czasem i 9) tonów. W praktyce stosuje się rozjaśniacze proszkowe z oksydantami o stężeniu 3, 6, 9 i 12%.
Skalę poziomów, o które można rozjaśnić włosy, definiuje zakres rozjaśnienia włosów. Zwykle informację o mocy rozjaśniacza można znaleźć w widocznym miejscu opakowania produktu (np. do 7 tonów). Stopień rozjaśnienia włosów to konkretny poziom kolorystyczny, do którego można rozjaśnić włosy. Na stopień rozjaśnienia wpływają takie czynniki jak: rodzaj i stężenie zastosowanego środka rozjaśniającego, a także zawartość melaniny we włosach.
Przeprowadzanie próby uczuleniowej
Próbę uczuleniową przed farbowaniem lub użyciem rozjaśniacza powinno się przeprowadzać na 48 godzin przed zabiegiem. Najlepsze miejsca do próby to obszar za uchem, poniżej linii włosów, w zgięciu łokcia lub na szyi. Musimy ostrożnie otworzyć tubkę z farbą i wycisnąć niewielką ilość specyfiku oraz aktywatora, po czym dokładnie wymieszać tak jak w przypadku standardowego rozjaśniania. Za pomocą pędzelka lub ewentualnie ręką w rękawiczce ochronnej, nakładamy miksturę na wybrany odcinek ciała i czekamy 10 minut. Reakcja uczuleniowa zwykle występuje natychmiast po nałożeniu specyfiku dlatego, jeśli odczujemy jakieś niepokojące objawy, należy niezwłocznie zmyć farbę. Jeśli nie odczuwamy symptomów alergicznych, możemy przystąpić do rozjaśniania.
Rozjaśnianie – to nie takie trudne
Aby proces rozjaśniania odbył się szybko i bez problemów, niezbędne jest stosowanie się do wszystkich wytycznych instrukcji, która zazwyczaj jest dołączona do opakowania. Mamy wtedy większą szansę na uzyskanie pożądanego odcienia i rozjaśnianie w pełni bezpieczne, bez jakichkolwiek niespodzianek.
Zabezpiecz swoje otoczenie!
Przed koloryzacją warto zabezpieczyć ubranie ręcznikiem lub fartuszkiem. Wystarczy okryć ramiona, aby poczuć się pewniej. Zawsze pamiętajmy także o specjalnych rękawiczkach ochronnych! Nie możemy narażać delikatnej skóry dłoni na częsty kontakt z substancjami chemicznymi zawartymi w rozjaśniaczu lub naszej farbie.
Rozjaśnianie krok po kroku
Po zabezpieczeniu ubrania oraz dłoni czas na przygotowanie specyfiku. W pudełku z rozjaśniaczem znajdziemy najczęściej kilka komponentów, które należy ze sobą dokładnie wymieszać. Komponenty miesza się w odpowiednich proporcjach, w zależności od pożądanego odcienia. Wszystko zależy od tego, o ile tonów zamierzamy rozjaśnić nasze kosmyki.
Po przygotowaniu mieszanki czas na rozpoczęcie rozjaśniania. W tym celu nakładamy dokładnie wymieszaną miksturę natychmiast po przygotowaniu na nieumyte, suche pasma. Rozjaśnianie zaczynamy od odrostów, rozprowadzamy preparat w tym miejscu, po czy musimy go dokładnie rozmasować. Aby ułatwić sobie pracę, można użyć specjalnego cienkiego grzebienia, który idealnie rozdzieli nam włosy i umożliwi dokładne pokrycie wszystkich włosów. Następnie należy rozprowadzić rozjaśniacz na całej długości włosów i bardzo dokładnie wsmarować, aby preparat pokrył wszystkie pasma. Tylko w taki sposób uda nam się uzyskać jednolity, pożądany kolor.