Jak Rozjaśniać Włosy w Domu - Proste Metody i Porady

Największe błędy przy rozjaśnianiu włosów

Prawidłowe użycie rozjaśniacza nie jest łatwe i może się skończyć całkowitym zniszczeniem włosów lub otrzymaniem zupełnie innego koloru, niż oczekiwaliśmy. Przygotowałyśmy dla was listę najczęstszych błędów przy rozjaśnianiu włosów, których powinniśmy unikać!

Zbyt częste rozjaśnianie

Zbyt często rozjaśnianie włosów może prowadzić do ich całkowitego zniszczenia. W tym przypadku kosmyki będą się kruszyć, łamach, będą maksymalnie przesuszona i matowe. Najlepiej nie rozjaśniać włosów częściej niż raz na trzy miesiące, a odstępy półroczne byłyby idealne dla naszych włosów. Pamiętajcie, że każde rozjaśnianie uszkadza strukturę włosa!

Zobacz także

Dodatkowo pod żadnym pozorem nie należy wykonywać jednego rozjaśniania po drugim, gdyż może dojść do spalenia włosów. Takie spalone włosy dosłownie będą odrywać się przy najdelikatniejszych pociągnięciu.

Zły produkt do rozjaśniania

Wybór odpowiedniego produktu do rozjaśniania nie jest łatwy. Najlepiej oczywiście sprawdziłyby się produkty profesjonalne, jednak wymagają one umiejętności i wiedzy na temat tego typu kosmetyków. Mamy do wyboru 4 stężenia oksydantu:

  • 3% - delikatne rozjaśnienie o 1-2 tony, nie zadziała na bardzo ciemne włosy
  • 6% – rozjaśnienie o 2-3 tony,
  • 9% – rozjaśnienie o 3-4 tony, może podrażnić skórę głowy i negatywnie wpłynąć na kondycję włosów,
  • 12% – rozjaśnienie o 4-7 tonów, bardzo niszczy włosy.

Jeśli stawiamy na rozjaśniacz z drogerii, wybierzmy taki, który rozjaśni włosy o maksymalnie 2-3 tony. Stopniowe rozjaśnianie mniej zniszczy włosy oraz da nam większą kontrolę koloru.

Nieprawidłowe użycie rozjaśniacza

Najważniejsze jest to, aby nie przetrzymywać rozjaśniacza dłużej, niż jest to wskazane na opakowaniu. Pamiętajmy, że kosmetyk powinniśmy nakładać dość szybko, gdyż pierwsze pasma, na które nałożyłyśmy produkt, mogą się spalić zanik zakończymy aplikacje! Z drugiej strony istotna jest precyzja, żeby uniknąć plam. Warto poprosić kogo o pomoc przy aplikacji rozjaśniacza lub wybrać produkt stopniowo rozjaśniający włosy.

Rozjaśnianie włosów henną

Jeśli struktura waszych włosów jest zniszczona, odradzamy stosowanie tradycyjnych farb. Dużo lepiej w roli koloryzatora sprawdzą się na przykład maski tymczasowo barwiące włosy albo właśnie henna. Z tym, że henna nie ma właściwości rozjaśniających. Podstawową zasadą rozjaśniania jest utlenienie, a henna po prostu nie ma naturalnie takich właściwości.

To roślina farbująca na rudo-czerwono. Na rynku są jednak specjalne mieszanki, które mogą wprowadzać konsumentów w błąd. Napis na opakowaniu "henna ciemny blond" albo "henna jasny blond" tylko podbijają refleksy na włosach, które już są w tym kolorze. Słynna henna Cassia również nie ma zdolności rozjaśniających. Jedyne, co uda się osiągnąć z jej pomocą, to złocisty kolor.

Rozjaśnianie włosów w domu cytryną

Najskuteczniejsza w rozjaśnianiu cytryną będzie płukanka przygotowana z soku tego cytrusa. Ilość owoców należy dobrać stosownie do długości włosów.

Sok zawsze rozcieńczamy razem z wodą w proporcjach 1:3. Tak przygotowany preparat wcieramy we włosy aż zużyjemy wszystko. Zawijamy pasma w bawełnianą koszulkę i po około dwóch godzinach zmywamy. Aby efekt był widoczny, te kroki należy powtarzać przez kilka kolejnych dni.

Istnieje jeszcze jeden sposób, w którym to świeży sok z cytryny nakłada się od razu na włosy, a następnie na to odżywkę bez spłukiwania. Pozwalamy włosom naturalnie wyschnąć i powtarzamy te kroki maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Istnieje jeszcze jeden sposób farbowania włosów w domu, na który kobiety bardzo często się decydują. Chodzi o hennę. Ale czy można nią rozjaśnić włosy?

Jak rozjaśnić włosy w domu? Najważniejsze wskazówki

Rozjaśnianie włosów w domu z pewnością stanowi nie lada wyzwanie, a jednocześnie jest doskonałą alternatywą dla profesjonalnych zabiegów fryzjerskich. Przede wszystkim jest to duża oszczędność pieniędzy, a także czasu, ponieważ zdarza się, że na wizytę w wybranym salonie fryzjerskim musimy czekać kilka długich tygodni. Żeby jednak efekt końcowy był zgodny z naszymi oczekiwaniami, należy odpowiednio przygotować się do całego procesu. Poniższe wskazówki sprawdzą się nie tylko w przypadku typowego rozjaśniania, ale też wówczas, kiedy planujemy jakąkolwiek koloryzację przeprowadzaną w domowych warunkach.

Farbowanie włosów może być zarówno świetnym sposobem na odświeżenie swojego wyglądu, jak i na przeprowadzenie diametralnej metamorfozy. Przy pomocy rozjaśniania naturalne blondynki mogą uzyskać nieco inny, bardziej pożądany odcień, z kolei brunetki i szatynki osiągnąć spektakularny efekt, który może całkowicie odmienić wygląd.

Dlatego też przed przystąpieniem do procesu koloryzacji warto się upewnić, że nasz wymarzony kolor jest rzeczywiście strzałem w dziesiątkę. L'Oréal Paris udostępnia na swojej stronie narzędzie Virtual Try On, które umożliwia szybkie i proste sprawdzenie, czy dany wariant faktycznie zapewni nam efekt, jakiego oczekujemy. Wystarczy wybrać interesujący nas produkt, a później przesłać zdjęcie lub skorzystać z obrazu przekazywanego na żywo. Narzędzie pokaże nam, jak wyglądalibyśmy w nowym kolorze.. Tym samym wybór najlepszej farby czy też podjęcie decyzji o rozjaśnieniu będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Właśnie dlatego po nałożeniu roztworu rozjaśniającego możemy zauważyć, że włosy początkowo robią się pomarańczowe i czerwone, a dopiero później przechodzą w odcień blondu oczywiście wszystko zależy od tego, od jakiego koloru wyjściowego zaczynamy.

Czytaj dalej...

Potencjalne uszkodzenie włosów Nieprawidłowe stosowanie wody utlenionej, zwłaszcza w zbyt wysokich stężeniach lub zbyt długie trzymanie na włosach, może prowadzić do poważnych uszkodzeń takich jak łamliwość, suchość czy rozdwajanie końcówek.

Czytaj dalej...

Może to być spowodowane kilkoma czynnikami źle przygotowaną mieszaniną, niewystarczającą ilością preparatu naniesionego na włosy, zbyt dużymi podziałami separacjami porostu lub złym nałożeniem rozjaśniacza.

Czytaj dalej...

witamin z grupy B zwłaszcza witaminy B6, która ma ogromny wpływ na kondycję skóry głowy i włosów, ponieważ wpływa na porost, reguluje wydzielanie łoju, działa przeciwzapalnie, nadaje połysk i nawilża;.

Czytaj dalej...