Surowica na worki pod oczami - Skuteczne sposoby na redukcję opuchlizny
Krem pod oczy na cienie - który będzie najlepszy? [RANKING]
Krem na cienie pod oczami to must have jeżeli chodzi o walkę z zasinieniami i poranną opuchlizną. Wybrałyśmy pięć produktów, które dadzą efekt już po pierwszym użyciu. Jeden z nich kosztuje tylko 10 zł, a drugi tak zachwycił jedną z Wizażanek działaniem, że nie używa już korektora!
Opuchlizna pod oczami oraz cienie pod oczami mogą pojawić się przez uwarunkowania genetyczne. Mają jednak na to wpływ również pewne zaniedbania z naszej strony. Brak snu i ruchu, niedostateczne nawadnianie organizmu i nieodpowiednia pielęgnacja to najczęstsze przyczyny, które powodują, że budzimy się z cieniami pod oczami oraz workami. Mamy dla was kilka wskazówek - pomogą wam uporać się z tym problemem. Wybrałyśmy również kremy na opuchliznę pod oczami - działają jak zimny kompres!
Spis treści:
- Jak pozbyć się cieni pod oczami?
- Dobry krem na cienie pod oczami
- Krem pod oczy na cienie ZO Skin Health
- Krem pod oczy na cienie Floslek
- Krem pod oczy na cienie Dr Irena Eris
- Krem pod oczy na cienie BasicLab
- Krem pod oczy na cienie Eisenberg
Jak zlikwidować worki pod oczami?
Domowe sposoby na worki pod oczami
W zależności od tego z jaką opuchlizną mamy do czynienia istnieją różne domowe sposoby na pozbycie się jej. Oto pięć z nich:
- Okłady chłodzące – czasami wystarczy nawet odrobina lodu czy nawilżonego płatka kosmetycznego z lodówki, żeby zlikwidować opuchnięcia pod oczami. Jeżeli chcesz uniwersalnej odpowiedzi jak zlikwidować worki pod oczami, to chłodne okłady na oczy są chyba najlepszą z możliwych. Jednak często ważna jest zawartość okładu. Dzięki temu ma on dodatkowe działanie.
- Okłady na oczy z ziemniaka, ogórka i jabłka – do domowych sposobów zalicza się okłady plastrami różnych warzyw i owoców. Z tego co zwykle mamy pod ręką najlepsze są surowe ziemniaki, schłodzone w lodówce i ogórki. Chłodne plastry ogórka nie tylko pomagają pozbyć się opuchlizny. Są najlepszym sposobem, żeby zlikwidować cienie pod oczami.
- Okłady ziołowe – istnieje wiele ziołowych okładów na oczy. Warto spróbować rumianku, świetlika, zielonej herbaty.
- Okłady z ciepłej herbaty – leczenie podpuchniętych oczu za pomocą ciepłych torebek herbaty lub wacików nasączonych ciepłą herbatą opiera się na nieco innej zasadzie. Dzięki rozgrzaniu poprawia się krążenie. To pozwala przezwyciężyć zastój limfy w tym miejscu.
- Masaż limfatyczny – masaż nie tylko pomaga w likwidacji worów pod oczami. Poprawia krążenie wokół oczu, co może wpłynąć na poprawę wzroku i uśmierzyć bóle w okolicach powiek i zatok.
Zaletą domowych sposobów jest to, że można wypróbować kilka z nich, nie wydając niepotrzebnie pieniędzy. Jeżeli jednak nie jesteśmy zadowoleni z efektu, to możemy wypróbować kosmetyki oraz zabiegi kosmetyczne.

Podpuchnięte oczy – przyczyny
Jak powstają cienie i obrzęki limfatyczne?
Limfa to jeden z podstawowych płynów tkanki łącznej. Jej zadaniem jest ochrona przed zakażeniami i wydalanie substancji niebezpiecznych dla organizmu. Zapewnia dopływ do krwi komórek odpornościowych. Obrzęki limfatyczne występują zawsze, kiedy mamy zaburzone krążenie tego płynu w organizmie. W niektórych miejscach ciała zastój limfy zdarza się częściej niż w innych.
Zastój limfy następuje w sytuacjach, kiedy mięśnie nie są w stanie zapewnić jej prawidłowego krążenia. Przyczyn może być kilka: niewłaściwa dieta, niedostatek ruchu, starzenie się organizmu lub genetyczna skłonność do słabszego krążenia. Może być też objawem poważniejszych chorób. Wówczas trzeba przeprowadzić dokładne badania.
Podpuchnięte oczy to jeden z najczęstszych objawów zastoju limfy. Wynika to z faktu, że skóra w tych okolicach jest delikatniejsza, a mięśnie mimiczne pracują słabiej. Do powstawania obrzęków najczęściej dochodzi w nocy.
Nieco innym problemem są cienie pod oczami oraz tzw. doły czy dolina łez. Te powstają w wyniku zanikania tkanki tłuszczowej w wybranym punkcie. Pojawienie się cieniów może być wynikiem niewyspania lub wiotczenia skóry z wiekiem. To one tworzą tzw. podkowy, czyli wyraźnie widoczne ciemniejsze obszary pod dolną powieką.
Co do dołów, czyli wgłębienia w okolicach oczu, są one wynikiem zapadania skóry, najczęściej w wyniku niedoboru tkanki tłuszczowej. Mogą wynikać z kształtu twarzoczaszki. Ich likwidację można przeprowadzić aplikując pod skórę kwas hialuronowy lub polimlekowy.
Kto jest najbardziej narażony na opuchnięcia?
W zależności od rodzaju podków pod oczami i częstości ich występowania można mówić o skłonności genetycznej, przyczynie chorobowej lub nieodpowiednim trybie życia.
Na powstawanie cieni może wpływać niedostatek snu. W tym przypadku po prostu wystarczy się wyspać. Opuchlizna może występować u osób, które prowadzą ogólnie niezdrowy tryb życia. Przede wszystkim mało się ruszają, są uzależnione od używek (zwłaszcza papierosów) oraz nieprawidłowo się odżywiają.
Jak działa serum pod oczy?
Serum pod oczy ma zazwyczaj specjalistyczne działanie - rozjaśniające lub przeciwzmarszczkowe. Tego typu kosmetyk szczególnie dobrze sprawdzi się u osób, które walczą z opuchlizną i cieniami pod oczami, a także w przypadku cery dojrzałej.
Serum pod oczy przeciwzmarszczkowe
Przeciwzmarszczkowe serum pod oczy ma przede wszystkim napinać i zagęszczać naszą skórę. Wygładzi płytkie zmarszczki i i otworzy nasze spojrzenie. Działa ono nie tylko naprawczo, ale również zapobiega rozpadowi włókien kolagenowych i elastynowych, które odpowiadają za jędrność skóry.
W składzie serum pod oczy na zmarszczki powinniśmy szukać takich składników, jak:
- kolagen,
- kwas hialuronowy,
- naturalne oleje, na przykład olej arganowy,
- koenzym Q10,
- śluz ślimaka,
- peptydy,
- wyciąg z zielonej herbaty.
Serum pod oczy rozjaśniające
Rozświetlające serum pod sprawdzi się u osób, które borykają się z dużymi sińcami i workami pod oczami. Świetnie zadziała również na poranną opuchliznę pod oczami. Jest zbawieniem dla osób, które mają bardzo cienką skórę pod oczami lub nie wysypiają się.
Zobacz także
W składzie rozjaśniającego serum pod oczy powinien znaleźć się chociaż jeden z tych składników:
- witamina C,
- wyciąg z rumianku,
- wyciąg z ogórka,
- kofeina,
- arnika,
- kasztanowiec,
- miłorzęb.

Krem pod oczy na cienie Floslek
Ze względu na konsystencję, żel pod oczy Floslek (10,99 zł) ma właściwości chłodzące. Idealnie sprawdzi się do stosowania o poranku, kiedy po całej nocy opuchnięta skóra pod oczami potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji.
Krem pod oczy ma krótki skład, który wypełniony jest aktywnymi wyciągami roślinnymi: ekstraktem z babki lancetowatej, ze świetlika lekarskiego, z szałwii lekarskiej, z korzenia prawoślazu, rumiankiem. Jest też bisabolol, który poprawia przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry.
(. ) Żel kupiłam tylko dlatego że spuchła mi dolna powieka od olejku rycynowego. Niestety alergie pojawiają się niespodziewanie. Po dwóch aplikacjach opuchlizna zeszła z czego byłam bardzo zadowolona, bo po użyciu innych bardziej naturalnych sposobów, oko było jeszcze bardzo opuchnięte i przesuszone. Łatwa aplikacja i szybkie wchłanianie daje same plusy temu produktowi. Trzymany w lodówce fajnie ochładza i koi (. )
