Perfekcyjne metody depilacji nóg - Jak uzyskać gładkość i piękno bez wysiłku
Jaka ilość zabiegów jest niezbędna do osiągnięcia oczekiwanych efektów?
Depilacja laserowa jest niezwykle skuteczna. Niemniej jednak, w celu osiągnięcia trwałych efektów konieczne jest wykonanie kilku serii zabiegów. Na ilość sesji wpływa wiele czynników. Między innymi grubość oraz barwa włosów, jak i rodzaj karnacji. Osiągnięcie najszybszych efektów możliwe jest w przypadku jasnej karnacji odznaczającej grubymi i ciemnymi włosami, albowiem to właśnie one najbardziej podatne są na działanie światła emitowanego przez laser. W większości przypadków, osiągnięcie trwałego efektu depilacji wybranych obszarów ciała możliwe staje się po przeprowadzeniu około 4-5 zabiegów, w kilkutygodniowych odstępach. Niezmiernie ważne jest utrzymanie rytmu depilacyjnego, ponieważ działanie lasera efektywne jest tylko w przypadku fazy wzrostu włosa. Co ciekawe, już po odbyciu pierwszych trzech serii depilacji laserowej jesteśmy w stanie zauważyć widoczne efekty. Niemniej jednak, kolejne serie zabiegów pozwalają na pozbycie się pozostałych, nawet tych najbardziej opornych włosów. W celu ustalenia odpowiedniej ilości zabiegów, niezbędnych do usunięcia owłosienia z wybranej przez Ciebie części ciała z pewnością pomoże Ci specjalista z zespołu Anlaya Medical Clinic & Spa.
A może warto sięgnąć po wosk?
Wosk to również popularna metoda usuwania owłosienia, dająca efekty nawet na kilka tygodni. Zdecydowanie jednak nie jest ona przeznaczona dla każdego. Szybkie odrywanie plastrów wosku powoduje duży dyskomfort, więc sposób ten nie będzie odpowiedni dla osób z niskim progiem bólu. Warto też wiedzieć, że nieprawidłowe wykonanie zabiegu może spowodować poważne podrażnienia. W niektórych przypadkach powstają też siniaki, co nie pozwala eksponować świeżo ogolonych nóg.
Depilacja laserowa to bardzo skuteczna metoda na usunięcie niechcianych włosków. Część osób nie bierze jej jednak pod uwagę ze względu na wysoką cenę. Tymczasem, ciągłe golenie nóg za pomocą maszynek, kremów, czy wosków również generuje koszty. Może więc okazać, że długofalowo zdecydowanie bardziej opłaca się wykonać depilację laserową. Odpowiednia seria zabiegów hamuje bowiem wzrost włosów na stałe! W większości przypadków więc klientki nie muszą już potem sięgać po inne metody depilacji.
Spośród tego typu zabiegów masz do dyspozycji wiele metod. Depilacja tradycyjnym laserem jest efektywna, ale często generuje podrażnienia i spory dyskomfort. Wyższym profilem bezpieczeństwa cechuje się depilacja światłem IPL. Ta metoda ma również bardzo wysoką skuteczność, a zabieg przebiega w komfortowych warunkach. Dla osiągnięcia pełnych rezultatów wymagana jest seria zabiegów, potem jednak będziesz mogła cieszyć się piękną, gładką skórą! Można również rozważyć depilację SHR, w zależności od rodzaju włosów, jakie się posiada.
NAJCIEKAWSZE WPISY
- Masaż twarzy Kobido – japoński lifting twarzy (bez skalpela)
- Kamień gua sha – efekty stosowania masażu w 8 krokach
- Co to jest laminowanie włosów? Uzyskaj taflę włosów
- Olejowanie włosów – wszystko o olejowej pielęgnacji
- Kaszka na twarzy: jak się jej pozbyć? (SKUTECZNE SPOSOBY)
- Retinol – jak stosować? 10 pytań i odpowiedzi – nasz poradnik
- Jak szczotkować ciało na sucho? Pobudź swoją skórę do życia
- Metoda OMO – 3 etapy mycia włosów. Czy warto?
- Usuwanie wągrów w domu – jak to zrobić? 4 skuteczne kosmetyki
- Najlepsze szczotki do włosów – zobacz nasze top 5!
Cześć! To my, dziewczyny z drogerii horex.pl 🙂 Specjalnie dla Ciebie testujemy, sprawdzamy, opisujemy i weryfikujemy wszystko, co związane z…
Depilacja laserowa: przeciwwskazania
Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, aby podjąć się depilacji laserowej trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są:
- opalona skóra,
- przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądzika czy leki antydepresyjne),
- ciąża,
- nowotwory (przebyte - po konsultacji lekarskiej),
- infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
- stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie,
- włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu - z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.