Skuteczne metody depilacji pach

Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Po przeprowadzeniu zabiegu pielęgnacji laserowej, skóra przez okres 2-3 dni może pozostawać zaczerwieniona i delikatnie podrażniona. Dlatego też, należy zapewnić jej odpowiednią pielęgnację, na którą składają się:

  • Rezygnacja ze stosowania kosmetyków w obrębie skóry poddanej działaniu lasera,
  • Unikanie wykonywanie czynności, które odpowiedzialne są za powodowanie wzrostu temperatury ciała,
  • Unikanie gorących kąpieli. W okresie kilku dni po zabiegu najlepiej jest korzystać z chłodnych lub letnich pryszniców,
  • Bezwzględne unikanie korzystania z sauny, solarium oraz jacuzzi, a nawet kąpieli w basenie,
  • Unikanie opalania pod wpływem naturalnych promieni słonecznych.

Po przebytym zabiegu depilacji rekomendowane jest także stosowanie specjalnych kosmetyków o działaniu łagodzącym podrażnienia. W doborze odpowiedniego preparatu do wymagań Twojej skóry, z pewnością pomoże Ci specjalista z zespołu Anlaya Medical Clinic & Spa.

Warto również pamiętać, że po przeprowadzeniu pierwszych zabiegów z udziałem lasera, na skórze mogą pojawiać się drobne włoski. Bez przeszkód można golić je maszynką. Niemniej jednak, zabronione jest dokonywanie depilacji przy użyciu wosku oraz depilatora .

Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu

Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.

Spis treści

  1. Depilacja laserowa: przeciwwskazania
  2. Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
  3. Na czym polega epilacja laserem diodowym?
  4. Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
  5. Depilacja laserowa: po zabiegu
  6. Depilacja laserowa: cena
  7. Depilacja laserowa: czy boli?

Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.

Czy bezbolesna depilacja pach jest możliwa?

Bezbolesnym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia jest depilacja pach kremem. Metoda jest bardzo prosta - polega na nałożeniu specjalnego kremu na skórę, według instrukcji na opakowaniu. Efekty depilacji pach kremem są bardzo dobre – owłosienie znika, a podrażnienia pojawiają się stosunkowo rzadko. Jedyną wadą jest to, że włosy dość szybko odrastają. Należy też pamiętać, że nie każdy może stosować kremy do depilacji, ponieważ u niektórych osób może dojść do reakcji alergicznej. W związku z tym, przed zastosowaniem produktu, należy przeprowadzić test na niewielkim fragmencie skóry.

Najbardziej skuteczna depilacja pach to zabieg przeprowadzony z wykorzystaniem lasera. Dzięki niemu można cieszyć się gładką skórą przez bardzo długi czas, bez żadnych skutków ubocznych. Depilacja pach laserem jest jednak dość kosztowna. Cena zabiegu sięga zazwyczaj 200–250 zł, jednak do uzyskania pożądanego efektu należy kilkukrotnie go powtórzyć. Ponadto, laserowa depilacja pach musi być wykonywana co 1–2 lata.

Należy też pamiętać o przeciwwskazaniach. Należą do nich, m.in.: ciąża, opalenizna, przyjmowanie niektórych leków, choroby skórne i nowotwory. Oprócz tego, przed zabiegiem, przez minimum 4 tygodnie nie można przeprowadzać depilacji pach woskiem.

Wybór metody depilacji pach zależy od indywidualnych preferencji. Należy pamiętać, że współcześnie ten zabieg kosmetyczny nie jest zarezerwowany tylko dla kobiet, ponieważ depilacja pach u mężczyzn zyskuje coraz więcej zwolenników.

Depilacja, a może Epilacja – czym różnią się niniejsze metody usuwania owłosienia?

Kiedy myślimy o zabiegach nadmiernego usuwania owłosienia, zazwyczaj mówimy o depilacji. Niemniej jednak, w dziedzinie kosmetologii funkcjonuje także pojęcie epilacji. I chociaż celem obu tych technik jest pozbycie się niechcianych włosów z wybranych części ciała, różnią się one przede wszystkim efektywnością.

  • DEPILACJA – to metoda czasowego usuwania owłosienia przy pomocy dobrze nam znanych technik, takich jak: depilacja maszynką, kremem do depilacji, depilatorem lub woskiem,
  • EPILACJA – to metoda trwałego usuwania owłosienia, poprzez zniszczenie cebulki włosa, a tym samym uniemożliwienie włosom ponownego wzrostu.

Co ciekawe, mimo, iż termin „ Epilacja ” jest właściwy dla laserowej techniki usuwania niechcianych włosów, nie jest on często stosowany. Dlatego też, w ofercie naszego salonu Anlaya Medical Clinic & Spa znajdą Państwo niniejszy zabieg pod nazwą „ Depilacja laserowa ”.

Jeśli chcemy uniknąć podrażnień powinnyśmy golić się w kierunku wzrostu włosów, a po goleniu pach przez około dobę nie powinnyśmy używać dezodorantu, który należy zastąpić delikatnym talkiem lub kojącym kremem z alantoiną.

Czytaj dalej...

Trzeba jednak pamiętać, aby zaraz po zastosowaniu tej metody nie zakładać niewygodnej i ciasnej bielizny, która może spowodować otwarcia, a bakterie uwięzione przy skórze mogą doprowadzić do powstania stanów zapalnych.

Czytaj dalej...

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...

Lekarz dermatolog, po wcześniejszym obejrzeniu zmian, może przepisać nam antybiotyki, tabletki antykoncepcyjne zalecane w przypadku zaburzeń hormonalnych, po konsultacji z ginekologiem-endokrynologiem albo izotretynoinę bardzo silny lek, wymaga ścisłej kontroli lekarskiej.

Czytaj dalej...