Skuteczna depilacja okolic bikini - Tajemnice gładkiej skóry i komfortu
Depilacja okolic bikini
Depilujemy okolice bikini, dbając o własny komfort i higienę. Brak owłosienia w miejscu intymnym to swoboda na basenie, w saunie czy przebieralni w klubie fitness. Pomaga zachować higienę przy uprawianiu sportu, ponieważ zdecydowanie łatwiej utrzymać w czystości gładką skórę. Depilacja pachwin to w ostatnich latach absolutne minimum dbałości o nasze ciało i przyjęta powszechnie norma. Rekomendujemy ją każdemu kto docenia estetyczny wygląd oraz osobom, którym przeszkadza owłosienie łonowe wychodzące poza linię bielizny. Klientki decydują się na ten zabieg także dla polepszenia komfortu życia seksualnego. Dopełnieniem gładkiej skóry w okolicach bikini jest ładna bielizna.
Popularność zabiegu depilacji bikini przyczynia się do szerokiej gamy dostępnych metod. Są wśród nich metody mechaniczne, polegające na wyrywaniu lub goleniu włosów ostrzem oraz metody chemiczne, kremy i pianki, które mają w swoim składzie substancje rozpuszczające mostki keratynowe we włosie. Metody te są szybkie, więc często wybierane. Ich wady mogą być jednak niebezpieczne dla skóry, ponieważ cechuje je znaczna inwazyjność.
Kremy i pianki zawierają substancje drażniące i stosowanie ich w miejscach intymnych może powodować podrażnienia a nawet reakcję alergiczną.
Na skórze oraz w naszym otoczeniu znajduje się wiele drobnoustrojów, niektóre z nich są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Ostrza maszynki mogą zranić skórę, a w konsekwencji doprowadzić infekcji.
Miejsca intymne charakteryzują się dużym ukrwieniem, dlatego zabiegi mechanicznej depilacji tych delikatnych miejsc za pomocą urządzenia wyrywającego owłosienie mogą być użyteczne wyłącznie dla osób o wyjątkowo wysokim progu bólu.
Bikini brazylijskie – depilacja woskiem, pastą cukrową i laserowa
Najczęściej wykonywana jest depilacja brazylijska z zastosowaniem wosku lub pasty cukrowej. Są to metody najtańsze, ale też najbardziej bolesne.
Podczas depilacji woskiem preparat (podgrzany wosk pszczeli) rozprowadzany jest na skórze za pomocą szpatułki zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie, gdy wosk zastygnie, kosmetyczka odrywa go od skóry, wyrywając przy tej okazji włoski razem z cebulkami. Podobnie przebiega zabieg z użyciem pasty cukrowej, która stwarza mniejsze ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.
Depilacja brazylijska woskiem jest bardzo bolesna i może podrażnić skórę okolic intymnych, a nawet ją uszkodzić. Należy też bardzo uważać, by wosk nie był zbyt ciepły – w przeciwnym przypadku łatwo może dojść do poparzenia skóry, która w tych miejscach jest szczególnie wrażliwa i źle się goi. Jest przez to podatna na zakażenia bakteryjne i grzybicze. Do depilacji bikini bezpieczniej jest użyć wosku twardego, jednak nie jest on tak skuteczny jak woski miękkie.
Pasta cukrowa jest gęstsza od wosku i przylepia się jedynie do włosków, a nie do skóry. Depilacja bikini tą metodą nie podrażnia skóry w takim stopniu jak wosk i jest mniej bolesna. Taka pasta zwykle nie powoduje uczuleń, więc można stosować ją na skórę skłonną do alergii. Cukier ma też właściwości antybakteryjne, dzięki czemu zmniejsza ryzyko infekcji po zabiegu. Depilacja brazylijska cukrem jest jednak dwukrotnie droższa od tej woskiem – jej koszt to około 160 zł za jeden zabieg.
Zarówno depilacja brazylijska woskiem, jak i pastą cukrową nie dają trwałych efektów – włoski po pewnym czasie odrastają i zabieg trzeba powtórzyć. Wprawdzie rosną wolniej i jest ich mniej (wyrywanie włosków razem z cebulkami powoduje ich osłabienie), ale mechaniczne usuwanie nie powoduje zniszczenia cebulek włosowych.
Jeśli efekty depilacji brazylijskiej mają być trwałe, warto zdecydować się na serię zabiegów laserem. Laserowa depilacja bikini sprawia, że cebulki włosowe zostają zniszczone za pomocą promieniowania laserowego i włoski już nie odrastają. Taka metoda jest jednak dość droga (około 170-300 zł za jeden zabieg). Aby osiągnąć pożądany efekt, potrzebna jest seria około 10 zabiegów powtarzanych o 4-6 tygodni. Zabieg wcale nie należy do bezbolesnych, zwłaszcza, że jest przeprowadzany w okolicach intymnych. Dlatego może wymagać użycia kremu znieczulającego.
Jak przetrwać zawstydzającą depilację laserową bikini - czy jest się czego bać?
Depilacja bikini to temat, który dla wielu osób może być nieco zawstydzający. Nie ma jednak powodów do obaw. Depilacja laserowa miejsc intymnych, w tym głębokiego bikini, to skuteczna i popularna metoda pozbywania się niechcianego owłosienia. Warto poznać wszystkie szczegóły związane z tym zabiegiem, aby móc przystąpić do niego w pełni świadomie i bez obaw.
Na początek warto powtórzyć, że decydując się na zabieg w profesjonalnym salonie kosmetologicznym lub gabinecie medycyny estetycznej możesz być pewna, że specjalista zapewni Ci maksimum komfortu i prywatności. Nie warto stresować się zabiegiem: chociaż może on powodować pewien dyskomfort, jest to kwestia przejściowa, a sam zabieg jest stosunkowo krótki.
Depilacja laserowa bikini – jak wygląda zabieg?
Depilacja laserowa bikini to bezpieczna i nieinwazyjna procedura, która polega na wykorzystaniu wiązki światła laserowego do trwałego usuwania owłosienia w okolicach intymnych. Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista nakłada na skórę żel chłodzący, który chroni ją przed ewentualnymi podrażnieniami. Następnie, przy użyciu specjalnego lasera, wiązka światła jest kierowana na obszar, który ma zostać poddany depilacji.
Depilacja bikini głębokiego zazwyczaj zaczynana jest od warg sromowych, a następnie specjalista przechodzi w kierunku wzgórka łonowego. Po depilacji tego fragmentu skóry kieruje się ku kroczu, a na sam koniec usuwa włosy przestrzeń między pośladkami, co wymaga odwrócenia się na bok przez osobę poddającą się zabiegowi.
Całość sesji odbywa się w zamkniętym pomieszczeniu, specjalista ma na sobie rękawiczki jednorazowe, a oboje z osobą poddającą się zabiegowi noszą okulary ochronne. Usuwanie owłosienia w okolicach bikini odbywa się w pozycji leżącej. Metoda depilacji laserowa bikini sprawdzi się też w przypadku pach i gdy chcemy się pozbyć włosków na nogach, rękach i innych partiach ciała.
