Skuteczna maść na pryszcze - Jak pozbyć się kłopotliwych niedoskonałości skóry
Domowe sposoby na pryszcze
4. Soda oczyszczona
Na trądzik bardzo dobre działanie wykazuje również… pasta z sody oczyszczonej! Soda działa ściągająco i oczyszczająco, a więc walka z pryszczami przy jej użyciu będzie niezwykle skuteczna. Zastanawiasz się, jak zapobiegać pryszczom z jej pomocą? Dowiedz się, jak pozbyć się trądziku dzięki sodzie oczyszczonej w… kilku krokach!
- Zmieszaj z wodą 2 łyżki sody oczyszczonej, a następnie wymieszaj całość.
- Nałóż powstałą pastę na twarz. Zostaw na ok. 10 minut. Spłucz miksturę letnią wodą.
5. Maseczka z Aspiryny
Maseczka przygotowana ze słynnej Aspiryny to szybkie sposoby na skuteczne usuwanie trądziku. W Aspirynie znajduje się bowiem kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbakteryjnie – usuwając zanieczyszczenia i… złuszczając martwy naskórek! Mało tego, lekarstwo działa także przeciwzapalnie, a więc minimalizuje ryzyko pojawienia się nowych zmian. Wystarczy, że:
- Zalejesz maksymalnie 2 tabletki wodą destylowaną, a następnie rozgnieciesz je na papkę.
- Zmieszasz miksturę z łyżeczką jogurtu naturalnego.
- Nałożysz na twarz powstałą pastę i przytrzymasz ją przez ok. kwadrans. Następnie zmyjesz całość letnią wodą.
Stosuj maseczkę przynajmniej 3 razy w tygodniu, by wyleczyć buzię z trądziku.
6. Czosnek dobry na wszystko!
Czosnek jest świetny nie tylko w przypadku leczenia przeziębienia. Używanie go to również skuteczne, domowe sposoby na pryszcze! Czosnek zawiera bowiem siarkę i cynk, jakie wykazują działanie oczyszczające, przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Warto będzie wykorzystać jego magiczne wręcz właściwości.
Zobacz również
Sposób na bolące, podskórne pryszcze. Maść z apteki pomoże się ich pozbyć
Bolące, podskórne pryszcze to zmora nie tylko nastolatków ale i dojrzałych kobiet oraz mężczyzn. Na szczęście jest prosty sposób na pozbycie się takiego drzemiącego pod skórą „wulkanu”. Z pomocą przychodzi maść ichtiolowa, którą można kupić w każdej aptece za około 5 złotych. Trudno ją pomylić z jakąkolwiek inną ponieważ pachnie jak ropa naftowa, jest ciemnobrunatna i tłusta. W dodatku okropnie brudzi wszystko czego się dotknie ale jest niezwykle skuteczna w walce z trądzikiem i podskórnymi pryszczami.
Maść ichtiolowa to skuteczny sposób na pozbycie się podskórnych, bolących pryszczy. Doskonale wiedziały o tym nasze babcie, które często miały w apteczce okropnie pachnący specyfik pomocny w pozbyciu się gul na brodzie. Pryszcze, których jeszcze nie widać na powierzchni skóry są niczym wulkany przed eksplozją. Zamiast próbować je wycisnąć lepiej zastosować maść. Zawarty w niej sulfobituminian amonowy działa przeciwzapalnie, bakteriostatycznie i ułatwia odchodzenie ropy. W dodatku przeciwdziała zaczerwienieniom i opuchliźnie. Ma także właściwości keratoplastyczne - pobudza tworzenie nowych komórek naskórka oraz przeciw wysiękowe. W większych stężeniach ichtiol działa także lekko przeciwbólowo. Jak stosować?
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD WIDEO
Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.
Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.
Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.
Recepturowe maści na pryszcze
Oprócz gotowych preparatów na pryszcze w aptece możemy dostać również inne preparaty na trądzik, które skutecznie zwalczą pryszcze. Istotna jest tu receptura apteczna maści na pryszcze. Najczęściej w ich składzie znajdziemy kwas salicylowy, siarkę strąconą, cynk, rezorcynę, ichtamol czy inne składniki zwalczające trądzik.
Ogromną zaletą recepturowych maści aptecznych na pryszcze jest fakt, że są one przygotowywane zgodnie z indywidualnie dobraną do pacjenta recepturą. Oznacza to, że taka maść będzie miała idealnie dopasowany skład do potrzeb danej skóry, a często będzie zawierać składniki, których nie znajdziemy w produktach gotowych. Jednocześnie zmniejszamy ryzyko alergii, a także działań niepożądanych, ponieważ maść recepturowa na pryszcze nie będzie zawierać zbędnych składników i konserwantów.
Co zapobiega powstawaniu pryszczy?
Badania naukowe jednoznacznie pokazują, że nasz styl życia oraz dieta mają duży wpływ na pojawienie się pryszczy i kondycję naszej skóry. Kluczowe często okazują się:
- dieta – należy unikać przede wszystkim produktów o wysokim indeksie glikemicznym, a więc zwłaszcza słodkich i mocno przetworzonych produktów, a także nabiału czy produktów o dużej zawartości tłuszczów nasyconych. Nasza dieta powinna opierać się na warzywach, owocach i pełnoziarnistych produktach zbożowych,
- nawyki higieniczne – istotne będzie również prawidłowe (nienadmierne) oczyszczanie skóry oraz wykonywanie dokładnego demakijażu. W ten sposób pozbędziemy się nagromadzonych na skórze zanieczyszczeń i bakterii, a także martwych komórek naskórka, które również przyczyniają się do zmian skórnych,
- stres – negatywny wpływ stresu na wygląd naszej cery jest obserwowany u części osób. Wiąże się to z uwalnianiem w momencie stresu określonych hormonów, które mogą pobudzać wydzielanie sebum i rozwój stanów zapalnych,
- nawyki związane ze stylem życia – dotyczy to głównie palenia i mocnego opalania skóry, co przyczynia się do większego ryzyka powstawania zmian skórnych. Palenie ma ogólny negatywny wpływ na zdrowie i osłabia również skórę, która znacznie gorzej się regeneruje. Natomiast duża ekspozycja na słońce może wpływać na nasilenie stanów zapalnych i nadprodukcję sebum.
Warto na koniec zaznaczyć, że przyczyny pojawiania się pryszczy na skórze mogą być różne, a problem jest dość złożony. W przypadku różnych osób znaczenie mogą mieć zupełnie inne czynniki, zatem jeżeli tradycyjne metody nie poprawiają kondycji naszej skóry, warto udać się do dermatologa lub innego specjalisty. On udzieli nam profesjonalnej pomocy i wskaże konkretne preparaty dopasowane do naszych potrzeb oraz zabiegi, które poprawią wygląd skóry.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.