Skuteczny lek na pryszcze - Jak skutecznie zwalczyć trądzik?

Maseczka i napój z drożdży na pryszcze

Jednym z domowych sposobów na pryszcze jest kuracja drożdżami, które można pić w formie roztworu wodnego, a także nakładać na twarz w postaci maseczki. Jeśli osoba zmagająca się pryszczami zdecyduje się na pierwszą opcję, w drożdże warto zaopatrzyć się w aptece lub wybrać wyciąg z drożdży piwowarskich. Drożdże należy zalać zimną, przegotowaną wodą i osłodzić je. Mieszaninę należy schładzać przez parę godzin w lodówce, a następnie pić ok. 1 szklankę na dobę. Kurację w formie pitnej należy prowadzić maksymalnie przez 10 dni.

Aby wykonać drożdżową maseczkę, należy zaopatrzyć się w drożdże piekarnicze, rozgnieść je z niewielką ilością ciepłej wody i odstawić na ok. 10 minut. Później nałożyć na zmiany skórne i trzymać przez ok. 30 minut, po czym dokładnie zmyć drożdże ciepłą wodą. Zaleca się stosowanie maseczki co 2 dni, przez ok. 4–5 tygodni. Przed rozpoczęciem obu form kuracji warto się upewnić, czy osoba cierpiąca na pryszcze nie ma uczulenia na drożdże. Nie powinni jej stosować chorzy na cukrzycę, zapalenia stawów oraz niewydolność nerek.

Przyczyny powstawania pryszczy (trądziku)

Choć pryszcze kojarzą się z okresem dojrzewania, nie dotyczą tylko nastolatków. Niezależnie od wieku i rodzaju cery, pryszcze mogą pojawić się na całym ciele. Najczęstszą ich przyczyną jest wzmożona produkcja łoju przez gruczoły łojowe rozmieszczone w okolicy czoła, nosa, brody, a także górnej połowy pleców. Trądzik występuje częściej u płci męskiej, zdaniem dermatologów wynika to z silnej produkcji androgenów, które pobudzają gruczoły. Istotną rolę w tworzeniu się pryszczy odgrywa higiena. Warstwa łoju wraz ze złuszczonym naskórkiem i ciężkim makijażem stanowi idealny grunt do rozwoju bakterii. Poza tym taka mieszanka blokuje pory skóry, doprowadzając do rozwoju zaskórników i stanu zapalnego.

Lekarze podkreślają także wpływ rogowacenia przewodów gruczołów łojowych oraz dziedziczenia genetycznego w rozwoju i tendencjach do powstawania pryszczy. Prawdopodobieństwo wystąpienia ropnych wykwitów jest większe, jeśli dotknięci byli nimi też członkowie rodziny. Ponadto na pryszcze narażone są osoby żyjące w stresie, który ma bardzo duży wpływ na gospodarkę hormonalną.

Kosmetyki oczyszczające skórę zdecydowanie pomagają w kuracji

Głównym zadaniem takich kosmetyków jest dogłębne oczyszczenie skóry. Dlatego też niezwykle ważne jest, by stosować je dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem. W przypadku skóry tłustej i mieszanej najlepiej sprawdzają się płyny micelarne, emulsje myjące oraz żele, które nie powinny w swoim składzie zawierać alkoholu.
Dlaczego? Pomimo tego, że alkohol chwilowo poprawia wygląd skóry (wysusza krostki i Pryszcze), to jednak wysusza ją na tyle, że po krótkim czasie organizm zaczyna produkować większe ilości sebum. Kosmetyki oczyszczające pomagają usunąć z powierzchni skóry nadmiar łoju, odblokowują zanieczyszczone pory, a także przywracają równowagę bakteryjną.

Trądzik różowaty cechuje się występowaniem zmian grudkowo-krostkowych i rumieniowych. Wykwity najczęściej umiejscowione są w części środkowej twarzy (w kształcie litery V) – na nosie, brodzie, policzkach i czole. Nie występują zaskórniki, w przeciwieństwie do Trądziku pospolitego. Czasem dochodzi do obrzęku skóry, zapalenia spojówek, bądź rogówki.

U kobiet choroba zaostrza się w czasie przekwitania, miesiączki, podczas ciąży i jajeczkowania. U mężczyzn niekiedy pojawiają się tzw. zmiany przerostowe, które dotyczą najczęściej okolic nosa (tzw. rhinophyma).

Istotna w terapii Trądziku różowatego jest właściwa pielęgnacja oparta na kosmetykach o delikatnych, ale skutecznych formułach. Pacjent powinien unikać gorącej, chlorowanej i twardej wody (najlepiej stosować wodę mineralną lub przegotowaną).
Należy zaprzestać używania mydła i toników na bazie alkoholu, a zastąpić je bezzapachowymi płynami i żelami micelarnymi. W celu osuszenia twarzy używać delikatnych, miękkich ręczników, które nie będą podrażniały skóry twarzy. Bezwględnie zabronione jest stosowanie gruboziarnistych peelingów i kremów na bazie AHA (alfa-hydroksykwasów).

Domowe sposoby na trądzik – 4 najbardziej skuteczne metody

Wypryski to dolegliwość, z jaką zmagać musi się prawie każdy nastolatek. Przypadłość ta jednak sięga często również… osób dorosłych. Walka z trądzikiem nie jest najłatwiejsza i zazwyczaj wiąże się z długą drogą eliminacji problemu. Jak zapobiec trądzikowi? Istnieją skuteczne domowe sposoby na trądzik, jakie pozwolą pozbyć się pryszczy. Domowe kosmetyki wykazują wręcz zbawienne działanie na skórę, nie obciążając jej przy tym. Jak zniwelować za ich pomocą wągry na twarzy?

Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z domowymi sposobami.

Zostawia na skórze tłusty film, ale mnie to nie przeszkadza, nakładam go na noc grubszą warstwę i idę spać Rano skóra jest widocznie nawilżona, a po pewnym czasie zauważyłam, że moje zmarszczki wokół oczu jakby stały się płytsze.

Czytaj dalej...

Krem Pharma Vita C Infusion skutecznie chroni przed promieniami UV UVA UVB , przebarwieniami, starzeniem, rozszerzaniem naczyń krwionośnych i wieloma innymi dolegliwościami skóry twarzy, z którymi się borykamy.

Czytaj dalej...

CLINIC WAY - PIELĘGNACJA ANTI-AGING SKÓRY ULTRA WRAŻLIWEJ Innowacyjna linia dermokosmetyków o działaniu odmładzającym i hamującym procesy starzenia się skóry, odpowiadająca na potrzeby skóry nadwrażliwej w różnym wieku.

Czytaj dalej...

Zalety Acnerose Skuteczne działanie przeciwzapalne Wsparcie dla regeneracji skóry Nawilżanie skóry Zwalczanie krostek i grudek Normalizacja pracy gruczołów łojowych Ochrona i poprawa elastyczności naczyń krwionośnych Zapobieganie powstawaniu rumienia i czerwienienia się twarzy.

Czytaj dalej...