Aloesowy żel myjący do twarzy - Sekrety czystej i promiennej skóry
10 najlepszych żeli do mycia twarzy – ranking 2024
Żel do mycia odgrywa bardzo ważną rolę w codziennej pielęgnacji skóry twarzy, dlatego powinien być dobrany do niej tak samo starannie jak krem czy tonik. Większość kosmetyków oczyszczających oprócz zmycia ze skóry codziennych zanieczyszczeń, sebum czy makijażu, ma również inne właściwości i niesie cerze wiele innych korzyści.
Warto pamiętać, że żel do mycia twarzy to kosmetyk, którego używamy codziennie, czasem nawet kilka razy na dzień. Musi on być więc dobrany indywidualnie do typu skóry, aby spełniał jej wszystkie potrzeby, nie wysuszał jej i nie podrażniał.
W sprzedaży dostępne są różne kosmetyki tego typu, w tym także naturalne żele do mycia twarzy. Ranking, który przygotowaliśmy, pomoże ci wybrać najlepszy dla ciebie. Znajdziesz w nim dobre i tanie żele do mycia twarzy, a także te z wyższej półki cenowej z innowacyjnymi składnikami.
Jak wybrać najlepszy żel do mycia twarzy
Żel do mycia twarzy należy dobrać odpowiednio do potrzeb swojej skóry. Przed zakupem kosmetyku zastanów się więc z jakimi problemami boryka się Twoja cera i jakiego rodzaju pielęgnacji twarzy wymaga.
Zwróć także uwagę na skład danego żelu, unikając tych szkodliwych a wybierając najbardziej wartościowe składniki. Pamiętaj, że źle dobrany żel może prowadzić do wysuszenia, trądziku lub atopowego zapalenia skóry.
Składniki
Wybierając głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy unikaj szkodliwych parabenów, barwników i alkoholi. Staraj się też kupować produkty, które nie mają w składzie SLS, i SLES. Szukaj natomiast elementów, które wpłyną korzystnie na stan Twojej cery. Mogą to być m. in:
- miód działający przeciwzapalnie,
- kwas hialuronowy o silnych właściwościach nawilżających,
- cynk poprawiający stan cery trądzikowej,
- algi morskie, które dostarczają skórze składniki odżywcze,
- woda termalna o właściwościach łagodzących,
- kwas migdałowy delikatnie złuszczający skórę,
- kwas jabłkowy, który rozjaśnia cerę
- lawenda przynosząca ukojenie,
- olejek rumiankowy niwelujący podrażnienia.
Żel do mycia twarzy powinien zawierać także składniki myjące np. Coco-Betaine, Hexylene Glycol, Cocamide DEA, lub Cocamidopropyl Betaine oraz składniki nawilżające, np. Peg-8, Caprylyl Glycol, Glycerin, Panthenol czy Propylene Glycol.
Rodzaj skóry
Pielęgnację skóry musisz dopasować do rodzaju cery. Dzięki temu unikniesz podrażnień, wyprysków, przesuszenia lub błyszczenia. Poza tym spełnisz wszystkie potrzeby swojej skóry.
Ranking żeli do mycia twarzy
1. Shiseido Waso Quick Gentle Cleanser
113 zł
149 zł
Najlepszy Żel do mycia Twarzy w 2024 roku
- zapewnia demakijaż twarzy
- odpowiedni do każdego rodzaju cery
- nie podrażnia wrażliwej skóry
Ten żel myjący do twarzy to kosmetyk typu „2 w 1”. Nie tylko dokładnie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, martwego naskórka i nadmiaru sebum, ale i można nim zmyć nawet najmocniejszy makijaż twarzy.
Zawiera miód i mleczko pszczele, które przynoszą skórze wiele korzyści: nawilżają ją, wygładzają i zwiększają jej odporność na czynniki zewnętrzne. Mają one także silne właściwości bakteriobójcze, co pomaga w walce z trądzikiem i stanami zapalnymi.
W jego składzie nie znajdziemy wysuszającego alkoholu czy szkodliwych parabenów, a więc można go używać nawet na skórze suchej lub wrażliwej.
2. Aēsop Skin Parsley Seed Facial Cleanser
275 zł
NAjlepszy żel do mycia skóry trądzikowej
- złuszcza martwy naskórek
- ma bardzo delikatną formułę
- niweluje przebarwienia i blizny potrądzikowe
Delikatna formuła żelu Aēsop dokładnie oczyszcza skórę, jednocześnie – dzięki zawartości kwasu mlekowego – złuszcza jej martwy naskórek. W ten sposób nie tylko odświeża cerę, ale i przygotowuje ją na dalsze zabiegi pielęgnacyjne.
Choć może być stosowany na każdym typie skóry, ze względu na dużą zawartość oleju z pestek pietruszki, polecany jest przede wszystkim osobom o cerze trądzikowej lub z niedawno wyleczonym trądzikiem. Żel ma bowiem silne właściwości regeneracyjne: wyrównuje koloryt skóry, niweluje przebarwienia i działa zabliźniająco.
Recenzje 44
- Od najwyższej oceny
- Od najniższej oceny
- Sortowanie domyślne
- Od najstarszych
Dodanych produktów: 20
Napisanych recenzji: 305
5 / 5
26 marca 2024, o 17:28
Nie wie, czy kupi ponownie
Używa produktu od: kilka miesięcy
Wykorzystała: jedno opakowanie
Kupiony w: Otrzymałam w prezencie
Delikatnie działa na skórę twarzy.Do codziennego stosowania.
W Kalendarzu Adwentowym odkryłam ten żel, który od pierwszego użycia przypadł mojej cerze.
Świetnie działa i nie podrażnia, nie uczula cery i pozostawia skórę twarzy gładką i miłą w dotyku. Świetnie myje twarz.
Działa neutralnie ,oczyszcza i nawilża.
Stosowany żel przynosi ulgę przesuszonych stref cery.
Dobrze zmywa wszelkie zanieczyszczenia jak i makijaż.
ZALETY: Dozowanie
Opakowanie
Pojemność
Konsystencja
Wydajność
Zgodny produkt z
opisem producenta
Dodanych produktów: 122
Napisanych recenzji: 613
5 / 5
22 marca 2024, o 22:06
Używa produktu od: rok lub dłużej
Wykorzystała: kilka opakowań
Kupiony w: Drogeria Hebe
Często wracam do niego- jest idealny
To mój ulubiony produkt myjący od Sylveco.
Udało mi się kupić go z gazetą za 10 zł- to mega tanio za produkt tak wysokiej jakości.
Skutecznie i delikatnie oczyszcza moją normalną skórę 30+ . Nie powoduje uczucia ściągnięcia.
Przyjemnie miętowo pachnie. Ma przezroczystą, żelową konsystencję.
Jest wydajny, wygodny w użyciu. Ma skład wolny od parafiny, pegów i sls.
Dobrze działa również na męską suchą skórę.
ZALETY: + skutecznie i bes efektu ściągnięcia oczyszcza skórę twarzy, szyi, dekoltu
+ 1 pompką wystarczy na umycie calego wymienionego obszaru
+ cudownie miętowo pachnie

DIY Baza kremowa - tylko 5 składników.
Witajcie :) Przedstawiam Wam przepis na bazową emulsję, z której zrobicie dowolny krem czy balsam. Szczególnie polecana do tworzenia kosmetyków opartych w większości na składnikach nieodpornych na podgrzewanie. Zapraszam! Skład: (proporcje na 50g) Faza olejowa 20% Emulgator MGS 8% (4,0g) Alk. cetylowy 8% (4,0g) Olej słonecznikowy 4% (2,0g) Faza wodna 80% Woda destylowana 80% (40,0g) Faza dodatków Konserwant FEOG (10 kropli) Seria wpisów "Jak zrobić sobie krem?" Jak zrobić sobie krem? - teoria. Jak zrobić sobie krem? - teoria po raz II. Jak zrobić sobie krem? - w praktyce. Sposób wykonania jest analogiczny do tradycyjnej emulsji, do zobaczenia w filmie - FILM YT Z przepisu powstaje bardzo gęsta emulsja. Z jej pomocą możemy wykonać dowolny kosmetyk. Zawiera tylko 5 składników, co jest moim zdaniem bardzo dobre - w porównaniu do dostępnych baz kremowych w sklepach z półproduktami. Nie ma tutaj też maseł, które mogłyby zatk
