Srebro koloidalne - Cudowne lekarstwo na trądzik różowaty

Srebro koloidalne - działanie

Srebro koloidalne zabija bakterie od razu, podczas gdy antybiotyk zabija je dopiero w momencie podziału. Naładowane dodatnio jony srebra przyczepiają się do ujemnie naładowanych bakterii i niszczą strukturę ich komórek. Robert Beck nazwał ten proces " efektem srebr nego pocisku”.

Srebro koloidalne hamuje pozyskiwanie energii przez bakterie, przez co przerywa ich łańcuch oddechowy. W ten sposób zaczynają obumierać w ciągu kilku minut, tracąc elektrolity, wysychając i kurcząc się.

Srebro koloidalne ma przewagę nad antybiotykiem ponieważ bakterie nie są w stanie się na nie uodpornić. W przypadku drożdżaków zauważamy, że srebro hamuje wytwarzanie enzymu z klasy izomerazy, której brak zakłóca prawidłowe funkcjonowanie komórki . Mieszanina wspomaga również proces regeneracji uszkodzonych tkanek oraz wspiera tworzenie się nowej tkanki nabłonkowej.

Srebro koloidalne – czy może być toksyczne?

Srebro koloidalne może być toksyczne jeśli będzie zażywane w większych dawkach niż przewiduje norma. Najmniejsza dawka mogąca wywołać objawy zatrucia wynosi 0,014 mg srebra na kilogram ciała dziennie.

*Powyższe dane zostały oszacowane na podstawie podawania dożylnego więc nie są w pełni wiarygodne!

Srebro koloidalne a srebrzyca

Nadmierne spożycie srebra koloidalnego może skutkować argyrią, pot. srebrzycą. Kumulacja srebra w organizmie może powstać w wyniku osadzania się cząsteczek srebra w skórze, przy podawaniu zewnętrznym.

Gromadzenie srebra może wystąpić również w przypadku stymulowania melaniny do produkcji srebrnego barwnika skóry ( podawanie doustne lub dożylne).

Objawy choroby występują od 6 do 12 miesięcy, w zależności od częstotliwości i dawki przyjmowania. Pierwszy charakterystyczny objaw srebrzycy to powstanie niebieskiego zabarwienia na dziąsłach. Prowadzi nawet do powstania nieodwracalnych zmian kolorytu niektórych obszarów skóry lub całej powierzchni oraz paznokci.

Leczenie trądziku nigdy nie było tak zaskakująco…proste? Sama przekopałam się przez wiele badań z anglojęzycznych stron, i naprawdę, możesz mi wierzyć na słowo – srebro koloidalne leczy trądzik i stany potrądzikowe! To niewiarygodne, że jeden preparat (mam na myśli tonik ze srebrem koloidalnym) może stanowić alternatywę dla retinolu, kwasów AHA i tym podobnych cudowności 🙂

Srebro koloidalne przyspiesza gojenie ran

srebro koloidalne stymuluje gojenie się skóry i innych tkanek miękkich, co znowuż jest potwierdzone badaniami (Pharmacognosy Communications). Miejscowe stosowanie srebra koloidalnego zmniejsza oparzenia, owrzodzenia, działa łagodząco i kojąco. Co więcej – zapobiega powstawaniu blizn 🙂

Efekty srebra koloidalnego to leczenie łuszczycy

Dwa powyższe punkty stanowią podsumowanie punktu 3 😀 Działanie antybakteryjne, a równocześnie kojące skórę, sprawia, że srebro jest wspaniałą terapią leczącą egzemę i łuszczycę! I to akurat, wiem najlepiej sama po sobie 🙂 Na swojej grupie na fb – klik, pokazywałam zdjęcie uczulenia z którym nie mogłam sobie poradzić za żadne skarby. Dopiero zastosowanie argentum, tak naprawdę z głupa i bardziej z ciekawości, sprawiło, że moje uczulenie zniknęło! To było tak zachwycająco proste że….właśnie powstał ten wpis 😀

Zmniejsza podrażnienie / łzawienie oczu

To jedno z bardziej znanych zastosowań srebra koloidalnego – łagodzi zapalenie spojówek oraz podrażnienie oczu. Znajdziesz bardzo dużo kropli do oczu na bazie srebra koloidalnego, i większość z nich jest naprawdę skuteczna. Szybko uśmierza dyskomfort oka, łzawienie, co dla osób pracujących przy komputerze jest szczególnie ważne

Czy srebro koloidalne pomoże w walce z trądzikiem różowatym?

Dla wielu osób, szczególnie dla kobiet takie problemy ze skórą mogą powodować duży dyskomfort i skrępowanie. Dlatego też każdy szuka odpowiedniego sposobu, który ułatwi mu leczenie tych schorzeń. Bardzo ciekawym i zarazem skutecznym sposobem jest używanie srebra koloidalnego. Dlaczego? Srebro koloidalne to tak naprawdę aktywne jony srebra, które powstają w procesie rozpuszczania elektrody srebrnej w destylowanej wodzie za pomocą prądu, który posiada bardzo niską wartość. Srebro koloidalne wykazuje większą skuteczność niż wszystkie antybiotyki, a do tego posiada właściwości przeciwgrzybiczne, niszczy pasożyty i oczyszcza organizm z toksyn. Co niezwykle istotne można je bezpiecznie stosować nawet przy wrażliwej skórze, nie podrażnia ono błon śluzowych i sprawia, że skóra jest zdrowa, gładka i promienieje blaskiem.

Doskonałym uzupełnieniem terapii srebrem koloidalnym może być stosowanie olejku arganowego, który jest dobrodziejstwem odkrytym dla nas przez ludy berberyjskie. Można go stosować nie tylko na skórę, ale i do pielęgnacji włosów i paznokci. O jego delikatności i skuteczności może świadczyć fakt, że berberyjskie kobiety używają go do pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt.

Dawkowanie

Srebro koloidalne należy rozważnie dawkować, by nie doprowadzić do niebezpiecznego nadmiaru pierwiastka w organizmie. Dopuszczalna dawka to 0,014 mg dziennie na kilogram masy ciała.

Głównym niepożądanym skutkiem brania srebra koloidalnego jest srebrzyca (argyria). Objawy pojawiają się po kilku miesiącach od zakażenia – są to rozległe przebarwienia skóry oraz zmiany na paznokciach i dziąsłach (niebieskie zabarwienie) – są to symptomy niezwykle trudne do usunięcia. Poza tym w przypadku stosowania przez osobę kropel do oczu zawierających srebro, może dojść do zabarwienia gałek ocznych. W dalszej kolejności może dojść do poważnych zaburzeń wzroku.

Poza negatywnymi objawami zewnętrznymi, może też dojść do poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu układu nerwowego, stwardnienia tętnic oraz uszkodzenia nerek i wątroby. Organy wewnętrzne również mogą zabarwić się na niebieskawy kolor, co widać przez barwę moczu, kału i śliny.

Inne dolegliwości, przy których według zwolenników sprawdza się stosowanie srebra koloidalnego to infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze pierwiastek niszczy wybrane grupy patogenów , angina, inne stany zapalne gardła oraz płuc, zapalenie zatok, grzybica skóry, paznokci, narządów płciowych , egzema, łojotok, liszajec, obniżenie odporności organizmu, problemy z trawieniem oraz złe samopoczucie.

Czytaj dalej...

Może on wynikać z niedokwaśności żołądka albo różnych zaburzeń hormonalnych, dlatego też leczenie powinno być najpierw przyczynowe, a dopiero później wprowadza się leki modyfikujące przebieg choroby, jak metronidazol, tetracyklina, erytromycyna.

Czytaj dalej...

W przypadku trądziku, skuteczne leczenie zwykle obejmuje regularne oczyszczanie skóry, stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry, unikanie czynników zaostrzających takich jak stres, niezdrowa dieta, brak snu oraz w niektórych przypadkach stosowanie leków przeciwbakteryjnych lub przeciwzapalnych.

Czytaj dalej...

Zalety Acnerose Skuteczne działanie przeciwzapalne Wsparcie dla regeneracji skóry Nawilżanie skóry Zwalczanie krostek i grudek Normalizacja pracy gruczołów łojowych Ochrona i poprawa elastyczności naczyń krwionośnych Zapobieganie powstawaniu rumienia i czerwienienia się twarzy.

Czytaj dalej...