Krem do twarzy po 30 roku życia - Klucz do zachowania Młodzieńczego Blasku
Jak wybrać najlepszy krem do twarzy dla mężczyzn
Skóra mężczyzny ma nawet o 20% grubsze włókna kolagenowe niż skóra kobiety. Właśnie dlatego dobry krem nawilżający dla mężczyzn powinien być dużo silniejszy niż ten przeznaczony dla pań.
Najlepsze kremy do twarzy dla mężczyzn powinny być dobrane odpowiednio do rodzaju cery, ale i jej problemów, takich jak: suchość, przebarwienia, widoczne zmęczenie czy zmarszczki. Warto wziąć pod uwagę także swój wiek i właściwości kremu.
Na przykład nawilżający krem przeciwzmarszczkowy stosujemy codziennie, kosmetyk o bogatej konsystencji będzie najlepszy w czasie zimowych mrozów, z kolei lekki krem matujący sprawdza się doskonale latem. Zatem jeśli zastanawiasz się, jaki krem do twarzy dla mężczyzn wybrać, sprawdź jego składniki, konsystencję, a także cenę.
Składniki
Szukając kosmetyków do pielęgnacji skóry najważniejszym kryterium są składniki. Oto niektóre z tych, których należy szukać:
- Przeciwutleniacze - naprawiają uszkodzony naskórek, chronią przed negatywnym wpływem środowiska i hamują powstawanie zmarszczek.
- Olejek jojoba, masło shea - zawierają w sobie przeciwutleniacze i kwasy tłuszczowe, które pomagają regenerować skórę. Wskazane szczególnie do skóry suchej.
- Retinol - złuszcza martwy naskórek, leczy stany zapalne skóry i stymuluje produkcję kolagenu. Każdy najlepszy krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn będzie miał chociaż odrobinkę tego składnika.
- Kwas hialuronowy - zapewnia nawilżenie skóry i doskonale ją ujędrnia.
- Kwasy Omega - odżywiają skórę.
- Peptydy - mają właściwości przeciwstarzeniowe.
Typ cery
Dobre kremy dla mężczyzn to te odpowiednio dobrane do rodzaju skóry. Tylko w taki sposób składniki aktywne pomogą zwalczyć największe problemy twojej cery, takie nadwrażliwość podczas golenia, świecąca się i tłusta skóra, albo wręcz przeciwnie - skóra sucha i ściągnięta.
Krem do twarzy 20+
Czy dwudziestolatki powinny zastanawiać się nad upływającym czasem? Okazuje się, że jak najbardziej. Między 20. a 30. rokiem życia zaczynają zwalniać procesy odnowy komórkowej zachodzące w skórze, spada produkcja kolagenu, a tym samym skóra zaczyna się robić bardziej podatna na szkodliwe działanie promieniowania ultrafioletowego i zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu.
Prowadzi to do tego, że około 30-tki pojawiają się pierwsze zmarszczki, przebarwienia, zmniejsza się jędrność skóry. Nie trzeba na to czekać. Według specjalistów lepiej przeciwdziałać, niż leczyć. By opóźnić ten proces, warto sięgać po kremy 20+. Zawierają one substancje zwalczające wolne rodniki, które penetrują skórę (właśnie pod wpływem np. promieniowania UV) i prowadzą do uszkodzeń zawartych w niej ceramidów, komórek, enzymów oraz włókien kolagenowych i elastynowych. Te substancje to np. witamina C i witamina E, karotenoidy, flawonoidy.
W kremach 20+ znajdują się także filtry przeciwsłoneczne, które przeciwdziałają powstawaniu zmarszczek oraz kwasy owocowe, które dbają o odpowiednie nawilżenie skóry. Tuż po 20-tce możemy mieć jeszcze problemy z trądzikiem, dlatego kremy 20+ często zawierają także cynk i kwas salicylowy, które działają oczyszczająco i zmniejszają łojotok.
Pielęgnacja skóry twarzy po 30. roku życia
30 lat to więc wiek przełomowy, który wymaga zmiany sposobów pielęgnacji skóry i rozpoczęcia walki z pierwszymi oznakami starzenia. O ile wcześniej wystarczający był dobry krem nawilżający dla utrzymanie jej w dobrej kondycji, o tyle teraz niezbędne jest wprowadzenie kosmetyków, które będą uzupełniać postępujące ubytki kwasu hialuronowego, kolagenu, ceramidów oraz będą też wzmacniać naturalną barierę hydrolipidową.
Dobry krem przeciwzmarszczkowy 30+ to podstawa, jednak nie można zapominać o innym równie ważnym kosmetyku. Po 30. roku życia niezwykle istotna jest ochrona przeciwsłoneczna. Warto pamiętać, że minimalny filtr to SPF 30 – chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, osłania włókna kolagenowo-elastynowe przed niszczącym działaniem wolnych rodników i w ten sposób zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie krem przeciwzmarszczkowy na dzień wzbogacony o filtr przeciwsłoneczny.
Pamiętajcie też o dokładnym oczyszczaniu cery. Największym błędem jest pomijanie wieczornego demakijażu. Pozostały na skórze podkład, nagromadzone sebum i kurz zapychają pory i są doskonałą pożywką dla bakterii. Jest to szczególnie ryzykowne w przypadku cery tłustej, problematycznej, podatnej na powstawanie krostek i zaskórników.
Specjalnej pielęgnacji wymaga cera po trzydziestce u osób z trądzikiem, w tym również trądzikiem różowatym, który bardzo często po raz pierwszy ujawnia się właśnie u kobiet po 30. roku życia. Jego leczenie jest trudne i powinno być prowadzone pod okiem doświadczonego dermatologa.