"Rewelacyjny krem złuszczający Ziaja Pro z 5% kwasem migdałowym AHA dla twarzy"
Jak stosować kwas migdałowy na twarz?
Ponieważ kwas migdałowy działa na zewnętrzną warstwę naskórka (warstwę rogową), rozpuszcza małe wiązania łączące komórki naskórka i cement komórkowy, w ten sposób złuszczając martwy naskórek. Chociaż opis jego działania brzmi inwazyjnie, wcale tak nie jest! Jest bardzo często wykorzystywany przy tworzeniu peelingów do stosowania w domu, a także oczyszczających maseczek.
Panuje przesąd, w którym odradza się korzystanie z peelingu z kwasem migdałowym latem, jednak jest to mit - wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad, aby w bezpieczny sposób korzystać z jego dobroczynnych właściwości przez cały rok! Nawet w przypadku zabiegach z kwasem w gabinetach kosmetycznych. Często łączy się go w nich z preparatami nawilżającymi. Ale możecie go także używać w domu.
Jak prawidłowo używać kwasu migdałowego w pielęgnacji twarzy?
- Zawsze zaczynaj od dokładnego oczyszczenia skóry.
- Stosuj tonik, który przywróci skórze prawidłowe pH.
- Na usta i ich okolice, a także na skórę wokół oczu zaaplikuj wazelinę, aby ochronić te wrażliwe miejsca przed kontaktem z kwasem.
- Kwas migdałowy nakładaj pędzelkiem, nigdy nie rób tego opuszkami palców. Staraj się nałożyć równomierną, cienką warstwę.
- Kwas migdałowy na skórze zostawiamy na około dziesięć minut. Ten czas może być krótszy lub dłuższy - wszystko zależy od tego, jak wrażliwą masz skórę. Jeśli chodzi o zasady, zazwyczaj jest to 5-10 minut.
- Zmyj kwas wodą bez używania dodatkowych środków oczyszczających.
- Zaaplikuj produkt łagodząco-nawilżający, który ukoi skórę.
Powyższa instrukcja dotyczy czystego kwasu o wyższym stężeniu. Inne produkty z zaledwie dodatkiem kwasu o niskim stężeniu należy stosować według instrukcji producenta. Kurację z kwasem migdałowym powinno się przeprowadzać raz lub dwa razy w roku, w zależności od potrzeb skóry. Obejmuje ona zabiegi raz w tygodniu lub raz na dziesięć dni przez sześć tygodni. W stężeniu do 10% kwas migdałowy z powodzeniem można stosować nawet codziennie przez cztery tygodnie, jeśli tego wymaga twoja skóra.
Czym jest kwas migdałowy?
Kwas migdałowy to jeden z kwasów AHA, czyli alfa-hydrokwasów. Zapewniają one efekt złuszczenia przy jednoczesnym nawilżeniu i poprawie jędrności. Występują one w naturze i można je pozyskiwać z surowców naturalnych. Kwas migdałowy pozyskiwany jest z gorzkich migdałów. W kontakcie ze skórą jest łagodny, dlatego jest chętnie wybierany przez osoby początkujące z pielęgnacją kwasami oraz posiadaczki wrażliwej cery. Uważa się go za pomoc w leczeniu trądziku, wyprysków, a także niwelowaniu skutków starzenia.
Kwas migdałowy na twarz ma genialne właściwości. Podobnie, jak inne kwasy zaliczane do kwasów AHA, stosuje się go w celu wyrównania kolorytu, przyspieszenia regeneracji, poprawieniu jędrności i zniwelowaniu skutków starzenia. Jednak jest on o wiele łagodniejszą alternatywą niż inne kwasy z tej grupy (np. kwas glikolowy czy kwas mlekowy). Jego łagodność wynika z faktu, iż wolniej wnika w skórę, dzięki czemu ma mniejszy potencjał drażniący. Działanie kwasu migdałowego jest podobne do innych przedstawicieli kwasów AHA, ale cechuje się delikatnością, przez co chętnie jest wybierany przez posiadaczki wrażliwej lub podrażnionej skóry.
Kwas migdałowy wykazuje działanie złuszczające, sprawdza się w walce z trądzikiem i bliznami potrądzikowymi. Przy tym nie działa wysuszająco, wręcz przeciwnie - nawilża skórę. Pobudzając regenerację skóry, sprawia, że odzyskuje ona promienny wygląd. Jak już wspomniałyśmy, jest bardzo cenionym składnikiem przeciwzmarszczowym, dlatego często można go spotkać w produktach anti-aging.
Zobacz także
Zabieg kwasem migdałowym – komu jest polecany peeling złuszczający?
Związek ten działa przede wszystkim na warstwę rogową naskórka. Pod jego wpływem dochodzi do rozluźnienia połączenia między komórkami naskórka a cementem komórkowym. To z kolei prowadzi do złuszczenia powierzchownej warstwy zrogowaciałych komórek. Peeling wykonany przy użyciu kwasu migdałowego jest delikatny, a mimo to wywołuje bardzo widoczny i pożądany efekt. Dzięki działaniu kwasu dochodzi do odkrycia młodych komórek skóry, które będą lepiej chłonąć kosmetyki aplikowane na twarz. Między innymi dlatego peeling migdałowy łączy się często z preparatami nawilżającymi skórę.
Kwas migdałowy na zmiany trądzikowe? Jak najbardziej! Efekt można wzmocnić poprzez zastosowanie kwasu pirogronowego, który wykazuje działanie antybakteryjne. Często również łączy się peeling tego typu z zabiegiem mikrodermabrazji, czyli mechanicznego złuszczania skóry.
Efekty zabiegu kwasem
Pierwsze efekty zabiegu złuszczania skóry kwasem migdałowym są widoczne już po zabiegu. Zatem od razu po wykonaniu peelingu będziesz mogła zaobserwować poprawę stanu cery. Jednak najlepsze efekty uzyskuje się po serii sześciu zabiegów wykonywanych w odstępie tygodnia. Taka kuracja ma na celu:
- rozjaśnienie cery,
- odnowę skóry,
- niwelowanie blizn potrądzikowych,
- obkurczenie rozszerzonych porów,
- zmniejszenie pracy gruczołów łojowych,
- wyrównanie kolorytu skóry,
- nawilżenie skóry.
Jej efekty utrzymują się przez dłuższy czasu. Jak często zaleca się wykonanie takiego zabiegu? Peeling kwasem migdałowym warto wykonywać dwa razy do roku. Dzięki temu efekty będą się pięknie prezentować, a twoja skóra będzie rozjaśniona i odpowiednio nawilżona.
Składniki
Aqua (Water), Propylene Glycol, Octyldodecanol, Mandelic Acid, Cetearyl Ethylhexanoate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Passiflora Edulis Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Ananas Sativus (Pineapple) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, PEG-8, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Panthenol, Dimethicone, Triethanolamine, Allantoin, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Citral, Eugenol
4,9 /5 na 100 recenzji
4,9 /5 na 107 recenzji
4,9 /5 na 58 recenzji
