"Rewelacyjny krem złuszczający Ziaja Pro z 5% kwasem migdałowym AHA dla twarzy"
Jakich połączeń z kwasem migdałowym unikać w pielęgnacji?
Kwas migdałowy wygładza skórę i ma mnóstwo zalet. Zabieg złuszczający kwasem migdałowym jest całkowicie bezpieczny, ale musimy pamiętać, że jako bardzo aktywny składnik z potencjałem drażniącym nie będzie dobrze działał w niektórych połączeniach.
Lepiej nie łączyć go w pielęgnacji z:
- innymi kwasami AHA, ponieważ może w ten sposób podrażniać skórę. Zwiększa się także ryzyko pojawienia się skutków ubocznych,
- niacynamidem, ale tylko w połączeniu jednej rutyny. Możemy stosować kwas migdałowy wieczorem, a rano niacynamid - należy jedynie pamiętać o rozdzieleniu ich i nie nakładaniu po sobie,
- witaminą C (w postaci kwasu askorbinowego), a to głównie ze względu na to, że kwas mlekowy może zneutralizować jej działanie,
- retinolem, który także jest składnikiem z wysokim potencjałem drażniącym. Dlatego właśnie powinno unikać się stosowania ich równolegle.
Kwas migdałowy na twarz - jakie ma właściwości, jak go stosować i do pielęgnacji jakiej cery jest najlepszy
Kwas migdałowy na twarz to jeden z najchętniej wykorzystywanych kwasów w pielęgnacji. Polecany jest zwłaszcza cerom problematycznym, z problemami nadmiernego wydzielania sebum, trądzikiem i innymi niedoskonałościami. Ceniony jest także w pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Stosuje się go w zabiegach złuszczających i należy do łagodniejszych kwasów.
Kwas migdałowy na twarz ma genialne właściwości! Dzięki zastosowaniu kwasu migdałowego możemy cieszyć się gładką, miękką w dotyku cerą. Możemy go bez przeszkód stosować samodzielnie, w domu - jest całkowicie bezpieczny, o ile wiemy, jak go stosować. Podpowiemy wam, jak go nakładać, z jakimi produktami łączyć i kto powinien unikać aplikowania go na twarz.
- Czym jest kwas migdałowy?
- Właściwości kwasu migdałowego
- Efekty stosowania kwasu migdałowego na twarz
- Jak stosować kwas migdałowy na twarz?
- Kwas migdałowy w kosmetyce - w jakich produktach go znajdziemy?
- Z czym łączyć kwas migdałowy w pielęgnacji?
- Jakich połączeń z kwasem migdałowym unikać w pielęgnacji?
- Przeciwwskazania do stosowania kwasu migdałowego
- Kwas migdałowy w ciąży
Czy warto stosować kwas migdałowy? Poznaj jego właściwości w kosmetyce
Kwas migdałowy należy do grupy naturalnych kwasów AHA o relatywnie dużych cząsteczkach. Ma on przede wszystkim właściwości peelingujące, ale również sprawdza się w walce z trądzikiem oraz starzeniem się skóry i bliznami. Jak dokładnie działa?
Mandelic acid, obok mlekowego czy kwasu glikolowego, należy do kwasów grupy AHA. Jest to jeden z najdelikatniejszych tego typu związków. Pozyskiwany z gorzkich migdałów ma działanie złuszczające, ale przy tym również nawilżające i przeciwstarzeniowe. Są to tylko jedne z nielicznych jego pozytywnych efektów działania. Czy można go stosować samodzielnie w domu? Jeśli tak, to w jaki sposób? Jakie zabiegi kwasem migdałowym są polecane i dla kogo?
Składniki
Aqua (Water), Propylene Glycol, Octyldodecanol, Mandelic Acid, Cetearyl Ethylhexanoate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Passiflora Edulis Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Ananas Sativus (Pineapple) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, PEG-8, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Panthenol, Dimethicone, Triethanolamine, Allantoin, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Citral, Eugenol
4,9 /5 na 100 recenzji
4,9 /5 na 107 recenzji
4,9 /5 na 58 recenzji

Właściwości kwasu migdałowego i efekty stosowania
Kwas migdałowy nie tylko złuszcza martwy naskórek i eliminuje zaskórniki, ale także, jak już wyżej wspomniano, ma działanie nawilżające. Dzięki temu cera jest promienna, a skóra wygląda na odżywioną i wygładzoną. Kwas ten m jeszcze inne właściwości, działa bowiem antybakteryjnie oraz zwalcza oznaki starzenia się skóry.
Używa się go głównie w peelingach typu chemicznego. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu migdałowego 40% ph przeprowadza się przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. Dlaczego wtedy? Ponieważ w tym okresie skóra nie jest zbytnio narażona na kontakt z promieniami słonecznymi. Czasami również kwas ten o mniejszym stężeniu występuje w kremach, maseczkach oraz tonikach.
Do innych właściwości tego środka należą:
- stymulacja produkcji kolagenu – dzięki temu skóra jest znacznie bardziej jędrna i sprężysta,
- działanie odświeżające – twarz jest znacząco bardziej odświeżona, a cera promienna,
- poprawa wyglądu skóry – działanie polega na rozjaśnianiu przebarwień, efektem jest promienna cera o równomiernym kolorycie,
- regulacja wydzielaniasebum – znacząco wpływa na walkę z trądzikiem, dlatego tego typu kosmetyki poleca się osobom, które mają cerę tłustą lub trądzikową.
Kwas migdałowy jest substancją o stosunkowo łagodnym działaniu, dlatego można go polecić osobom o każdym rodzaju skóry.
