"Rewelacyjny krem złuszczający Ziaja Pro z 5% kwasem migdałowym AHA dla twarzy"

Jakich połączeń z kwasem migdałowym unikać w pielęgnacji?

Kwas migdałowy wygładza skórę i ma mnóstwo zalet. Zabieg złuszczający kwasem migdałowym jest całkowicie bezpieczny, ale musimy pamiętać, że jako bardzo aktywny składnik z potencjałem drażniącym nie będzie dobrze działał w niektórych połączeniach.

Lepiej nie łączyć go w pielęgnacji z:

  • innymi kwasami AHA, ponieważ może w ten sposób podrażniać skórę. Zwiększa się także ryzyko pojawienia się skutków ubocznych,
  • niacynamidem, ale tylko w połączeniu jednej rutyny. Możemy stosować kwas migdałowy wieczorem, a rano niacynamid - należy jedynie pamiętać o rozdzieleniu ich i nie nakładaniu po sobie,
  • witaminą C (w postaci kwasu askorbinowego), a to głównie ze względu na to, że kwas mlekowy może zneutralizować jej działanie,
  • retinolem, który także jest składnikiem z wysokim potencjałem drażniącym. Dlatego właśnie powinno unikać się stosowania ich równolegle.

Kwas migdałowy na twarz - jakie ma właściwości, jak go stosować i do pielęgnacji jakiej cery jest najlepszy

Kwas migdałowy na twarz to jeden z najchętniej wykorzystywanych kwasów w pielęgnacji. Polecany jest zwłaszcza cerom problematycznym, z problemami nadmiernego wydzielania sebum, trądzikiem i innymi niedoskonałościami. Ceniony jest także w pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Stosuje się go w zabiegach złuszczających i należy do łagodniejszych kwasów.

Kwas migdałowy na twarz ma genialne właściwości! Dzięki zastosowaniu kwasu migdałowego możemy cieszyć się gładką, miękką w dotyku cerą. Możemy go bez przeszkód stosować samodzielnie, w domu - jest całkowicie bezpieczny, o ile wiemy, jak go stosować. Podpowiemy wam, jak go nakładać, z jakimi produktami łączyć i kto powinien unikać aplikowania go na twarz.

  1. Czym jest kwas migdałowy?
  2. Właściwości kwasu migdałowego
  3. Efekty stosowania kwasu migdałowego na twarz
  4. Jak stosować kwas migdałowy na twarz?
  5. Kwas migdałowy w kosmetyce - w jakich produktach go znajdziemy?
  6. Z czym łączyć kwas migdałowy w pielęgnacji?
  7. Jakich połączeń z kwasem migdałowym unikać w pielęgnacji?
  8. Przeciwwskazania do stosowania kwasu migdałowego
  9. Kwas migdałowy w ciąży

Czy warto stosować kwas migdałowy? Poznaj jego właściwości w kosmetyce

Kwas migdałowy należy do grupy naturalnych kwasów AHA o relatywnie dużych cząsteczkach. Ma on przede wszystkim właściwości peelingujące, ale również sprawdza się w walce z trądzikiem oraz starzeniem się skóry i bliznami. Jak dokładnie działa?

Mandelic acid, obok mlekowego czy kwasu glikolowego, należy do kwasów grupy AHA. Jest to jeden z najdelikatniejszych tego typu związków. Pozyskiwany z gorzkich migdałów ma działanie złuszczające, ale przy tym również nawilżające i przeciwstarzeniowe. Są to tylko jedne z nielicznych jego pozytywnych efektów działania. Czy można go stosować samodzielnie w domu? Jeśli tak, to w jaki sposób? Jakie zabiegi kwasem migdałowym są polecane i dla kogo?

Składniki

Aqua (Water), Propylene Glycol, Octyldodecanol, Mandelic Acid, Cetearyl Ethylhexanoate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Passiflora Edulis Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Ananas Sativus (Pineapple) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, PEG-8, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Panthenol, Dimethicone, Triethanolamine, Allantoin, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Citral, Eugenol

4,9 /5 na 100 recenzji

4,9 /5 na 107 recenzji

4,9 /5 na 58 recenzji

Właściwości kwasu migdałowego i efekty stosowania

Kwas migdałowy nie tylko złuszcza martwy naskórek i eliminuje zaskórniki, ale także, jak już wyżej wspomniano, ma działanie nawilżające. Dzięki temu cera jest promienna, a skóra wygląda na odżywioną i wygładzoną. Kwas ten m jeszcze inne właściwości, działa bowiem antybakteryjnie oraz zwalcza oznaki starzenia się skóry.

Używa się go głównie w peelingach typu chemicznego. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu migdałowego 40% ph przeprowadza się przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. Dlaczego wtedy? Ponieważ w tym okresie skóra nie jest zbytnio narażona na kontakt z promieniami słonecznymi. Czasami również kwas ten o mniejszym stężeniu występuje w kremach, maseczkach oraz tonikach.

Do innych właściwości tego środka należą:

  • stymulacja produkcji kolagenu – dzięki temu skóra jest znacznie bardziej jędrna i sprężysta,
  • działanie odświeżające – twarz jest znacząco bardziej odświeżona, a cera promienna,
  • poprawa wyglądu skóry – działanie polega na rozjaśnianiu przebarwień, efektem jest promienna cera o równomiernym kolorycie,
  • regulacja wydzielaniasebum – znacząco wpływa na walkę z trądzikiem, dlatego tego typu kosmetyki poleca się osobom, które mają cerę tłustą lub trądzikową.

Kwas migdałowy jest substancją o stosunkowo łagodnym działaniu, dlatego można go polecić osobom o każdym rodzaju skóry.

Tymczasem emitowane przez urządzenia elektroniczne światło niebieskie ma negatywny wpływ na skórę przyczynia się do powstawania wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy starzenia się skóry, powoduje wewnątrzkomórkowy stres antyoksydacyjny, uszkadza włókna kolagenowe i nasila wydzielanie melaniny.

Czytaj dalej...

Największą grupę stanowią formuły nawilżające, wzbogacone o fantastyczne składniki, takie jak oleje arganowy i z awokado, kwas hialuronowy, ekstrakt z ogórka, sok z liści aloesu i, oczywiście, oliwa z oliwek.

Czytaj dalej...

Wchłania się ale wiadomo że nie w 100 dlatego nie będzie dobry dla osób które potrzebują kosmetyku który w momencie się wchłonie i nie pozostawi nic na skórze, dlatego np na dzień w lato by się kompletnie nie sprawdził.

Czytaj dalej...

ZALETY - Superuniwersalny - odpowiedni dla dzieci i dorosłych - Tłusta konsystencja dobra dla regeneracji skóry - Skuteczny w odbudowie bariery hydrolipidowej - Wspomnienia ; Mam do niego sentyment z dzieciństwa WADY - Tłusta konsystencja może być zbyt ciężka do codziennego stosowania.

Czytaj dalej...