Zaawansowane zabiegi mikrodermabrazji - Profesjonalna pielęgnacja dla Twojej skóry
Czy są jakieś skutki uboczne mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja rzadko wywołuje skutki uboczne , szczególnie przy wyborze delikatniejszych metod np. oksydermabrazji. Zdarzają się łagodne podrażnienia, na skutek których skóra jest zaczerwieniona, piecze lub swędzi. Może też pojawić się rumień lub uczucie mrowienia, jednak wszystkie te symptomy są przejściowe.
Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań – nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg!
Mikrodermabrazja to bezpieczny i popularny zabieg kosmetyczny, polegający na złuszczaniu martwego naskórka. Dzięki dostępności różnych metod możemy dopasować jej rodzaj do indywidualnych potrzeb i wrażliwości skóry.
Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.
Zalecenia po zabiegu mikrodermabrazji
Po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej kluczowe jest zapewnienie skórze odpowiedniego nawilżenia i ochrony przed słońcem. Kosmetolog może zalecić stosowanie specjalistycznych kremów nawilżających i regenerujących, które pomogą w szybszej regeneracji skóry. Dodatkowo ważne jest unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz stosowanie wysokich filtrów SPF, aby zapobiec powstawaniu nowych przebarwień.
Długoterminowa pielęgnacja po serii zabiegów
Aby utrzymać efekty mikrodermabrazji diamentowej, zaleca się stosowanie odpowiedniej pielęgnacji domowej oraz regularne wizyty kontrolne w gabinecie kosmetycznym. Kosmetolog może również rekomendować okresowe powtórzenie serii zabiegów, szczególnie w przypadku skór z większymi problemami dermatologicznymi.
Przygotowanie i przebieg zabiegu
Przed rozpoczęciem mikrodermabrazji diamentowej ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry, co zapewnia maksymalną skuteczność zabiegu. Zaleca się unikanie intensywnego opalania i stosowania mocno działających preparatów z retinolem lub kwasami przez co najmniej tydzień przed zabiegiem. Ważne jest dokładne oczyszczenie skóry w gabinecie kosmetycznym przed przystąpieniem do właściwej mikrodermabrazji.
Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na skórę specjalnego żelu lub toniku przygotowującego, który ma za zadanie zmiękczyć naskórek i ułatwić proces ścierania. Następnie, za pomocą urządzenia z głowicą diamentową, kosmetolog delikatnie przesuwa urządzenie po skórze, systematycznie złuszczając martwy naskórek. Całość procedury jest praktycznie bezbolesna i nie wymaga zastosowania znieczulenia.
Jakie są efekty zabiegu mikrodermabrazji?
Zabieg mikrodermabrazji daje wiele pozytywnych efektów i może stanowić ważny element dbania o skórę. Sprawdzi się w przypadku pielęgnacji cery dojrzałej czy problematycznej, ale też jako podstawa profilaktyki. Wiele kobiet pragnie mieć cerę jak z photoshopa – to prosty krok w tym kierunku! Najlepiej jest stosować mikropeeling w połączeniu z dodatkowym odżywianiem i nawilżaniem skóry (Jakie kosmetyki najlepsze na lato?), ponieważ znacząco zwiększa wchłanialność substancji aktywnych. Co zatem daje nam mikrodermabrazja?
- Skuteczne i precyzyjne złuszczanie martwego naskórka,
- usuwanie zanieczyszczeń i zaskórników,
- odblokowywanie porów,
- eliminowanie skutków trądziku,
- redukcję zmarszczek, przebarwień oraz blizn,
- lepsze ukrwienie skóry, zwiększenie jej elastyczności i poprawę koloru,
- zwiększenie produkcji kolagenu,
- lepsze działanie kosmetyków i skuteczne przygotowanie do zabiegów kosmetycznych (np. mezoterapia bezigłowa czy mezoterapia igłowa ).

Czym jest mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazja to skuteczny zabieg odmładzający i regenerujący skórę, stanowiący doskonały wstęp do wielu procedur pielęgnacyjnych. Precyzyjna możliwość kontroli głębokości złuszczania nadaje zabiegowi indywidualnego charakteru i stanowi o jego bezpieczeństwie i uniwersalności. Mikrodermabrazja stymuluje fizjologiczne sposoby remodelingu skóry, co skutkuje jej odmłodzeniem, wygładzeniem oraz rozjaśnieniem.
Wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji:
- mikrodermabrazja diamentowa uznawana jest za najłagodniejszą postać zabiegu, wykorzystywana jest głowica diamentowa o optymalnej grubości ziaren, która przykładana jest do skóry i umożliwia stopniowe złuszczanie kolejnych warstw naskórka
- mikrodermabrazja korundowa pozwala na bardziej intensywne złuszczanie zrogowaciałego naskórka, w zabiegu wykorzystywane są kryształki korundu, działające na skórę w postaci strumienia pod wysokim ciśnieniem
- mikrodermabrazja z wykorzystaniem soli fizjologicznej i tlenu, określana także jako oxybrazja, ta postać mikrodermabrazji idealnie sprawdza się nawet w przypadku bardzo wrażliwej, skłonnej do podrażnień cery
Mikrodermabrazja jest zabiegiem bardzo uniwersalnym, pozwalającym na wykonanie zaawansowanego złuszczania naskórka nie tylko na twarzy, ale także wybranych obszarach ciała. Idealnie sprawdza się zarówno w pielęgnacji skóry młodej, jak i dojrzałej.
