Mikrodermabrazja diamentowa - Tajemnice Zabiegu Oczyszczania Skóry
Mikrodermabrazja a ciąża
W przypadku mikrodermabrazji diamentowej nie ma przeciwwskazań, by wykonywać ten zabieg w ciąży. Jednak kobiety w ciąży chcące zapisać się na ten zabieg powinny bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Tylko specjalista jest w stanie ocenić czy w danym przypadku nie występują przeciwwskazania do wykonania mikrodermabrazji. Dlatego aby mieć pewność, że nie zaszkodzimy maluchowi, lepiej skonsultować się z lekarzem.
Mimo że mikrodermabrazja diamentowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów polegających na oczyszczeniu twarzy i usuwaniu martwego naskórka, to obecnie możemy skorzystać również z innych typów mikrodermabrazji, takich jak na przykład mikrodermabrazja korundowa. Czym różnią się te dwa zabiegi? Podstawowa różnica polega na zastosowaniu innej głowicy, lecz mikrodermabrazja korundowa działa na tej samej zasadzie co diamentowa, a więc oczyszcza skórę.
Mikrodermabrazja korundowa znacznie silniej złuszcza naskórek. Dlatego bezpośrednio po zabiegu skóra jest podrażniona. Z tego powodu technika ta nie jest polecana osobom z cienką, wrażliwą czy naczynkową cerą. W przypadku mikrodermabrazji korundowej kryształki glinu aplikuje się na twarz pod bardzo dużym ciśnieniem. To zwiększa ryzyko powstawania podrażnień. Mikrodermabrazja korundowa działa jednak świetnie na wągry, blizny, rozstępy, cellulit czy rozszerzone pory.
Wśród pozostałych typów mikrodermabrazji można wymienić m.in. mikrodermabrazję wodną, wrzypadku której czynnikiem ścierającym jest woda, a dokładnie roztwór soli fizjologicznej, który również styka się ze skórą pod odpowiednim ciśnieniem. Zabieg jest bezbolesny i bardziej komfortowy niż standardowa mikrodermabrazja diamentowa. Obecnie możemy skorzystać również z mikrodermabrazji tlenowej. Ten zabieg polega na przesuwaniu głowicy po skórze, która również wyposażona jest w głowicę ścierną, lecz ten typ peelingu wykonywany jest za pomocą wodnego roztworu soli fizjologicznej i tlenu. Technika ta również należy do delikatniejszych wersji mikrodermabrazji i jest bezbolesna, a dodatkowo przyjemnie odświeża skórę.
Jaki jest czas zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?
W przypadku zabiegu mikrodermabrazji twarzy twarz trwa on zazwyczaj od 20 do 25 minut. Jeśli zdecydujemy się na bardzo rzadko wykonywany tą metodą peeling całego ciała potrwać to może nawet do 80 minut.
Mikrodermabrazja diamentowa jest szczególnie skuteczna w walce z różnymi problemami skórnymi. Pomaga nie tylko w redukcji trądziku i blizn, ale również efektywnie zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek. Ponadto jest to metoda wybierana w celu poprawy tekstury i kolorytu skóry, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla osób zmatowionych, poszarzałych cer, jak również tych z nadmierną pigmentacją.
Osoby z cerą dojrzałą znajdą w mikrodermabrazji diamentowej pomoc w stymulacji odnowy komórkowej, co przyczynia się do odbudowy kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i elastyczną. Zabieg ten jest także rekomendowany osobom po intensywnym opalaniu lub tych, które mają skórę uszkodzoną przez czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenie środowiska.
Mikrodermabrazja – wskazania do tego zabiegu kosmetycznego. Kiedy zaleca się wykonanie mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja to mechaniczny peeling, który oczyszcza pory, usuwa martwe komórki naskórka i może pomóc pozbyć się wielu problemów, takich jak przebarwienia, zmarszczki czy przetłuszczanie skóry twarzy. Mikrodermabrazja to popularny zabieg, który warto wykonać w wielu przypadkach. Zdecydować się na zabieg mikrodermabrazji twarzy powinny się jednak osoby, które zmagają się z poszarzałą, zmęczoną, pozbawioną blasku cerą, a także postępującym starzeniem się skóry. Choć mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania naskórka, to ma on również inne właściwości.
Mikrodermabrazja pobudza produkcje nowego kolagenu, dzięki czemu może zniwelować zmarszczki i poprawić elastyczność skóry. Sprawdzi się również w przypadku blizn, przebarwień czy rozstępów. Mikrodermabrazja wykorzystywana jest również u osób, które zmagają się z trądzikiem, rozszerzonymi porami czy zaskórnikami, ponieważ pozwala na głębokie oczyszczenie porów i usunięcie z nich wszelkich zanieczyszczeń, a więc odblokowanie ujść gruczołów łojowych. Pozytywne efekty wykonania zabiegu mikrodermabrazji obserwuje się również w przypadku walki z cellulitem. ponieważ technika ta poprawia ukrwienie skóry.
Mikrodermabrazja diamentowa – krok po kroku
Mikrodermabrazja diamentowa u kosmetyczki – jak wygląda taki zabieg, krok po kroku? Najpierw kosmetyczka przeprowadza dokładny wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i dobrać formę zabiegu do oczekiwań Klienta. Następnie dokładnie oczyszcza skórę, nakłada delikatny peeling enzymatyczny, który wstępnie oczyszcza cerę, po czym go zmywa. Następnie rozpoczyna się zabieg właściwy – w tym celu przez ok. 10-25 minut specjalista przesuwa głowicę po skórze. Zwykle wykonuje się 4 ruchy w jednym miejscu. Jeśli wizyta polega wyłącznie na wykonaniu mikrodermabrazji, po zabiegu nakłada się zwykle regenerującą maskę – np. algową.
Jeśli zabieg jest łączony z innymi, to np. w przypadku łączenia z kwasami, te zostają nałożone od razu po mikrodermabrazji. Podobnie sonoforeza – również zostaje wykonana po zabiegu właściwym. Natomiast oczyszczanie skóry manualne, wykonuje się przed zabiegiem mikrodermabrazji diamentowej.
Jeśli skorzystamy z dodatków do zabiegu, jak np. pielęgnacyjne serca, witamina C czy specjalna ampułka, te zostaną zaaplikowane po mikrodermabrazji.
Zabieg mikrodermabrazji diamentowej często łączony jest z eksfoliacją kwasami AHA + BHA lub phaeksfoliacji kwasami AHA + BHA. Można też zdecydować się na połączenie go z zabiegiem infuzji tlenowej, peelingiem kawitacyjnym czy zabiegami regeneracyjnymi.
