Walka z Przebarwieniami po Trądziku - Skuteczne Metody Leczenia

Zabiegi na przebarwienia

Leczenie przebarwień rzadko jest konieczne. Często występuje ciemniejsza skóra na pośladkach i w miejscach publicznych.

Ciemne plamy spowodowane takimi czynnikami, jak oczyszczone zapalenie mieszków włosowych lub inne podstawowe czynniki, które nie są już obecne, często z czasem same znikają.

Plamy o kilka tonów ciemniejsze niż naturalny kolor skóry zwykle blakną w ciągu sześciu do 12 miesięcy. Przebarwienia, które są głęboko w skórze lub znacznie ciemniejsze, mogą samoistnie zniknąć po latach.

Dostępne są opcje dla osób, które chcą spróbować wyrównać pigmentację w celach kosmetycznych.

Produkty do skóry, które zanikają lub wyrównują przebarwienia

Poszukaj dostępnego bez recepty produktu rozjaśniającego skórę, który zawiera jeden z następujących składników:

  • Kwas azelainowy
  • Kwas glikolowy
  • kwas kojowy
  • Retinoid (retinol, tretinoina, żel adapalenowy lub tazaroten)
  • Witamina C

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed wypróbowaniem czegokolwiek w tym wrażliwym obszarze. Przerwij stosowanie produktów, jeśli wystąpią jakiekolwiek pieczenie lub inne skutki uboczne.

Rozjaśniacze do skóry na receptę

hydrochinon , aktywny składnik większości kremów rozjaśniających skórę na receptę, ogranicza produkcję melaniny.

Ten lek należy stosować krótkoterminowo, ponieważ istnieje ryzyko związane z długotrwałym stosowaniem.

  • Zabieg laserowy: Usuwa warstwy skóry za pomocą skupionej energii świetlnej
  • Peeling chemiczny: Usuwa górną warstwę skóry za pomocą zabiegu zawierającego chemikalia kwas salicylowy i/lub kwas glikolowy
  • Mikrodermabrazja: Usuwa komórki z powierzchni skóry za pomocą maszyny, która rozpyla drobne kryształy za pomocą różdżki ocierającej się o skórę lub ściernego końca różdżki
  • Kriochirurgia: roztwór ciekłego azotu zamarza, niszczy dodatkowy pigment

Jak leczyć przebarwienia potrądzikowe?

Istnieje wiele metod leczenia przebarwień potrądzikowych. Znaczenie tu mają leki na receptę i bez recepty, kosmetyki oraz zabiegi wykonywane w salonie kosmetycznym.

Niektóre z nich mają podwójne działanie – przeciwtrądzikowe i usuwające przebarwienia. Produkty do stosowania na skórę należy nakładać na całą twarz, a nie tylko na widoczne przebarwienia.

Retinoidy miejscowe

Retinoidy to grupa związków będących pochodnymi witaminy A. Mają udowodnioną skuteczność w leczeniu trądziku, a dodatkowo powodują rozjaśnianie przebarwień potrądzikowych, dzięki zwiększaniu obrotu komórkowego i hamowaniu syntezy melaniny. Mogą także powodować usuwanie dojrzałych melanocytów z naskórka.

Retinoidy mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z nadtlenkiem benzoilu. W leczeniu hiperpigmentacji retinoidy stosuje się miejscowo, w postaci kremów i żeli. Zaliczamy do nich m.in. adapalen (np. Differin, Acnelec), retinol, retinal, tretynoinę.

Nadtlenek benzoilu

Nadtlenek benzoilu działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwłojotokowo i keratolitycznie (złuszcza warstwę rogową naskórka). Zawarty jest w preparatach w formie żelu (np. Benzacne) i stosuje się go miejscowo na skórę.

Głównym wskazaniem do jego stosowania jest trądzik pospolity. W połączeniu z retinoidem miejscowym zalecany jest jako leczenie pierwszego rzutu przebarwienia po trądziku. Przykładem preparatu zawierającego nadtlenek benzoilu i adapalen jest Epiduo .

Kwas azelainowy

Kwas azelainowy hamuje syntezę melaniny oraz ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwutleniające i keratolityczne, dzięki czemu skuteczny jest również w leczeniu trądziku (choć nie tak bardzo jak retinoidy). Dostępny jest w formie kremów i żeli w stężeniu od 10% do 20% (np. w preparacie Skinoren).

Środki ostrożności

Preparat można stosować wyłącznie zewnętrznie i miejscowo. Podczas aplikacji należy uważać, by nie dostał się do ust, oczu i na błony śluzowe.

Na początku stosowania Acnelec może spowodować podrażnienie, wysuszenie i/lub zaczerwienienie skóry. Jeśli dojdzie do wystąpienia takich objawów, należy odstawić preparat na kilka dni, do momentu ich ustąpienia.

Podczas leczenia pacjent powinien unikać ekspozycji na światło słoneczne i inne źródła promieniowania UV, a także nie używać kosmetyków o działaniu ściągającym lub przeznaczonych do skóry z problemem trądziku. Zaleca się stosowanie kremów z filtrem i odpowiedniej odzieży. Te ograniczenia wynikają z faktu, że adapalen spłyca warstwę rogową naskórka. Z tego powodu podczas terapii skóra staje się bardziej wrażliwa na działanie promieniowania UV, a także na inne leki i kosmetyki nakładane miejscowo.

Żel oraz krem Acnelec mogą wywoływać reakcje alergiczne, także typu późnego, ponieważ w ich składzie znajduje się parahydroksybenzoesan metylu, a w kremie także parahydroksybenzoesan propylu.

Żel zawiera glikol propylenowy, przez co może podrażniać skórę.

Stosowanie Acnelec u dzieci poniżej 12 roku życia nie jest zalecane.

Preparat nie oddziałuje na sprawność psychomotoryczną pacjenta i nie osłabia umiejętności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Acnelec – opinie

Jak zatem maść sprawdziła się u mnie? Zacznijmy od początku. Moja pani dermatolog postanowiła przepisać mi maść jednak zaznaczyła, że jeżeli efekty nie pojawią się po ok. dwóch miesiącach stosowania, to należy odstawić produkt. Tak więc zamierzałem zrobić. Po miesiącu kuracji lekiem zauważyłem jednak pewne efekty stosowania żelu. Nie wiem tylko czy należały one do pozytywnych. Moja cera po stosowaniu maści przez miesiąc była sucha i ściągnięta. Czułem się jakbym wyszedł po jakimś botoksie. Dodatkowo skóra była poważnie zaczerwieniona. Nie zrażałem się jednak i postanowiłem testować lek dalej. Mimo że minęły dwa miesiące stosowania produktu, to lek nie przyniósł mi oczekiwanych skutków. Przede wszystkim trądzik, który miałem na twarzy w ogóle nie zniknął. W dodatku cera była jeszcze bardziej podrażniona niż w pierwszym miesiącu kuracji. Nie czekałem więc dalej i postanowiłem odstawić Acnelec. Wypadałoby jednak znaleźć inny produkt, który tym razem pomoże mi w moim uporczywym problemie. Przeglądając sieć trafiłem na nowość na rynku, czyli suplement diety Nonacne.

Wreszcie pisząc post mogę Wam polecić suplement diety, który naprawdę działa! Zresztą zobaczcie sami jak wygląda moja cera po kuracji Nonacne:

Wróćmy jednak do początku. Nonacne to suplement diety w tabletkach, który ma pomóc wszystkim walczącym z trądzikiem wygrać to starcie. Nonacne to środek, który ma niezwykle pozytywne opinie w sieci. Po jego teście już dobrze wiem dlaczego. W składzie suplementu znajdziecie same naturalne składniki co jest pierwszym z plusów tego preparatu. Na kapsułki składają się: czerwona koniczyna, sarsaparilla, liść pokrzywy, wyciąg z pestek winogron, witamina C oraz cynk. Nonacne ma pomóc na każdy rodzaj trądziku. Nie ważne więc jaki jego typ jest Twoją zmorą. Nonacne eliminuje podskórne grudki, zaskórniki, ropne zmiany, wągry, a także pomaga na blizny i rozjaśnia przebarwienia. Kapsułki Nonacne możecie kupić na oficjalnej stronie producenta. Koszt miesięcznej kuracji suplementem wynosi ok. 150 zł. Osobiście jednak uważam, że ten produkt warty jest każdej kwoty. Pierwsze efekty przyjmowania tabletek zauważyłem już po pierwszych dwóch tygodniach stosowania! Jakie było moje zdziwienie kiedy moja cera z dnia na dzień stawała się coraz mniej przetłuszczona. Do tego doszły dalsze zmiany. Preparat wpłynął pozytywnie na mój trądzik na czym zależało mi najbardziej. Krosty, które do tej pory spędzały mi sen z powiek teraz zaczęły się znacznie szybciej wysuszać i goić. Po miesiącu stosowania Nonacne zauważyłem także, że na mojej cerze nie pojawiają się już nowe zmiany. Kiedy kupiłem kolejne opakowanie, to miałem nadzieję, że Nonacne równie rewelacyjnie zadziała na moje blizny i przebarwienia. Tym razem się nie pomyliłem. Wreszcie mogę się cieszyć czystą, zdrową cerą, o której zawsze marzyłem.

Przebarwienia po trądziku – czy można im zapobiec? Jak je leczyć?

Trądzik pospolity to najczęstsza przewlekła choroba skóry. Może sprzyjać powstawaniu powikłań w postaci blizn i przebarwień, które bywają równie niepożądane, co same wykwity trądzikowe. Mogą negatywnie wpływać na samopoczucie i samoocenę pacjentów. Istnieją jednak metody pozwalające zarówno zapobiegać, jak i pozbyć się przebarwień potrądzikowych.

W tym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze z nich, jak retinoidy, kwas azelainowy, antyoksydanty, metody zabiegowe i inne. Leczenie odbywać się może za pomocą leków dostępnych na receptę (recepta online).

dostępność na receptę przypadłość trądzik postać krem, żel dawka 1 mg g substancja czynna Adapalen Adapalenum podmiot odpowiedzialny Bausch Health Ireland Limited 3013 Lake Drive Citywest Business Campus Dublin 24, D24PPT3 Irlandia.

Czytaj dalej...

W większości produktów jest opcja regulacji obciążenia dość szeroki poziom możliwości zazwyczaj w skali od 1 do 10 , a nawet i wyświetlacz pokazujący nie tylko czas, ale również tempo, czy ilość spalonych podczas treningu kalorii.

Czytaj dalej...

dostępność na receptę przypadłość trądzik postać krem, żel dawka 1 mg g substancja czynna Adapalen Adapalenum podmiot odpowiedzialny Bausch Health Ireland Limited 3013 Lake Drive Citywest Business Campus Dublin 24, D24PPT3 Irlandia.

Czytaj dalej...

W trakcie kuracji kremem lub żelem Acnelec, na skutek zmniejszenia grubości warstwy rogowej naskórka, dochodzi do uwrażliwienia skóry na działanie promieniowania ultrafioletowego i stosowanych miejscowo leków lub kosmetyków.

Czytaj dalej...