Walka z Przebarwieniami po Trądziku - Skuteczne Metody Leczenia

Jak powstają przebarwienia po trądziku?

Jednym z następstw trądziku są przebarwienia, czyli plamy na skórze o ciemniejszym kolorze (hiperpigmentacja). Mogą zarówno towarzyszyć aktywnej chorobie, jak i być pozostałością po niej.

Czemu pojawiają się przebarwienia po trądziku?

Przebarwienia po trądziku wynikają z nadmiernej produkcji lub gromadzenia melaniny (naturalnego pigmentu występującego w skórze, a także we włosach czy tęczówkach), co wywoływane jest przez stan zapalny.

Mediatory stanu zapalnego pobudzają specjalne komórki (melanocyty) do wzrostu i produkcji melaniny. Z tego powodu te zmiany mogą być określane jako przebarwienia pozapalne – trądzik jest jedną z ich najczęstszych przyczyn, obok atopowego zapalenia skóry (AZS) i liszajca zakaźnego.

Przebarwienia potrądzikowe dotyczą zwłaszcza osób o ciemniejszym kolorze skóry.

Środki ostrożności

Preparat można stosować wyłącznie zewnętrznie i miejscowo. Podczas aplikacji należy uważać, by nie dostał się do ust, oczu i na błony śluzowe.

Na początku stosowania Acnelec może spowodować podrażnienie, wysuszenie i/lub zaczerwienienie skóry. Jeśli dojdzie do wystąpienia takich objawów, należy odstawić preparat na kilka dni, do momentu ich ustąpienia.

Podczas leczenia pacjent powinien unikać ekspozycji na światło słoneczne i inne źródła promieniowania UV, a także nie używać kosmetyków o działaniu ściągającym lub przeznaczonych do skóry z problemem trądziku. Zaleca się stosowanie kremów z filtrem i odpowiedniej odzieży. Te ograniczenia wynikają z faktu, że adapalen spłyca warstwę rogową naskórka. Z tego powodu podczas terapii skóra staje się bardziej wrażliwa na działanie promieniowania UV, a także na inne leki i kosmetyki nakładane miejscowo.

Żel oraz krem Acnelec mogą wywoływać reakcje alergiczne, także typu późnego, ponieważ w ich składzie znajduje się parahydroksybenzoesan metylu, a w kremie także parahydroksybenzoesan propylu.

Żel zawiera glikol propylenowy, przez co może podrażniać skórę.

Stosowanie Acnelec u dzieci poniżej 12 roku życia nie jest zalecane.

Preparat nie oddziałuje na sprawność psychomotoryczną pacjenta i nie osłabia umiejętności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Acnelec – opinie

Jak zatem maść sprawdziła się u mnie? Zacznijmy od początku. Moja pani dermatolog postanowiła przepisać mi maść jednak zaznaczyła, że jeżeli efekty nie pojawią się po ok. dwóch miesiącach stosowania, to należy odstawić produkt. Tak więc zamierzałem zrobić. Po miesiącu kuracji lekiem zauważyłem jednak pewne efekty stosowania żelu. Nie wiem tylko czy należały one do pozytywnych. Moja cera po stosowaniu maści przez miesiąc była sucha i ściągnięta. Czułem się jakbym wyszedł po jakimś botoksie. Dodatkowo skóra była poważnie zaczerwieniona. Nie zrażałem się jednak i postanowiłem testować lek dalej. Mimo że minęły dwa miesiące stosowania produktu, to lek nie przyniósł mi oczekiwanych skutków. Przede wszystkim trądzik, który miałem na twarzy w ogóle nie zniknął. W dodatku cera była jeszcze bardziej podrażniona niż w pierwszym miesiącu kuracji. Nie czekałem więc dalej i postanowiłem odstawić Acnelec. Wypadałoby jednak znaleźć inny produkt, który tym razem pomoże mi w moim uporczywym problemie. Przeglądając sieć trafiłem na nowość na rynku, czyli suplement diety Nonacne.

Wreszcie pisząc post mogę Wam polecić suplement diety, który naprawdę działa! Zresztą zobaczcie sami jak wygląda moja cera po kuracji Nonacne:

Wróćmy jednak do początku. Nonacne to suplement diety w tabletkach, który ma pomóc wszystkim walczącym z trądzikiem wygrać to starcie. Nonacne to środek, który ma niezwykle pozytywne opinie w sieci. Po jego teście już dobrze wiem dlaczego. W składzie suplementu znajdziecie same naturalne składniki co jest pierwszym z plusów tego preparatu. Na kapsułki składają się: czerwona koniczyna, sarsaparilla, liść pokrzywy, wyciąg z pestek winogron, witamina C oraz cynk. Nonacne ma pomóc na każdy rodzaj trądziku. Nie ważne więc jaki jego typ jest Twoją zmorą. Nonacne eliminuje podskórne grudki, zaskórniki, ropne zmiany, wągry, a także pomaga na blizny i rozjaśnia przebarwienia. Kapsułki Nonacne możecie kupić na oficjalnej stronie producenta. Koszt miesięcznej kuracji suplementem wynosi ok. 150 zł. Osobiście jednak uważam, że ten produkt warty jest każdej kwoty. Pierwsze efekty przyjmowania tabletek zauważyłem już po pierwszych dwóch tygodniach stosowania! Jakie było moje zdziwienie kiedy moja cera z dnia na dzień stawała się coraz mniej przetłuszczona. Do tego doszły dalsze zmiany. Preparat wpłynął pozytywnie na mój trądzik na czym zależało mi najbardziej. Krosty, które do tej pory spędzały mi sen z powiek teraz zaczęły się znacznie szybciej wysuszać i goić. Po miesiącu stosowania Nonacne zauważyłem także, że na mojej cerze nie pojawiają się już nowe zmiany. Kiedy kupiłem kolejne opakowanie, to miałem nadzieję, że Nonacne równie rewelacyjnie zadziała na moje blizny i przebarwienia. Tym razem się nie pomyliłem. Wreszcie mogę się cieszyć czystą, zdrową cerą, o której zawsze marzyłem.

Dawkowanie preparatu

  • zalecane dawkowanie Acnelec to stosowanie leku 1 raz na dobę, najlepiej wieczorem
  • żel oraz krem można nakładać tylko zewnętrznie
  • przed aplikacją kremu lub żelu należy umyć i osuszyć skórę ze zmianami, a następnie po 10-15 minutach nałożyć niewielką ilość leku na zmiany trądzikowe
  • podczas aplikacji trzeba omijać okolice ust, oczu oraz fałdów nosowo-policzkowych
  • po aplikacji pacjent powinien dokładnie umyć ręce.

Należy poinformować lekarza, jeśli po 3 miesiącach leczenia nie uda się osiągnąć oczekiwanych rezultatów.

Przyjęcie większej ilości leku od zalecanej

Należy przestrzegać zalecanego dawkowania. Przedawkowanie Acnelec może spowodować podrażnienie skóry, złuszczanie czy silne zaczerwienienie skóry. Natomiast zwiększanie dawki nie spowoduje, że efekty leczenia będą silniejsze lub szybciej widoczne.

Jeśli lek zostanie przypadkowo przyjęty doustnie, należy skontaktować się z lekarzem. Konieczne może być płukanie żołądka. Podczas badań u myszy i szczurów zaważono, że doustne podanie powyżej 10 g leku/kg masy ciała ma działanie toksyczne.

dostępność na receptę przypadłość trądzik postać krem, żel dawka 1 mg g substancja czynna Adapalen Adapalenum podmiot odpowiedzialny Bausch Health Ireland Limited 3013 Lake Drive Citywest Business Campus Dublin 24, D24PPT3 Irlandia.

Czytaj dalej...

z nieznaną częstością obrzęk skóry, ból skóry, obrzęk powiek, swędzenie powiek, podrażnienie lub zaczerwienienie powiek, kontaktowe alergiczne zapalenie skóry, zmiana koloru skóry ciemnienie jasnej lub rozjaśnienie ciemniejszej skóry , oparzenie w miejscu aplikacji.

Czytaj dalej...

dostępność na receptę przypadłość trądzik postać krem, żel dawka 1 mg g substancja czynna Adapalen Adapalenum podmiot odpowiedzialny Bausch Health Ireland Limited 3013 Lake Drive Citywest Business Campus Dublin 24, D24PPT3 Irlandia.

Czytaj dalej...

W trakcie kuracji kremem lub żelem Acnelec, na skutek zmniejszenia grubości warstwy rogowej naskórka, dochodzi do uwrażliwienia skóry na działanie promieniowania ultrafioletowego i stosowanych miejscowo leków lub kosmetyków.

Czytaj dalej...