Aspiryna - Skuteczne Leczenie Pryszczy czy Mityczne Rozwiązanie?

Aspiryna – dawkowanie

Osoby dorosłe mogą jednorazowo przyjąć od 500 mg do 1000 mg kwasu acetylosalicylowego. Maksymalna dawka dobowa dla osoby dorosłej wynosi natomiast 4 g. W przypadku dzieci i młodzieży maksymalna jednorazowa dawka to 500 mg kwasu acetylosalicylowego, a dobowa – 1500 mg. Co ważne, dzieci i młodzież powinny stosować aspirynę wyłącznie na polecenie lekarza.

Aspiryna jest absolutnie niewskazana dzieciom poniżej 12. roku życia , u których może przyczynić się do wystąpienia poważnych zaburzeń neurologicznych. Aspiryny nie należy też przyjmować w czasie miesiączki , ponieważ może spowodować nasilenie krwawienia. Wśród pozostałych przeciwwskazań do zażywania kwasu acetylosalicylowego wymienia się :

  • nadwrażliwość na salicylany,
  • zaburzenia pracy nerek lub wątroby,
  • astmę oskrzelową,
  • ciążę i karmienie piersią,
  • skazę krwotoczną.

2 thoughts to “Aspiryna na pryszcze?”

aspiryna albo Polopiryna one są naprawdę dobre na pryszcze bo mają kwas salicylowy który jednak ma działanie przeciwzapalne nie polecam oczywiście do stosowania na większe obszary i zbyt często bo można się uczulić poza tym ten kwas jednak wysusza skórę ale na jakieś niewielkie zmiany to najlepszy środek który zazwyczaj z reguły mamy gdzieś tam pod ręką

Chciałam napisać że drożdże są the best na skórę ale tam się nie dało więc piszę tutaj 🙂

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

  • marine - Maść na trądzik – która jest najlepsza?
  • vivix - Najlepsze tabletki na trądzik bez recepty
  • arkada - Tabletki na pryszcze: Derminax czy Nonacne?
  • sonia - Maść na trądzik – która jest najlepsza?
  • vika - 4 rodzaje pryszczy – poznaj je wszystkie, a łatwiej się ich pozbędziesz

Koniecznie przeczytaj

  • Kilka pytań o Nonacne
  • Skinception Rosacea – szybkie ukojenie w trądziku różowatym
  • Co lepsze na trądzik – Acnezine czy Nonacne?
  • Visaxinum – opinie, cena i skład
  • 3 sprawdzone sposoby na przebarwienia po trądziku
  • Domowe sposoby na trądzik
  • Krem na trądzik: Skinoren

Najskuteczniejsze tabletki na trądzik!

Trądzik All rights reserved. Temat stworzony przez Colorlib Napędzany przez WordPress

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Aspiryna - właściwości cenne dla skóry

Aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy, to pochodna kwasu salicylowego, który jest powszechnie stosowany w kosmetyce, głównie do produkcji kosmetyków na zmiany skórne, takie jak: trądzik czy przebarwienia. Substancja jest wykorzystywana do produktów pielęgnacyjnych dzięki silnym właściwościom antybakteryjnym, antygrzybicznym i złuszczającym.

Maseczka aspirynowa to domowy sposób na pielęgnację cery polecany dla osób z trądzikiem, rozszerzonymi porami lub przebarwieniami skórnymi. Aspiryna działa antybakteryjnie, przez co zmniejsza stany zapalne na skórze, hamując tym samym ich rozprzestrzenianie się. Dodatkowo lek łagodzi zaczerwienienia, przyspiesza gojenie się ran, a przez właściwości złuszczające - wygładza cerę. Do wykonania domowego kosmetyku potrzeba jedynie kapsułki aspiryny i odrobinę wody. Maseczkę można dodatkowo wzbogacić o inne składniki, które wzmocnią jej działanie dodadzą nowych właściwości. Zobaczcie także, jak wykonać domową maseczkę do cery naczynkowej:

Zobacz film: Domowa maseczka dla skóry naczynkowej. Źródło: Klinika urody

Klasyczna wersja maseczki aspirynowej to kapsułki aspiryny i woda w proporcji 2:1, tj. 2 tabletki leku i 1 łyżka wody. Stężenie poszczególnych składników można zwiększać, uważając, aby zachować równomierne proporcje, czyli, np. 4 tabletki i 2 łyżki wody. Tabletkę należy rozgnieść na proszek i wymieszać z wodą. Do maseczki można dodać łyżkę jogurtu naturalnego, który dodatkowo złagodzi podrażnienia skórne. Gotową maseczkę wystarczy nałożyć na twarz, omijając okolice oczu, pozostawić na 10-15 minut, a następnie dokładnie spłukać letnią wodą.

Cera trądzikowa zwykle ma skłonności do przetłuszczania się, jednak nie jest to reguła. Posiadaczki cery z wypryskami mogą również cierpieć na problemy z przesuszaniem się skóry, które zwykle pojawiają się w wyniku nadmiernego stosowania kosmetyków wysuszających. Sposobem na pielęgnację tego rodzaju cery jest maseczka aspirynowa z dodatkiem miodu. Aspiryna złagodzi stany zapalne na skórze, z kolei miód głęboko odżywi i nawilży cerę. Do wykonania maseczki na twarz wystarczy do przygotowanej wcześniej podstawy (czyli 2 tabletek aspiryny i łyżki wody) dodać łyżeczkę miodu.

Jak działa maseczka z aspiryny?

Kwas acetylosalicylowy, znany jako aspiryna, sprawia, że zrobiona z niego maseczka wysusza i oczyszcza skórę twarzy. Jej działanie często jest porównywane do zabiegów kwasami, które możesz zrobić w gabinecie kosmetycznym. Jest ono jednak dużo słabsze.

Maseczka z aspiryny może pomóc, jeśli zmagasz się z zaskórnikami, krostkami, wągrami czy różnego rodzaju przebarwieniami skóry, np. po przebytym trądziku. Możesz ją również nakładać punktowo na chorobowo zmienione miejsca, np. na opryszczkę.

Teoretycznie maseczkę aspirynową można stosować na każdy rodzaj cery. Musisz zachować jednak szczególną ostrożność, jeśli masz cerę naczynkową, wrażliwą czy suchą. Maseczka może wówczas wywołać silne podrażnienie lub reakcję alergiczną.

Najlepsze efekty osiągniesz, jeśli masz cerę tłustą, trądzikową lub mieszaną. Regularne stosowanie maseczki może znacząco poprawić stan Twojej skóry i zmniejszyć ilość krostek. Maseczka będzie też doskonałym domowym sposobem na przebarwienia skóry. Tutaj też musisz zachować ostrożność. Jeżeli masz silny trądzik i poważny problem z cerą, lepiej skonsultuj się z dermatologiem i poproś go o dobranie odpowiednich dla Ciebie kosmetyków. Nie zaleca się stosowania aspiryny na otwarte rany i silną postać trądziku.

Jeśli masz cerę mieszaną, możesz nakładać maseczkę z aspiryny tylko na obszary, które są problematyczne, np. na brodę, nos i czoło. Lepiej nie stosuj maseczki na pozostałe obszary skóry, które są raczej suche, by nie doprowadzić do ich przesuszenia i podrażnienia.

Polecane

Grota solna - co to jest? Jakie ma działanie i właściwości? Kąpiel kwasowęglowa - sucha, mokra. Jakie ma działanie?

aspiryna albo Polopiryna one są naprawdę dobre na pryszcze bo mają kwas salicylowy który jednak ma działanie przeciwzapalne nie polecam oczywiście do stosowania na większe obszary i zbyt często bo można się uczulić poza tym ten kwas jednak wysusza skórę ale na jakieś niewielkie zmiany to najlepszy środek który zazwyczaj z reguły mamy gdzieś tam pod ręką.

Czytaj dalej...

aspiryna albo Polopiryna one są naprawdę dobre na pryszcze bo mają kwas salicylowy który jednak ma działanie przeciwzapalne nie polecam oczywiście do stosowania na większe obszary i zbyt często bo można się uczulić poza tym ten kwas jednak wysusza skórę ale na jakieś niewielkie zmiany to najlepszy środek który zazwyczaj z reguły mamy gdzieś tam pod ręką.

Czytaj dalej...

Gdy dochodzi do aktywacji jej płytek trombocytów , których zadaniem jest naprawa wszelkich uszkodzeń naczyń krwionośnych, uwalnia się związek o strukturze zbliżonej do prostaglandyn, zwany tromboksanem A2.

Czytaj dalej...

Ważne jest również utrzymanie odpowiedniej higieny skóry, regularne oczyszczanie twarzy, unikanie złych nawyków, takich jak dotykanie twarzy brudnymi rękami, oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry.

Czytaj dalej...