Aspiryna z wodą na pryszcze - Skuteczne rozwiązanie czy mit?

Przepis na maseczkę z aspiryny (polopiryny)

Składniki maseczki aspirynowej:

  • 3-4 tabletki aspiryny
  • (6-7 tabletek polopiryny)
  • mała łyżeczka wody (najlepiej destylowanej lub hydrolatu)
  • mała łyżka jogurtu naturalnego lub jogurtu greckiego (jeśli konsystencja jest zbyt gęsta, wtedy najlepiej dodać odrobinę jogurtu)

Sposób przygotowania maseczki : tabletki aspiryny lub polopiryny umieścić w miseczce i zalać odrobiną wody (najlepiej dolewać po trochu, by tabletki miały szansę spęcznieć). Następnie miękkie tabletki rozgnieść dokładnie na jednolitą papkę i dodać łyżkę naturalnego jogurtu bez dodatku cukru, barwników, smaku. Otrzymaną maseczkę nałożyć na całą twarz lub jedynie na poszczególne partie. Odczekać 10-15 minut i zmyć maseczkę letnia wodą.

  • Przed zmyciem maseczki możesz wykonać delikatny peeling twarzy. Drobinki pozostałe po rozdrobnieniu tabletki doskonale nadają się do zebrania martwego, złuszczonego naskórka.

Maseczka aspirynowa - dla kogo tak, dla kogo nie?

Maseczka aspirynowa nadaje się w zasadzie dla każdego rodzaju cery, ale uważać na nią powinny osoby, które mają cerę wrażliwą, bardzo suchą i naczyniową - osoby z takim problemem skóry powinny bardzo skrupulatnie dobierać kosmetyki, bo nieustannie narażają się na podrażnienia. Maseczka z aspiryny lub polopiryny sprawdzi się najlepiej w przypadku cery mieszanej, tłustej, skłonnej do zmian trądzikowych, problematycznej. Przy regularnym stosowaniu można zauważyć wyraźną poprawę stanu skóry, zmniejszenie liczby zaskórników, drobnych krostek, rozjaśnienie przebarwień.

  • Uwaga! Maseczka z aspiryny pomoże pozbyć się zanieczyszczeń skóry, ale jet to pomoc jedynie powierzchowna. Jeśli zmagasz się z trądzikiem i masz poważne problemy ze skórą lepiej zgłoś się do lekarza dermatologa lub endokrynologa. Żadna maseczka nie leczy przyczyny chorób skóry.

Niewiele osób ma typową skórę tłustą. Takie osoby przeważnie zmagają się z ostrą postacią trądziku, co jest jednym z przeciwwskazań do stosowania maseczki aspirynowej. Większość pań i panów posiada klasyczną skórę mieszaną - tłuszczącą się i świecącą w strefie T, suchą na policzkach, powiekach. Wypryski i niedoskonałości przy takim typie cery pojawiają się okresowo przy okazji np. zbliżającej się miesiączki, zmianach pogody, chorobie. Na taka skórę najlepiej stosować maseczkę punktowo - nakładać papkę z aspiryny na czoło, nos, brodę i inne problematyczne rejony. Traktowanie całej twarzy kwasem acetylosalicylowym może podrażniać wrażliwe rejony.

Co jeszcze możemy zrobić, aby pomóc cerze problemowej?

Na pewno bardzo ważnym elementem oprócz wspomnianej wcześniej diety, jest regularne oczyszczanie skóry. W gabinetach kosmetycznych możemy wykonać oczyszczanie chemiczne lub mechaniczne. Domowe „wyciskanie pryszczy” to dobry pomysł, jeśli jest to tylko część pielęgnacji, którą sobie fundujemy. Jeśli odpowiednio o siebie nie zadbamy, problemy skórne znów powrócą. Klasyczne „wyciskanie” sprawdzi się jedynie przy niegroźnych krostkach i wągrach. Pamiętajmy jednak o porządnym oczyszczeniu skóry przed, jak i po zabiegu. Przydatne będą również peelingi, toniki oczyszczające, maseczki i kremy, które pomogą w walce z niedoskonałościami oraz wszystkie oczyszczająco – odkażające mieszanki.

Przed przystąpieniem do nakładania maseczki na twarz najlepiej jest wykonać próbę uczuleniową na niewielkim obszarze skóry, np. przedramieniu. Jeśli przez kilka minut nie poczujemy pieczenia, swędzenia i innych zaczerwienień, możemy przystąpić do nakładania maseczki na twarz. Aby wykonać maseczkę 4 tabletki aspiryny zalej letnią wodą i poczekaj aż zmiękną. Miękkie tabletki rozgnieć na jednolitą masę i dodaj do nich składnik uzupełniający. Może to być kilka łyżek jogurtu naturalnego lub miód. Możesz jednak wykorzystać samą „papkę” z aspiryny i nie dodawać nic więcej poza wodą. Wszystko zależy od twoich upodobań.

Tak przygotowaną maseczkę nałóż na twarz punktowo, tam gdzie znajdują się największe problemy skórne i potrzymaj od 10 do 15 minut, po czym spłucz obficie wodą. Maseczkę a aspiryny nakładaj regularnie, aby otrzymać pożądane efekty. Może to być raz lub dwa razy w tygodniu. Cały czas obserwuj swoją skórę, aby mieć pewność, że jej pielęgnacja zmierza w dobrym kierunku i uzyskujesz dobre efekty. Do składu maseczki możesz dodać ulubione olejki eteryczne takie jak olejek miętowy, eukaliptusowy czy olejek z drzewa herbacianego. Co najważniejsze, wykonanie takiej maseczki jest niezwykle tanie, a zarazem skuteczne, dlatego serdecznie ją polecamy.

Depilacja laserowa a leki przeciwbólowe to zależność, na którą powinno się uważać większość dostępnych środków, takich jak Ibuprom, Ibum czy Ketonal należy odstawić na około 2 doby przed odbyciem zabiegu.

Czytaj dalej...

aspiryna albo Polopiryna one są naprawdę dobre na pryszcze bo mają kwas salicylowy który jednak ma działanie przeciwzapalne nie polecam oczywiście do stosowania na większe obszary i zbyt często bo można się uczulić poza tym ten kwas jednak wysusza skórę ale na jakieś niewielkie zmiany to najlepszy środek który zazwyczaj z reguły mamy gdzieś tam pod ręką.

Czytaj dalej...

Jednocześnie działa dezynfekująco, ogranicza rozwój mikroorganizmów, które pogarszają jakość wody, powodują wydzielanie nieprzyjemnego zapachu, a przy tym powodują szybsze przekwitanie kwiatów ciętych.

Czytaj dalej...

Maseczka aspirynowa nadaje się w zasadzie dla każdego rodzaju cery, ale uważać na nią powinny osoby, które mają cerę wrażliwą , bardzo suchą i naczyniową - osoby z takim problemem skóry powinny bardzo skrupulatnie dobierać kosmetyki, bo nieustannie narażają się na podrażnienia.

Czytaj dalej...