Mikrodermabrazja - Rewolucyjna Metoda Oczyszczania Pór Skóry
Dla kogo zabieg mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja jest polecanym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z:
Mikrodermabrazja zyskała sobie rzesze fanów wśród osób z wrażliwą cerą, które nie mogą stosować peelingów chemicznych i kawitacyjnych. Zabieg jest odpowiedni również dla skóry alergicznej i naczynkowej. Mogą go bez obaw wykonać nawet kobiety w ciąży.
Ta metoda jest odpowiednia dla każdego typu cery z pewnymi ograniczeniami w zależności od wybranego rodzaju mikrodermabrazji. Nie ma przeciwwskazań do tego, aby była stosowana u osób młodych. Najczęściej wykonuje się ją u kobiet po 25 roku życia, ale również mężczyźni dbający o swoją skórę odwiedzają w tym celu gabinety kosmetyczne.
Osoby chore na cukrzycę powinny ograniczać zabiegi do minimum i poddawać się im z należytą uwagą.
Mikrodermabrazja. Co to jest?
Mikrodermabrazja diamentowa jest metodą mechanicznego kontrolowanego złuszczania zrogowaciałej warstwy rogowej naskórka. Zabieg polega na usunięciu za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę z wymiennymi diamentowymi końcówkami ściernymi o różnej średnicy oraz gradacji diamentu. Dobór końcówki uzależniony jest od obszaru poddawanemu zabiegowi oraz rodzaju skóry.
mechaniczne złuszczanie kryształkami diamentu
Mikrodermabrazja polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą kryształków diamentu. Kosmetolog przesuwa po skórze głowicę ścierającą w postaci diamentowych tarcz, które obracając się usuwają zrogowaciałe warstwy naskórka, jednocześnie głowica próżniowa zasysa wraz z kryształkami diamentu ścierany naskórek oraz zanieczyszczenia. . Końcówka aparatu do mikrodermabrazji wyposażona jest w specjalny system podciśnieniowy, który zasysa ścierany naskórek oraz kryształki do filtra, który po zabiegu jest wymieniany.
Głębokość złuszczania ustalana jest indywidualnie w zależności od grubości skóry i warstwy martwego naskórka. Kosmetolog odpowiednio steruje głębokością oczyszczania i złuszczania skóry, dostosowując ją do indywidualnych potrzeb skóry – w tym rodzaju skóry, jej wrażliwości i reakcji oraz występujących niedoskonałości.
Co to jest mikrodermabrazja?
W zabiegu mikrodermabrazji całą pracę wykonuje urządzenie przypominające różdżkę, którego zadaniem jest usunięcie górnej warstwy skóry, zwanej również warstwą rogową naskórka. Ponadto zabieg pozwala usunąć wszelkie ślady brudu i martwych komórek skóry. Zasadniczo przypomina to bardzo silne mycie twarzy.
– Mikrodermabrazja wygładza skórę poprzez mechaniczne usuwanie złuszczających się komórek skóry – mówi dr Palm. – Najlepiej sprawdza się w przypadku tych osób, które oczekują powtarzalnej procedury, zapewniającej łagodne rezultaty w czasie.
Innymi słowy, prawdopodobnie nie zauważysz drastycznej zmiany po pierwszym zabiegu, poza wygładzeniem i zmiękczeniem skóry.
– Osoby z silnymi uszkodzeniami słonecznymi i zmianami skórnymi, które spodziewają się, że mikrodermabrazja radykalnie poprawi stan skóry, będą rozczarowane – mówi dr Palm.
Chociaż mikrodermabrazja jest zwykle wykonywana w obrębie twarzy, dr Palm mówi, że zabiegowi można poddawać również inne części ciała. To także dobra opcja dla tych, którzy nie tolerują bardziej intensywnych metod złuszczania.
Mikrodermabrazja — jakie zabiegi można wykonać?
Mikrodermabrazja, jako zabieg kosmetyczny, zyskuje popularność dzięki swojej wszechstronności i zdolności do wieloaspektowego poprawiania stanu skóry. To nieinwazyjne podejście do odnowy skóry oferuje szereg korzyści, co sprawia, że jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów w dziedzinie medycyny estetycznej.
Wszechstronne właściwości wykonania zabiegu mikrodermabrazji:
- ogólna poprawa tekstury skóry — mikrodermabrazja działa jak delikatny peeling, usuwając martwe komórki naskórka, co przekłada się na ogólną poprawę skóry,
- redukcja zmarszczek i linii mimicznych — złuszczanie naskórka pomaga w redukcji drobnych zmarszczek i linii mimicznych, nadając skórze młodszy wygląd,
- przeciwdziałanie przebarwieniom — procedura ta może być skutecznym środkiem w redukcji przebarwień spowodowanych słońcem czy procesem starzenia się skóry. Mikrodermabrazja pomaga usuwać plamy starcze czy blizny potrądzikowe,
- leczenie trądziku — dzięki złuszczaniu naskórka i stymulowaniu regeneracji powierzchni skóry udaje się zwalczyć trądzik różowaty, pospolity czy młodzieńczy,
- stymulacja produkcji kolagenu — poprzez mechaniczne złuszczanie, mikrodermabrazja stymuluje produkcję kolagenu, co wpływa na elastyczność, jędrność i ciągłość skóry,
- przygotowanie skóry do innych zabiegów kosmetycznych — na przykład laseroterapii czy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego,
- oczyszczanie porów — mikrodermabrazja pomaga w oczyszczaniu porów skóry, co jest szczególnie korzystne dla osób z problemami trądzikowymi i skóry z rozszerzonymi porami,
- głębokie oczyszczenie skóry.
Ze względu na swoją nieinwazyjność, mikrodermabrazja jest zazwyczaj bezbolesna i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Jest za to zabiegiem znacznie skuteczniejszym niż tradycyjne kosmetyki.
