Dlaczego niektórzy mężczyźni nie mają włosów na nogach?

Dowiedz się więcej

Skoro czytasz ten artykuł, książka „Zdobywcy Serc”, jest dla Ciebie! Dowiesz się jak zdobyć zaufanie kobiet, robić dobre wrażenie i czym zaskakiwać! Powstała, aby ułatwić komunikację w związku i podzielić się swoimi błędami.

Odpowiedź na pytanie postawione w tytule, wymaga zwrócenia uwagi na pewien zasadniczy problem. Mianowicie zarówno kobiety jak i mężczyźni są uwarunkowani pewnymi zachowaniami, które należy akceptować. Jeśli mężczyzna nie utrzymuje porządku wokół siebie, nie staraj się go zmieniać na siłę, tylko zaakceptuj ten fakt. Ewentualnie jeśli kilkukrotna rozmowa nie przyniesie skutku, pozostaje Ci poszukać kogoś, kto będzie umiał żyć w taki sposób, jaki oczekujesz. Jeśli chcemy kogoś zmieniać, to sygnał, że nie jest to osoba, której szukamy w swoim życiu.

Zatem Panowie, jeśli nie chcecie golić się w miejscach intymnych, nikt nie ma prawa od Was tego wymagać. Lubicie mieć brodę, żadna kobieta nie ma prawa wymagać od Was, abyście ją zgolili. To tak samo, jakbyście powiedzieli kobiecie, że ma schudnąć do końca miesiąca, bo takie macie oczekiwanie. Brutalny przykład, ale prawdziwy.

Z drugiej strony związek wymaga kompromisów, a po kilku miesiącach bycia razem, coś, na co nie zwracaliśmy wcześniej uwagi, nagle zaczyna być irytujące, ponieważ przemija etap zauroczenia. Dlatego kompromisem jest przycinanie brody, golenie miejsc intymnych lub większe dbanie o higienę osobistą.

ŁYSIENIE u mężczyzn - przyczyny i leczenie wypadania włosów

Dla wielu panów gęsta czupryna to atrybut witalności, urody i męskości. Trudno im zaakceptować postępujące wypadanie włosów. Eksperymentują więc z różnymi metodami, aby tylko odzyskać włosy. Które metody leczenia łysienia warto polecić?

Spis treści

Nadmierne wypadanie włosów może być skutkiem złej diety, długotrwałego silnego stresu, nawet choroby gorączkowej. To również częsta reakcja na chemioterapię i leki przeciwdepresyjne. Zdarza się też po operacji związanej z dużą utratą krwi. Najczęstszą postacią łysienia jest jednak łysienie typu męskiego (androgenowe). Dotyczy ono ok. 60 proc. mężczyzn powyżej 50. roku życia. Ten typ łysienia nierzadko rozpoczyna się w wieku 16–20 lat i występuje rodzinnie. Postępujące z wiekiem wypadanie włosów jest naturalnym procesem fizjologicznym związanym z obecnością męskich hormonów płciowych. To, czy mężczyzna będzie łysieć, zależy głównie od pochodnej męskiego hormonu płciowego testosteronu, zwanej dihydrotestosteronem (DHT). DHT działa na mieszki włosowe – sprawia, że zamiast mocnych i długich włosów zaczynają one produkować krótkie i cieńsze. W końcu wytwarzają tylko delikatny meszek, taki sam, jaki porasta nos czy czoło.

Szczotkuj włosy - najlepiej rano i wieczorem, prowadząc szczotkę z włosem i pod włos. Dzięki temu zostanie usunięta część powłoczki tłuszczowej, a skóra oczyści się ze złuszczonych komórek i łupieżu.

Na zdrowej głowie 10 proc. włosów znajduje się w fizjologicznej fazie spoczynku, a wypadanie około 100 włosów dziennie jest naturalne. Każdy włos rośnie średnio o 1 cm na miesiąc przez 2–6 lat. Skracanie okresu wzrostu włosa, a wydłużenie się okresu spoczynku mieszka włosowego prowadzi do miniaturyzacji mieszków i łysienia. Warto wiedzieć, że większość łysiejących mężczyzn nie gubi włosów szybciej niż inni. Jednak w miejsce wypadających włosów nie rosną im nowe albo się nie regenerują.

Co zrobić, gdy obserwujemy u siebie nadmierne wypadanie włosów?

Gdy zaobserwujemy u siebie nadmierne wypadanie włosów, to pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza zajmującego się problemami z włosami, czyli trychologa. Lekarz po przeprowadzeniu dokładnych badań oceni kondycję włosów i dokładnie zidentyfikuje przyczynę problemu, zalecając odpowiedni sposób leczenia.

W zależności od szczegółowego rozpoznania problemu trycholog może zastosować proste zabiegi stymulujące porost włosów. Zaliczamy do nich:

  • specjalne masaże poprawiające ukrwienie skóry głowy , które pozwolą odbudować strukturę włosów i zwiększyć ich gęstość,
  • mezoterapię igłową, czyli jeden z najskuteczniejszych zabiegów odżywiających skórę głowy polegający na iniekcji indywidualnie dobranych substancji odżywczych, które regenerują, pobudzają oraz wzmacniają włosy,
  • laseroterapię skóry głowy , czyli zabieg polegający na naświetlaniu miejsc dotkniętych nadmiernym wypadaniem włosów światłem lasera o niskiej mocy, prowadzi to do poprawy mikrokrążenia, utlenienia i odżywienia mieszków włosowych,
  • terapię opartą na iniekcji podskórnej komórek macierzystych pozyskanych z własnej tkanki tłuszczowej, pozwala to na pobudzenie regeneracji skóry, polepszenie jej ukrwienia i stymulację mieszków włosowych.

Dodatkowo trycholog w zależności od wyników badań oraz przyczyny wypadania włosów może zarekomendować inne metody leczenia oraz wprowadzić szereg istotnych zaleceń, od których realizacji w dużej mierze zależeć będzie efektywność leczenia. Najczęściej obejmują one:

  • zmianę trybu życia – najczęściej poprzez próbę eliminacji czynników stresogennych, gdyż nadmierny stres przyczynia się do intensywnego wypadania włosów,
  • odpowiednią dietę – bogatą w witaminy i minerały niezbędne do odpowiedniego odżywiania mieszków włosowych,
  • dodatkową suplementację – w wypadku znacznego niedoboru witamin i minerałów,
  • stosowanie dobrze dobranych preparatów stymulujących porost włosów, czyli szamponów, odżywek, wcierek czy ampułek,
  • zastosowanie leczenia farmakologicznegolub chirurgicznego prowadzonego pod ścisłym nadzorem lekarza.

Artykuły na blogu

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie dowiesz się wielu ciekawych rzeczy odnośnie pielęgnacji włosów, różnych chorób, które ich dotyczą, a także spososów ich zapobiegania i leczenia.

Czy wiesz, że stres nie jest sprzymierzeńcem Twojego zdrowia? W jaki sposób wpływa on na kondycję Twoich włosów? Coraz częściej słyszy się o tym, że niskie i wysokie temperatury mogą.

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe i piękne włosy, które będą dodawały pewności siebie. Kluczem do uzyskania takiego efektu jest odpowiednia pielęgnacja włosów, którą należy rozpocząć już od pierwszych dni.

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie, podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg.

Jeśli jednak niepokój człowieka na tej ziemi nie ustanie, a leczenie jest niemożliwe, warto poprosić psychoterapeutę, który pomoże zaakceptować ten fakt i nadal będzie żył, nie zwracając uwagi na brak włosów.

Czytaj dalej...

Niedożywienie Brak odpowiednich witamin i minerałów, które wpływają na strukturę włosów osłabia je Niedotlenienie Brak dostatecznej ilości tlenu skraca okres żywotności włosów Wypadanie Niedożywienie i niedotlenienie skutkuje wypadaniem włosów.

Czytaj dalej...

Jest również pierwiastkiem śladowym, biorącym udział w syntezie wielu białek oraz kofaktorem peroksydazy glutationu, enzymu zaangażowanego w obrót glutationu podstawowego antyoksydantu ludzkiego organizmu.

Czytaj dalej...

Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Czytaj dalej...