Mężczyźni często nie zwracają uwagi na higienę. Czytając w Internecie, co powinni robić, a czego nie, łapiemy się za głowę! – Golić jądra? Dbać o cerę? Używać szamponu do włosów i żelu pod prysznic? Przecież to bzdury wymyślone przez marketing, aby sprzedawać więcej plastiku idiotom! – tak najczęściej myślimy, czytają artykuły o oczekiwaniach kobiet.
Temat higieny ciągną się za mną, odkąd byłem nastolatkiem. Gdy dojrzewałem, bardziej się pociłem, a włosy przetłuszczały mi się nawet po kąpieli. Dziś też potrzebuje częściej się kąpać, nawet jeśli mam mniej aktywności fizycznych. Można byłoby założyć, że jeden potrzebuje dbać o higienę częściej, a ktoś inny rzadziej.
Tak czy inaczej, higiena osobista jest ważna nawet z medycznego punktu widzenia. Okolice jąder się pocą, pod pachami się pocimy, częściej od kobiet wykonujemy prace fizyczne, dodatkowo się pocąc i brudząc. W pracy częściej mamy kontakt ze środkami chemicznymi, pyłem i kurzem. Oczywiste jest, że zmęczeni możemy nie chcieć wskoczyć pod prysznic, a nawet przyzwyczajeni do warunków, nie czuć na sobie brudu. Niemniej jednak, dla własnego zdrowia powinniśmy dbać o higienę ciała.
Jest teoria, która zakłada, że częstsze mycie szkodzi, ponieważ mamy mniejszy kontakt z bakteriami i wirusami, co zmniejsza naszą naturalną odporność. Często myta skóra nie przyzwyczaja się do warunków, a włosy osłabiają od chemii. Rzadziej myte włosy podobno są silniejsze. Znam też teorię, która twierdzi, że mężczyźni mają bardziej odporną skórę od kobiet. Podobno wynika to z tego, że mamy więcej gruczołów łojowych, przez co skóra mnie się przetłuszcza. To też może wynikać z tego, że rzadziej czujemy się brudni.
Jaka jest prawda? Mamy dostęp do różnych teorii oraz badań, ale jak to często powtarzam – wszystko w granicach normy. Zatem nie myj się codziennie jeśli nie potrzebujesz, ale też nie za rzadko (czyt. co 2 dni będzie okey).
Gdy do mnie piszecie, możecie liczyć na dyskrecję, a publikując tematy naszych rozmów, pytam o zgodę i zmieniam imiona dla Waszego poczucia bezpieczeństwa. Tym razem gościa naszego artykułu nazwijmy Robertem, który odezwał się do mnie, aby porozmawiać na męskie tematy.
Moim zdaniem my mężczyźni mamy prawo czuć się przytłoczeni oraz zdezorientowani. Nie wiadomo co jest dziś męskie, a co wulgarne lub brutalne. Natura nadała ludziom określone zachowania, abyśmy radzili sobie w różnych sytuacjach. Mężczyźni naturalnie skupiają się na innych kwestiach i problemach, niż kobiety. Dlatego niektóre sytuacje uważamy za błahostki lub poświęcamy im mniejszą uwagę, gdy inne wzbudzają w nas emocje lub wymagają innego spojrzenia na problem.
Przykładowo niektóre kobiety potrzebują pocieszenia, gdy mężczyzna zastanawia się jak rozwiązać problem technicznie. Dla nas płacz jest stratą czasu, gdy można w tym momencie szukać rozwiązania. Gdy kobiety drażnią rozrzucone skarpetki po pokoju, nas dziwi oburzenie na twarzy partnerki.
Nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn można leczyć farmakologicznie lub chirurgicznie. Metody farmakologiczne obejmują m.in. stosowanie leków dostępnych w aptekach bez recepty, które zawierają w swoim składzie:
Ponadto w zależności od typu łysienia lekarz może zastosować leki na receptę, zawierające najczęściej w swoim składzie finasteryd , dutasteryd czy kortykosteroidy . Terapia z ich wykorzystaniem musi przebiegać pod ścisłym nadzorem lekarza, a efekty leczenia pojawiają się po kilku miesiącach. Leczenie chirurgiczne opiera się na metodzie HT , która polega na pobraniu fragmentu owłosionej skóry z tyłu głowy, przygotowaniu przeszczepów, a następnie umieszczeniu ich w obszarach głowy pozbawionych włosów. Ponadto w specjalistycznych gabinetach wykonuje się implantację włosów , czyli wszczepienie sztucznych włosów w miejsca ich pozbawione.
Podsumowując, nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn jest częstym problemem. Poprzez prowadzenie zdrowego trybu życia, odpowiednią dietę oraz prawidłową higienę skóry głowy warto wzmocnić strukturę włosów. Pierwsze efekty uzyskane w ten sposób powinny nastąpić stosunkowo szybko, poprawiając ogólną kondycję i wygląd włosów. W przypadku zaobserwowania u siebie wzmożonej utraty włosów powinno się jednak w pierwszej kolejności udać po fachową poradę do specjalisty, który wskaże optymalną metodę leczenia.
Jeżeli zdecydujesz, że przeszkadza Ci owłosienie w konkretnym miejscu na ciele, pozostaje odpowiedzieć sobie na pytanie o sposób męskiej depilacji.
Na początku warto skorzystać z nietrwałych metod usuwania włosków, takich jak golenie maszynką, użycie plastrów z woskiem lub wyrywanie za pomocą elektrycznego depilatora. Użycie maszynki jest mniej bolesne, ale daje krótki efekt, natomiast plastry czy depilator wymagają chwili wytrwałości, ale można dłużej cieszyć się efektem. Po jednym lub kilku takich zabiegach będziesz w stanie ocenić, czy trwała epilacja jest dla Ciebie. Jak usunąć nadmierne owłosienie u mężczyzn?
Jeżeli jesteś już pewny, że nadmierne owłosienie jest niechciane, depilacja laserowa to zabieg, który zaoszczędzi czas, nerwy, i budżet (jeden zabieg zamiast ciągłego kupowania maszynek, kremów łagodzących i innych kosmetyków).
Jak przystopować nadmierne owłosienie u mężczyzn? Na wielu blogach możesz znaleźć domowe wskazówki, jak zatrzymać przyrost włosów z użyciem domowych sposobów.
Zmiana diety może być skutecznym działaniem, jeżeli to właśnie niewłaściwa dieta była pierwotną przyczyną problemu — w innych przypadkach niewiele uda się zdziałać. Podobnie ze wcieraniem w skórę ziół, owoców czy innych domowych preparatów może przynieść efekt, ale na pewno będzie daleko od pożądanego. Żadne substancje nie zatrzymają trwale odrastania owłosienia, mogą je co najwyżej mało odczuwalnie zwolnić. Dlatego zalecamy oszczędzić sobie nieudanych prób i przykrych zawodów i od razu skorzystać z jednego z wyżej wymienionych sposobów depilacji laserowej mężczyzn.
Czy ten post był pomocny?
Bądź pierwszym który oceni!
Jest również pierwiastkiem śladowym, biorącym udział w syntezie wielu białek oraz kofaktorem peroksydazy glutationu, enzymu zaangażowanego w obrót glutationu podstawowego antyoksydantu ludzkiego organizmu.
Jeśli jednak niepokój człowieka na tej ziemi nie ustanie, a leczenie jest niemożliwe, warto poprosić psychoterapeutę, który pomoże zaakceptować ten fakt i nadal będzie żył, nie zwracając uwagi na brak włosów.
Zwłaszcza wtedy, gdy się myśli o wykonaniu takiego zabiegu na własnych włosach lub też, jest się zainteresowanym poszerzeniem swoich kompetencji fryzjerskich czy też przekwalifikowaniu się o obraniu nowej drogi zawodowej.
Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.