Recenzja - La Roche-Posay Żel do Mycia Twarzy - Czy Warto Go Wypróbować?

Ranking żeli do mycia twarzy

1. Shiseido Waso Quick Gentle Cleanser

113 zł

149 zł

Najlepszy Żel do mycia Twarzy w 2024 roku
  • zapewnia demakijaż twarzy
  • odpowiedni do każdego rodzaju cery
  • nie podrażnia wrażliwej skóry

Ten żel myjący do twarzy to kosmetyk typu „2 w 1”. Nie tylko dokładnie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, martwego naskórka i nadmiaru sebum, ale i można nim zmyć nawet najmocniejszy makijaż twarzy.

Zawiera miód i mleczko pszczele, które przynoszą skórze wiele korzyści: nawilżają ją, wygładzają i zwiększają jej odporność na czynniki zewnętrzne. Mają one także silne właściwości bakteriobójcze, co pomaga w walce z trądzikiem i stanami zapalnymi.

W jego składzie nie znajdziemy wysuszającego alkoholu czy szkodliwych parabenów, a więc można go używać nawet na skórze suchej lub wrażliwej.

2. Aēsop Skin Parsley Seed Facial Cleanser

275 zł

NAjlepszy żel do mycia skóry trądzikowej
  • złuszcza martwy naskórek
  • ma bardzo delikatną formułę
  • niweluje przebarwienia i blizny potrądzikowe

Delikatna formuła żelu Aēsop dokładnie oczyszcza skórę, jednocześnie – dzięki zawartości kwasu mlekowego – złuszcza jej martwy naskórek. W ten sposób nie tylko odświeża cerę, ale i przygotowuje ją na dalsze zabiegi pielęgnacyjne.

Choć może być stosowany na każdym typie skóry, ze względu na dużą zawartość oleju z pestek pietruszki, polecany jest przede wszystkim osobom o cerze trądzikowej lub z niedawno wyleczonym trądzikiem. Żel ma bowiem silne właściwości regeneracyjne: wyrównuje koloryt skóry, niweluje przebarwienia i działa zabliźniająco.

Zdjęcia recenzentek

Zgłoś treść Effaclar, Żel oczyszczający. Delikatnie oczyszcza skórę, usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum.

Dla skóry tłustej, wrażliwej, ze skłonnością do trądziku.

INNOWACJA: Zaburzony mikrobiom skóry powoduje rozwój i nasilenie objawów trądziku w tym namnożenie bakterii C.acnes. W tym celu opracowano formułę wspierającą równowagę mikrobiomu wzbogaconą o składnik [Phylobioma], działający przeciwko namnażaniu się tych bakterii oraz technologię utrzymującą prawidłowe pH skóry, aby widocznie zmniejszyć wypryski.

SKUTECZNOŚĆ: Delikatnie oczyszcza skórę, widocznie redukuje niedoskonałości i nadmiar sebum, pozostawiając skórę czystą i odświeżoną. Zawiera kojącą i łagodzącą podrażnienia [wodę termalną z La Roche-Posay]. Niekomedogenny. Hipoalergiczny. Nie wysusza skóry. Odpowiedni również dla skóry wrażliwej. Testowany pod kontrolą dermatologa.

Glossier Milky Jelly Cleanser

materiały prasowe

To właśnie ten produkt sprawił, że Glossier stał się znaną marką w świecie pielęgnacji skóry. Jego wyjątkowa konsystencja plasuje się gdzieś pomiędzy galaretką a mleczkiem i wykorzystuje ten sam środek oczyszczający, co płyn do soczewek kontaktowych, więc można ufać, że jest to produkt niepowodujący podrażnień. Jest przyjazny dla wegan, ma zrównoważone pH i zawiera kojące składniki odżywcze, dzięki czemu jest po prostu produktem uniwersalnym dla każdego typu cery.

“"Nie spotkałam się z delikatniejszym "myjadłem". Jest naprawdę niesamowite - tak delikatne i dbające o skórę. Czasem mam wręcz wrażenie, że moja skóra nie jest umyta, ale tylko tak się wydaje, bo pozostaje czyściutka. Posiada delikatny zapach róży i jest naprawdę wydajny. Chyba pierwszy produkt, który naprawdę ratuje skórę i zapadł mi głęboko w pamięć.” (Missimo, Wizaz)

Zaskórniki na twarzy – czym są?

Wciąż można spotkać się z przekonaniem, że walka z zaskórnikami dotyczy przede wszystkim nastolatków. To właśnie wówczas, ze względu na wzmożoną produkcję hormonów, bardzo często występują problemy skórne, w tym oczywiście trądzik pospolity, który w tym przypadku nosi nazwę trądziku młodzieńczego. Rzeczywiście zaskórniki są domeną osób w wieku dojrzewania, jednak mogą występować niezależnie od wieku czy nawet rodzaju cery. Nie zawsze też bezpośrednio łączą się z trądzikiem.

Zaskórniki to niezapalne wypryski, które bywają również określane mianem wykwitu pierwotnego. Chociaż rzeczywiście są najbardziej widoczne na twarzy, to mogą się też pojawić na innych miejscach na ciele, szczególnie na plecach. Co istotne, zaskórniki mogą czasem przekształcić się w wypryski o charakterze zapalnym, zwłaszcza wtedy, gdy próbujemy je usunąć w sposób nieprawidłowy. Mowa tutaj o wyciskaniu, które jest zbyt agresywną metodą pozbywania się niedoskonałości, która może bardzo negatywnie wpłynąć na stan naszej skóry i doprowadzić do powstawania kolejnych zmian.

Jak walczyć z zaskórnikami?

„Co na zaskórniki?” – to pytanie zadaje sobie z pewnością wiele osób, zarówno tych, którzy na co dzień nie mają większego problemu z cerą, jak i ci, którzy od jakiegoś czasu zmagają się z problematyczną cerą. Dlatego też trzeba na wstępie zaznaczyć, że nie istnieje jeden uniwersalny i w stu procentach działający sposób na zaskórniki. W wielu przypadkach może się okazać, że potrzebne jest szeroko zakrojone działanie, które obejmuje nie tylko to, w jaki sposób dbamy o skórę na własną rękę, ale także profesjonalną pomoc. Warto zatem sprawdzić, co możemy zrobić, by zredukować zaskórniki – usuwanie może być żmudne, ale z całą pewnością będziemy później zadowoleni z efektu gładkiej, miękkiej i zdrowo wyglądającej skóry.

Profesjonalne sposoby na wągry na nosie i nie tylko

Jeżeli już od jakiegoś czasu zmagamy się z zaskórnikami oraz innymi niedoskonałościami twarzy, dobrze jest rozważyć wizytę u dermatologa. Dokładnie przyjrzy się on wszelkim zmianom skórnym i zleci konieczne badania. Możliwe, że przepisze nam specjalistyczny preparat na zaskórniki, zwłaszcza jeżeli są one wynikiem trądziku. Zazwyczaj bazują one na takich substancjach aktywnych jak retinol czy kwas azelainowy. Takich składników nie warto stosować na własną rękę, ponieważ ich działanie jest silne, wobec czego samodzielnie może być nam trudno dopasować ich właściwe stężenie oraz częstotliwość nakładania.

Dodatkowo, zarówno w gabinecie dermatologicznym, jak i kosmetologicznym, można zdecydować się na wybrane zabiegi zwalczające trądzik oraz wszelkie niedoskonałości. Jak usunąć zaskórniki zamknięte i otwarte właśnie przy ich pomocy? Z pewnością konieczna będzie konsultacja, której celem jest dobranie odpowiedniej metody. Szczególną popularnością cieszy się mikrodermabrazja, czyli chemiczne złuszczanie naskórka i oczyszczanie porów, która wykazuje dużą skuteczność w zakresie redukcji wyprysków.

Sposoby na zaskórniki, czyli zmiana trybu życia

Nawet doświadczony i zaufany dermatolog czy kosmetolog nie będzie w stanie całkowicie wyeliminować niedoskonałości na naszej twarzy – niezależnie, czy są to białe zaskórniki, wągry, czy też poważniejsze wypryski – jeżeli nie zwrócimy uwagi na to, jak wygląda nasz styl życia. Ograniczenie czynników, które bezpośrednio wpływają na pogorszenie kondycji cery, to jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by zredukować zmiany skórne do minimum.

Chociaż zaskórnik sam w sobie nie jest może niebezpieczny dla ogólnej kondycji naszej skóry, to jednak z całą pewnością nie prezentuje się on zbyt estetycznie, a do tego istnieje ryzyko, że przekształci się w wyprysk o charakterze zapalnym, co może diametralnie odmienić wygląd naszej cery.

Czytaj dalej...

Możesz zamówić produkty w wygodny dla Ciebie sposób Kurierem 12,99zł Kurierem za pobraniem 16,99zł Do wybranego Paczkomatu InPost 12,99zł Do wybranego automatu Orlen Paczki przy zakupach za minimum 49,99zł darmowa dostawa.

Czytaj dalej...

Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben.

Czytaj dalej...

Nawet jeżeli wybierzemy krem CC, który ma dawać matowy efekt, nie utrzyma się on zbyt dobrze na przetłuszczonej cerze, która w niedługim czasie po wykonaniu makijażu może zacząć się nieestetycznie błyszczeć.

Czytaj dalej...

Możesz zamówić produkty w wygodny dla Ciebie sposób Kurierem 12,99zł Kurierem za pobraniem 16,99zł Do wybranego Paczkomatu InPost 12,99zł Do wybranego automatu Orlen Paczki przy zakupach za minimum 49,99zł darmowa dostawa.

Czytaj dalej...