Czym jest rozjaśnianie włosów?

Rozjaśnianie włosów – co to takiego?

Rozjaśnianie włosów to zabieg chemiczny wykonywany w większości salonów fryzjerskich. Polega na pozbawieniu włosów pigmentu odpowiedzialnego za naturalny kolor porostu. Czynność prowadzi do uzyskania odcieni jaśniejszych od koloru wyjściowego do 7 (a czasem i 9) tonów. W praktyce stosuje się rozjaśniacze proszkowe z oksydantami o stężeniu 3, 6, 9 i 12%.

Skalę poziomów, o które można rozjaśnić włosy, definiuje zakres rozjaśnienia włosów. Zwykle informację o mocy rozjaśniacza można znaleźć w widocznym miejscu opakowania produktu (np. do 7 tonów). Stopień rozjaśnienia włosów to konkretny poziom kolorystyczny, do którego można rozjaśnić włosy. Na stopień rozjaśnienia wpływają takie czynniki jak: rodzaj i stężenie zastosowanego środka rozjaśniającego, a także zawartość melaniny we włosach.

Kąpiel rozjaśniająca

Kolejnym sposobem, który możesz wykorzystać w domu jest kąpiel rozjaśniająca. Polega ona na przygotowaniu specjalnej mieszanki, do której przygotowania wykorzystuje się najczęściej rozjaśniacz oraz szampon lub odżywkę. Powstałą miksturę nakłada się na kosmyki. Taki zabieg idealnie sprawdzi się do rozjaśniania włosów naturalnych i farbowanych. Dzięki takiej mieszance struktura pasm nie będzie naruszona, w odróżnieniu do zastosowania mocniejszych substancji. Należy jednak pamiętać, aby tego zabiegu nie przeprowadzać na kosmykach, które są mocno zniszczone. Efekt, który daje kąpiel jest przede wszystkim bardzo naturalny.

Odpowiednia pielęgnacja włosów rozjaśnionych jest bardzo istotna. Po zabiegu, najważniejsze jest nawilżanie. Pojaśnianie powoduje usunięcie powierzchniowej, oleistej warstwy na włosach, która naturalnie produkowana jest przez skórę głowy. Co więcej, zabieg ten powoduje otwarcie łusek włosa, przez co stają się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Stan powinien unormować się po 1-2 tygodniach. Warto abyś odstawiła wszystkie sprzęty używane do stylizacji włosów: suszarkę, prostownicę, lokówkę. Pomocne będzie także zmniejszenie częstotliwości mycia włosów, gdyż substancje zawarte w niektórych szamponach, mogą powodować przesuszenie. Dlatego też zalecamy użycie szamponu bogatego w składniki aktywne i wyciągi roślinne, na przykład Szampon Biotynox.

Rozjaśnianie włosów, może nadać Twojej twarzy zupełnie świeżego, nowego wyglądu. Decydując się na taki zabieg, warto mieć świadomość jego konsekwencji oraz faktu wdrożenia odpowiedniej pielęgnacji.
Jeśli nie masz doświadczenia w farbowaniu włosów – zrezygnuj z domowego pojaśniania i zostaw go w rękach profesjonalistów.

O czym pamiętać, kiedy rozjaśniamy włosy?

Jedną z najważniejszych kwestii jest podzielenie włosów na sekcje. Upięcie górnych partii pozwoli Ci na swobodne nakładanie rozjaśniacza na kosmyki znajdujące się na dole. Stopniowo rozpuszczaj kolejne warstwy, co z kolei zapewni gwarancję, że włosy zostały w całości pokryte przygotowaną mieszanką. Dobrze jest też zadbać o to, by najpierw zaaplikować rozjaśniacz na końcówki i włosy mniej więcej do połowy ich długości. Potrzebują one więcej czasu, by przyjąć nowy kolor, z kolei te znajdujące się przy skalpie dużo szybciej zmieniają pierwotny odcień.

Należy bezwzględnie przestrzegać czasu, jaki jest podany w ulotce dołączonej do produktu. Nie powinno się trzymać rozjaśniacza dłużej, niż jest to wskazane, ponieważ w ten sposób ryzykujemy powstaniem nieodwracalnych uszkodzeń włosów. Warto też na bieżąco sprawdzać, jak prezentuje się efekt. Jeśli uznamy, że rozjaśnianie osiągnęło już pożądany poziom, można zmyć rozjaśniacz. Nie należy się przy tym martwić, jeśli w pewnym momencie włosy będą wyglądać na pomarańczowe, zwłaszcza jeśli naturalnie jesteśmy brunetkami czy szatynkami. Jest to związane z wytrącaniem się czerwonego pigmentu i jest to etap przejściowy.

Po upłynięciu wyznaczonego czasu, należy umyć włosy i zastosować na nie odżywkę ze spłukiwaniem. Po tym zabiegu warto pozwolić im naturalnie wyschnąć – można ewentualnie wspomóc się suszarką z letnim lub chłodnym nawiewem. Wysoka temperatura nie jest wskazana w żadnej sytuacji, a tuż po koloryzacji może dodatkowo uszkodzić wrażliwe włosy.

Próbowałam wielu kremów z średniej i wysokiej półki uznając że skład nivea jest zbyt ubogi zawsze okazywało się, że wydałam kupę kasy a już przy pierwszym użyciu tych świetnych kremów moja skóra szczypała i stawała się wysuszona.

Czytaj dalej...

Zgodnie z postanowieniami niniejszej Licencji, Licencjodawca udziela niniejszym Licencjobiorcy nieodpłatnej i niewyłącznej licencji na korzystanie z Utworu na terytorium całego świata, na czas nieoznaczony do momentu wygaśnięcia praw autorskich , na następujących polach eksploatacji.

Czytaj dalej...

Maskara czy podkręcane na zalotce, a nawet samodzielnie doczepiane rzęsy całe paski lub kępki to bardzo krótkotrwałe metody, które wytrzymują jedynie do wieczornego demakijażu i pierwszego położenia się spać.

Czytaj dalej...

Nawilża, odżywia, regeneruje naskórek po zadrapaniach i otarciach, łagodzi podrażnienia po goleniu i depilacji, pomaga w leczeniu egzemy i łuszczycy Sudocrem to wielozadaniowy krem, który pomaga na większość problemów.

Czytaj dalej...