Czy Sudocrem pomaga w walce z trądzikiem?

Skład Sudocremu

Ten krem, często nazywany cudocremem – to połączenie tlenku cynku i lanoliny. Tlenek cynku wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne. Z kolei lanolina, ma za zadanie nawilżać, ale też tworzyć barierę ochronną wrażliwej i podrażnionej skóry. Dlatego też, często Sudocrem jest nazywany kremem barierowym.

Sudocrem, mimo iż głównie jest znany ze stosowania na pieluszkowe odparzenia skóry, z równie dużym powodzeniem może być stosowany przez dorosłych (i często jest).

Pełen skład Sudocremu:

Aqua, Paraffinum Liquidum, Zinc Oxide, Paraffin, Lanolin, Cera Microcristallina, Sorbitan Sesquoleate, Benzyl Benzoate, Cera Alba, Benzyl Alcohol, Linalyl Acetate, Propylene Glycol, Benzyl Cinnamate, Lavandula Angustifolia Oil, Citric Acid, BHA.

Jak widzisz, na pierwszym miejscu jest olej parafinowy, a za nim – tlenek cynku i lanolina. Wynika z tego, że najwięcej zawartości w sudocremie jest substancji aktywnych – im one są wyżej, tym większe ich stężenie. Lanolina, jako emolient świetnie uzupełni barierę hydrolipidową skóry – szczególnie w przypadku stanów zapalnych.

Nie wiem jednak dlaczego, rzadko wspomina się o tym, że Sudocrem zawiera kwasy BHA (sam koniec). Uważam to za istotne – szczególnie w przypadku stosowania u niemowląt.

Kwasy BHA mają silne działanie złuszczające! I pewnie dlatego, Sudocrem na trądzik jest taki popularny 🙂 Kolejny składnik jaki zwrócił moją uwagę biorąc pod uwagę skład Sudocremu to olejek lawendowy (pisałam o nim tu). Nie wiem czy wiesz, ale lawenda ma często działanie uczulające. I tu – zakładając że Sudocrem stosujemy na podrażnioną czy alergiczną skórę – możemy się zdziwić 🙂

Alkohol benzylowy w Sudocremie może podrażniać i wysuszać, podobnie jak tlenek cynku. Dlatego też, zwraca się szczególną uwagę na to, aby stosować niewielkie ilości kremu.

Jak zapobiegać pryszczom?

Trądzik na czole – dlaczego się pojawił?

Pryszcze to schorzenie dermatologiczne. Pojawiają się one na ciele zazwyczaj tam, gdzie partie skóry wydzielają naturalny łój. Występują w formie grudek, torbieli ropnych, zaskórników, wągrów, krostek, ale też… blizn. Pryszcze ropne mogą z kolei wiązać się z nieprawidłową dietą, a także złym trybem życia. Mało tego trądzik na plecach, na twarzy czy też na brodzie może świadczyć o:

  • zaburzeniach hormonalnych lub immunologicznych,
  • przeroście gruczołów łojotokowych,
  • nadmiernym rogowaceniu skóry,
  • bakteriach i wirusach w organizmie,
  • uwarunkowaniach genetycznych,
  • stanie zapalnym skóry.

Chcesz wiedzieć, jak przeprowadzić skuteczne usuwanie pryszczy na czole? Istnieją naturalne sposoby na trądzik, które pomogą pozbyć się kłopotliwej dolegliwości! A może zainteresuje cię także ten artykuł o domowych sposobach na ból żołądka?

1. Jedz zdrowo!

Co jest najlepsze na trądzik? Otóż, najlepsze domowe sposoby na pryszcze to… prawidłowe odżywianie się! Właśnie w tym punkcie tkwi najczęściej problem, jeżeli chodzi o syfy na twarzy. Koniecznie zrezygnuj z części pokarmów, aby zminimalizować zmiany na skórze i nie doprowadzić do tego, że jeszcze mocniej się one… nasilą! Z czego lepiej zrezygnować?

Aby jak najlepiej pozbyć się trądziku, koniecznie wypijaj napary z ziół (np. rumianku czy bratka polnego). Ziołowa detoksykacja oczyści dolegliwości, jakie związane są z nieprawidłową przemianą materii. Pamiętaj również o tym, że pryszcze ropne mogą pojawiać się, bo nie tolerujesz jakiegoś składniku pokarmowego! Koniecznie zweryfikuj więc, co może być głównym źródłem problemu w diecie.

2. Nawadniaj się!

Woda to życie! I nie bez powodu właśnie tak się o niej mówi. Zbilansowaną dietę należy uzupełnić o nawadnianie organizmu, najlepiej niegazowaną wodą źródlaną. Im więcej będziesz wody wypijać, tym lepiej będzie wyglądała cera – odzyskując blask i piękny koloryt. Pamiętaj, że woda wypłukuje toksyny z organizmu, a także poprawia krążenie i wpływa na całą kondycję naszej skóry. Picie wody i codzienne korzystanie z jej właściwości to szybkie sposoby na uporanie się z trądzikiem. Sprawdź także ten artykuł z domowymi sposobami na cieknący katar.

Sudocrem na trądzik: czy to naprawdę dobry pomysł? Jak działa na skórę?

Nawilża, odżywia, regeneruje naskórek po zadrapaniach i otarciach, łagodzi podrażnienia po goleniu i depilacji, pomaga w leczeniu egzemy i łuszczycy — Sudocrem to wielozadaniowy krem, który pomaga na większość problemów. Wiele osób deklaruje również, że leczy trądzik. Ale czy na pewno? Odpowiadamy.

fot. Adobe Stock, Strelciuc

Sudocrem — biały, gesty krem zamknięty w szarym słoiczku to klasyk, który w szafce ma większość z nas. Został stworzony w 1983 roku przez irlandzkiego farmaceutę Thomasa Smitha. Dedykowany był niemowlętom do leczenia odleżyn, podrażnień, zapalenia pieluszkowego oraz innych zmian.

Doskonale jednak sprawdza się również u dorosłych. Ze względu na szerokie zastosowanie oraz liczne korzyści, jakie oferuje skórze (koi ją, nawilża, odżywia i zmiękcza), został okrzykniętym kremem-cud. W internecie możemy natknąć się też na wiele wpisów, że Sucodrem likwiduje pryszcze. Prawda, czy fałsz?

Spis treści:

Može se koristiti i za negu kože u slučaju blagih opekotina kao što su opekotine od sunca , zatim protiv bubuljica, za negu kože sa ogrebotinama, negu iritirane kože posle procesa brijanja ili depilacije, protiv ekcema i u nezi dekubitisa.

Czytaj dalej...

Możesz zamówić produkty w wygodny dla Ciebie sposób Kurierem 12,99zł Kurierem za pobraniem 16,99zł Do wybranego Paczkomatu InPost 12,99zł Do wybranego automatu Orlen Paczki przy zakupach za minimum 49,99zł darmowa dostawa.

Czytaj dalej...

Jeśli to możliwe, wybierz niekomedogenny środek czyszczący, ponieważ są one przeznaczone specjalnie dla skóry skłonnej do wyprysków, i upewnij się, że myjesz skórę po ćwiczeniach, aby uniknąć gromadzenia się potu w porach.

Czytaj dalej...

Zamiast tego szukaj filtrów przeciwsłonecznych z tlenkiem cynku lub dwutlenkiem tytanu, ponieważ zapewniają one ochronę, a jednocześnie są naturalnie mniej komedogenne powodujące trądzik niż te chemiczne.

Czytaj dalej...