Czy Sudocrem pomaga w walce z trądzikiem?

Jak zapobiegać pryszczom?

Trądzik na czole – dlaczego się pojawił?

Pryszcze to schorzenie dermatologiczne. Pojawiają się one na ciele zazwyczaj tam, gdzie partie skóry wydzielają naturalny łój. Występują w formie grudek, torbieli ropnych, zaskórników, wągrów, krostek, ale też… blizn. Pryszcze ropne mogą z kolei wiązać się z nieprawidłową dietą, a także złym trybem życia. Mało tego trądzik na plecach, na twarzy czy też na brodzie może świadczyć o:

  • zaburzeniach hormonalnych lub immunologicznych,
  • przeroście gruczołów łojotokowych,
  • nadmiernym rogowaceniu skóry,
  • bakteriach i wirusach w organizmie,
  • uwarunkowaniach genetycznych,
  • stanie zapalnym skóry.

Chcesz wiedzieć, jak przeprowadzić skuteczne usuwanie pryszczy na czole? Istnieją naturalne sposoby na trądzik, które pomogą pozbyć się kłopotliwej dolegliwości! A może zainteresuje cię także ten artykuł o domowych sposobach na ból żołądka?

1. Jedz zdrowo!

Co jest najlepsze na trądzik? Otóż, najlepsze domowe sposoby na pryszcze to… prawidłowe odżywianie się! Właśnie w tym punkcie tkwi najczęściej problem, jeżeli chodzi o syfy na twarzy. Koniecznie zrezygnuj z części pokarmów, aby zminimalizować zmiany na skórze i nie doprowadzić do tego, że jeszcze mocniej się one… nasilą! Z czego lepiej zrezygnować?

Aby jak najlepiej pozbyć się trądziku, koniecznie wypijaj napary z ziół (np. rumianku czy bratka polnego). Ziołowa detoksykacja oczyści dolegliwości, jakie związane są z nieprawidłową przemianą materii. Pamiętaj również o tym, że pryszcze ropne mogą pojawiać się, bo nie tolerujesz jakiegoś składniku pokarmowego! Koniecznie zweryfikuj więc, co może być głównym źródłem problemu w diecie.

2. Nawadniaj się!

Woda to życie! I nie bez powodu właśnie tak się o niej mówi. Zbilansowaną dietę należy uzupełnić o nawadnianie organizmu, najlepiej niegazowaną wodą źródlaną. Im więcej będziesz wody wypijać, tym lepiej będzie wyglądała cera – odzyskując blask i piękny koloryt. Pamiętaj, że woda wypłukuje toksyny z organizmu, a także poprawia krążenie i wpływa na całą kondycję naszej skóry. Picie wody i codzienne korzystanie z jej właściwości to szybkie sposoby na uporanie się z trądzikiem. Sprawdź także ten artykuł z domowymi sposobami na cieknący katar.

Jak stosować Sudocrem

Stosowałam Sudocrem przez tydzień na zmiany skórne – wypryski. Nakładałam niestety trochę za dużo Sudocremu na początek, co spowodowało że mam skórę bardziej podrażnioną niż bym chciała 🙂 Nie zmienia to jednak faktu, że Sudocrem na trądzik sprawdził się bardzo dobrze, zmiany są nie tylko wysuszone ale też mniejsze.

Nie przestrzegałam kilku zaleceń jak stosować Sudocrem, dlatego podaję je niżej:

  • Krem nakładasz w maksymalnie małej ilości – ma być praktycznie nie widoczny. Konsystencja kremu jest gęsta, bardzo ciężka. Dlatego naprawdę malutka ilość wystarczy na zmiany – czy odleżyny, czy wypryski. Nie przesadzaj z ilością Sudocremu!
  • Przed i po zastosowaniu kremu umyj ręce.
  • Nie wkładaj resztek Sudocremu do tubki. Myślę że tego nikt nie robi, ale lepiej uprzedzić 🙂
  • Producent Sudocremu ostrzega, że sporadycznie mogą się zdarzyć podrażnienia skóry przy jego stosowaniu. Zapewne przez to co pisałam wyżej – czyli kwasy BHA
  • Sudocrem od otwarcia trzeba zużyć w ciągu 12 miesięcy! To ważne, jak także to, że większa ilość na skórze kremu nie działa “bardziej” 🙂

Czy polecam Sudocrem do stosowania? Tak, ale z ostrożnością. Krem jest wyrobem medycznym i nie stosuje się go jak kremu nivea. Kochani, jeśli macie swoje opinie o Sudocremie – bardzo proszę podzielcie się w komentarzu!

Skład Sudocremu

Ten krem, często nazywany cudocremem – to połączenie tlenku cynku i lanoliny. Tlenek cynku wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne. Z kolei lanolina, ma za zadanie nawilżać, ale też tworzyć barierę ochronną wrażliwej i podrażnionej skóry. Dlatego też, często Sudocrem jest nazywany kremem barierowym.

Sudocrem, mimo iż głównie jest znany ze stosowania na pieluszkowe odparzenia skóry, z równie dużym powodzeniem może być stosowany przez dorosłych (i często jest).

Pełen skład Sudocremu:

Aqua, Paraffinum Liquidum, Zinc Oxide, Paraffin, Lanolin, Cera Microcristallina, Sorbitan Sesquoleate, Benzyl Benzoate, Cera Alba, Benzyl Alcohol, Linalyl Acetate, Propylene Glycol, Benzyl Cinnamate, Lavandula Angustifolia Oil, Citric Acid, BHA.

Jak widzisz, na pierwszym miejscu jest olej parafinowy, a za nim – tlenek cynku i lanolina. Wynika z tego, że najwięcej zawartości w sudocremie jest substancji aktywnych – im one są wyżej, tym większe ich stężenie. Lanolina, jako emolient świetnie uzupełni barierę hydrolipidową skóry – szczególnie w przypadku stanów zapalnych.

Nie wiem jednak dlaczego, rzadko wspomina się o tym, że Sudocrem zawiera kwasy BHA (sam koniec). Uważam to za istotne – szczególnie w przypadku stosowania u niemowląt.

Kwasy BHA mają silne działanie złuszczające! I pewnie dlatego, Sudocrem na trądzik jest taki popularny 🙂 Kolejny składnik jaki zwrócił moją uwagę biorąc pod uwagę skład Sudocremu to olejek lawendowy (pisałam o nim tu). Nie wiem czy wiesz, ale lawenda ma często działanie uczulające. I tu – zakładając że Sudocrem stosujemy na podrażnioną czy alergiczną skórę – możemy się zdziwić 🙂

Alkohol benzylowy w Sudocremie może podrażniać i wysuszać, podobnie jak tlenek cynku. Dlatego też, zwraca się szczególną uwagę na to, aby stosować niewielkie ilości kremu.

Domowe sposoby na opryszczkę

Febra na ustach – z czego się bierze?

Opryszczka najczęściej wynika z nawet niewielkiego osłabienia organizmu i spadku jego odporności. Może być spowodowana wieloma czynnikami, jak:

  • niedospanie,
  • stres,
  • złe odżywianie się,
  • przeziębienie,
  • miesiączka.

Opryszczkę na ustach częściej można też zaobserwować u kobiet w ciąży. Na samym początku objawia się ona jako swędzące, uporczywie zaczerwienienie, natomiast po 2 dniach pęcherzyki zaczynają wypełniać się… płynem. Następnie pękają i powstają w tych miejscach trudno gojące się, bolesne rany. Na tę dolegliwość pomagają skutecznie tabletki (jak Aspiryna), ale też domowe sposoby na opryszczkę. Pamiętaj jednak, że żaden ze sposobów nie będzie w stanie całkowicie wyeliminować wirusa z organizmu. A może zainteresuje cię także ten artykuł z domowymi sposobami na zgagę?

Opryszczka na wardze - sposób pierwszy: odpowiednia dieta

Ogrocha najczęściej wywoływana jest przez złą dietę – zatem warto rozpocząć walkę z opryszczką właśnie poprzez zmianę nawyków żywieniowych. Ogranicz zatem spożycie:

  • czekolady,
  • kokosów,
  • orzechów,
  • żelatyny,
  • odżywek proteinowych,
  • innych suplementów diety.

Jeżeli jednak nie możesz z jakiegoś powodu wykluczyć ich z diety, śmiało spożywaj zamiast nich inne produkty pokarmowe, jakie zawierają… lizynę. Wśród nich można wyróżnić chociażby:

  • jajka,
  • kiełki zbóż,
  • warzywa i owoce,
  • drób,
  • nabiał,
  • produkty pełnoziarniste,
  • owoce morza.

Warto zadbać również o to, aby spożywać możliwie dużo warzyw w surowej postaci – to właśnie one najlepiej wchłaniają się do organizmu i sprawiają, że febra na ustach nie sprawia kłopotów. Mało tego, warzywa pozytywnie wpływają na wygląd cery, zatem naprawdę warto włączyć je do codziennej diety. Sprawdź także ten artykuł o domowych sposobach na kaca.

śluz ślimaka, czyli źródło kolagenu, elastyny, alantoiny i witamin składników, które odbudowują naskórek, uelastyczniają, ujędrniają, koją i nawilżają skórę, a także rozjaśniają zmiany pigmentacyjne,.

Czytaj dalej...

Możesz zamówić produkty w wygodny dla Ciebie sposób Kurierem 12,99zł Kurierem za pobraniem 16,99zł Do wybranego Paczkomatu InPost 12,99zł Do wybranego automatu Orlen Paczki przy zakupach za minimum 49,99zł darmowa dostawa.

Czytaj dalej...

Jeśli to możliwe, wybierz niekomedogenny środek czyszczący, ponieważ są one przeznaczone specjalnie dla skóry skłonnej do wyprysków, i upewnij się, że myjesz skórę po ćwiczeniach, aby uniknąć gromadzenia się potu w porach.

Czytaj dalej...

Próbowałam wielu kremów z średniej i wysokiej półki uznając że skład nivea jest zbyt ubogi zawsze okazywało się, że wydałam kupę kasy a już przy pierwszym użyciu tych świetnych kremów moja skóra szczypała i stawała się wysuszona.

Czytaj dalej...