Czym jest krem CC i jakie są jego właściwości?
Krem CC – działanie
- jest delikatny, nie tworzy efektu maski i ciastka na twarzy, a raczej wtapia się w skórę, naturalnie ją przyciemniając i maskując przebarwienia
- dobrze kryje nawet trudne niedoskonałości, przebarwienia i blizny
- zapewnia skórze delikatny, lekki efekt wykończenia i miękkość
- szybko się wchłania i nie tworzy plam i zacieków
- może być stosowany jako baza pod pokład docelowy
- nie wyciera się i nie pozostawia plam na ubraniach
- doskonały dla skóry naczynkowej. Krem CC zielony poradzi sobie z zakryciem zaczerwienień i rozległych pajączków. Krem CC na zaczerwienienia powinien mieć w składzie wyciągi roślinne, które dodatkowo wzmocnią naczynia krwionośne i zapobiegną ich dalszemu pękaniu.
Krem CC sprawdza się na różnych cerach. Podstawowa wersja kremu CC skierowana jest do właścicielek skóry przesuszonej, suchej i normalnej. Kobiety mające cerę tłustą i trądzikową powinny postawić na krem CC matujący. Docelowo jednak nie jest to produkt, który poradzi sobie z łojotokiem i nadmiernym błyszczeniem skóry. Kremy CC nie poradzą sobie z przykryciem ciężkich zmian trądzikowych i zmian ropnych. Krem CC do cery mieszanej lub tłustej powinien mieć szczególnie krótki skład, bez talku i parabenów, które dodatkowo zapychają pory skóry.
Podkład CC to alternatywa dla makijażu latem, kiedy tradycyjne podkłady są zbyt ciężkie i spływają pod wpływem wysokich temperatur. Krem CC nie tylko zapewni makijaż niemal przez cały dzień, ale dodatkowo może ochronić skórę przed szkodliwym działaniem słońca i promieniowaniem. Dlatego latem warto szukać kremu CC o SPF 50. To odpowiedni faktor, ochraniający skórę przed słońcem.
Jak wybierać kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy? Odpowiedź znajdziesz w filmie:
Zobacz film: Jak wybierać kosmetyki do pielęgnacji skóry? Źródło: 36,6.
Krem CC - ranking najlepszych
Kremy CC warto dobierać do problemów skórnych, zwłaszcza tych związanych z kolorytem. Nie bez znaczenia jest też fakt, czy chce się ich używać jako samodzielnego produktu, który ma łączyć pielęgnację, ochronę i makijaż czy stosować je jako bazę pod podkład. W przypadku cer z dużymi zmianami pigmentacyjnymi i tendencją do powstawania przebarwień, warto wybrać taki krem CC, który ma wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Nie bez znaczenia jest kolor produktu, chociaż większość kremów CC zawiera pigmenty, które adaptują się do kolorytu skóry, albo zawierają mieszankę różnych pigmentów i są dość neutralne na skórze. Polecamy przetestować przede wszystkim:
Jest kojącym, a także intensywnie nawilżającym kremem korygującym i wyrównującym koloryt skóry z wysoką ochroną przed promieniowaniem UV. Został stworzony z myślą o skórach z tendencją do przebarwień. Maskuje plamy i plamki i genialnie wyrównuje koloryt skóry. Zawiera kompleks depigmentacyjny, dzięki któremu krem Cairial CC zabezpiecza skórę przed powstawaniem nowych przebarwień. Ma lekką, nietłustą formułę i daje matowe wykończenie. Dostępny w dwóch odcieniach: light i medium.
Jaki krem niekomedogenny do twarzy wypróbować?
Jeśli masz cerę tłustą lub mieszaną wypróbuj krem seboregulujący REMEDY CREAM, który zawiera m.in. niacynamid, olej z nasion opuncji figowej, hialuronian sodu i ekstrakty z arnoty, kaparu ciernistego czy słodkiej pomarańczy. Ten naturalny, lekki krem nie powoduje zapychania porów, a jednocześnie intensywnie nawilża skórę, pozostawiając ją świeżą oraz matową. Preparat nie pozostawia tłustego filmu, dlatego świetnie nadaje się pod makijaż. Jego zaletami są także redukcja nadmiernej produkcji sebum i zmniejszenie widoczności porów.
Przed zastosowaniem kremu, na oczyszczoną skórę warto zaaplikować serum, np. REMEDY SERUM BALANCING o właściwościach seboregulujących. Kosmetyk zawiera składniki organiczne, które poprawiają kondycję skór tłustych, mieszanych i problematycznych, skłonnych do zapychania porów oraz tworzenia się wyprysków.
Zalety kremów CC
Co dają kremy CC? Przede wszystkim działają na rzecz wyrównania kolorytu cery na trzy sposoby. Po pierwsze chronią przed promieniowaniem słonecznym, bo zawierają filtry (od SPF 15 do SPF 50+). Po drugie zawierają pakiet składników lub specjalnie stworzone formuły, które zmniejszają, rozjaśniają i niwelują widoczność obecnych na skórze przebarwień. A po trzecie korygują skórę błyskawicznie. Jak filtry z Instagrama, co jest zasługą zawartości kolorowych pigmentów. Część kremów CC wykazuje krycie niemal makijażowe, porównywalne z podkładem. A inne są bardziej jak pielęgnacyjna, przygotowująca do przyjęcia podkładu baza. Kremy CC poleca się też przy zmęczonej skórze o szarym kolorycie.
RADA EKSPERTA
Krem CC najprawdopodobniej nie sprawdzi się w przypadku ciężkich stanów trądziku, nie zakryje silnych przebarwień i blizn. Nie będzie to również dobry wybór dla cer bardzo tłustych. Szukając odpowiedni odcień kremu CC, warto sięgnąć po ton jaśniejszy od cery, gdyż kremy CC lubią na skórze ciemnieć. Warto przetestować produkty kilku firm. W każdej marce formuła i wykończenie takiego kremu może być nieco inna - dawać efekt bardziej matowy, półmat lub bardziej rozświetlający. Dostosujmy ją do własnego rodzaju cery i naszych potrzeb
- dodaje makijażystka, Bogusia Szubiakiewicz.
Co powinien zawierać krem niekomedogenny?
Zachowanie optymalnego nawilżenia skóry to podstawa przy pielęgnacji każdego typu cery. Jednak to od kondycji skóry zależy rodzaj stosowanych kosmetyków. Krem niekomedogenny zwykle zawiera substancje naturalne, które u większości osób nie powodują zapychania porów. Są to m.in.:
- kwas hialuronowy – jest naturalnym polisacharydem, intensywnie nawilża skórę i spowalnia procesy starzenia,
- koenzym Q10 – jest silnym przeciwutleniaczem, chroni przed wolnymi rodnikami, a tym samym opóźnia starzenie się skóry,
- olej z opuncji figowej – jest antyoksydantem, chroni skórę przed promieniami UV, ujędrnia, nawilża i redukuje powstawanie zmarszczek,
- olej jojoba – zmniejsza wytwarzanie sebum, nawilża skórę, ujędrnia, chroni przed drobnoustrojami i promieniami UV,
- arginina – to naturalny aminokwas, wzmacnia barierę hydrolipidową, a w głębokich warstwach skóry staje się humektantem odpowiedzialnym za nawodnienie,
- panthenol i alantoina – nawilżają, działają ochronnie, przeciwzapalnie i regenerująco,
- ceramidy – wspierają naturalne bariery ochronne, nawilżają i chronią przed promieniowaniem UV,
- witamina C – działa ujędrniająco, poprawia koloryt skóry, przyspiesza gojenie i chroni przed czynnikami zewnętrznymi,
- witamina E – jest silnym antyoksydantem, dlatego m.in. chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem,
- minerały, np. cynk o działaniu ochronnym, przeciwbakteryjnym i ściągającym,
- kwas mlekowy – działa m.in. nawilżająco, przeciwstarzeniowo, antybakteryjnie, a także reguluje pH skóry i usuwa martwy naskórek.