Dlaczego włosy wypadają z cebulkami - Przyczyny i Rozwiązania
Zapobieganie wypadaniu włosów
Wypadanie włosów to bardzo powszechne zjawisko zarazem u mężczyzn jak i u kobiet. Przyczyny jak i przebieg jest różny w zalezności od wielu czynników.
Co zrobić gdy wypadają włosy?
Na to pytanie odpowiedź jest jedna, należy udać się do specjalisty od włosów jakim jest trycholog. Po wykonaniu badania trychologicznego oraz wywiadu przeprowadzonego przez trychologa należy zastosować się do zaleceń .
Stosowanie preparatów z apteki bez właściwej diagnozy trychologicznej może często powodować większy problem! Powodów może być wiele. W przypadku wypadania spowodowanego zaczopowaniem mieszków, silne wcieranie preparatów przeciw wypadaniu spowoduje jeszcze większe wypadanie włosów. W takim przypadku należy oczyścić zaczopowane mieszki i ułatwić dostęp mikrokrążenia do macierzy zarodkowej mieszków.
W wielu innych przypadkach należy regulować enzymy, które doprowadzają do reakcji miniaturyzacji mieszków. Wtedy wystarczy terapia szokowa regulująca produkcję enzymów.
Każdy przypadek wymaga diagnozy. Właściwa diagnoza gwarantuje 100% zatrzymanie każdego wypadania włosów oraz odrost włosów, które wypadły.
Prawidłowa diagnoza wypadania włosów
Ponieważ tak wiele czynników może być przyczyną problemu, trycholog podczas konsultacji zadaje szereg dokładnych pytań, by udzielić odpowiedź na pytanie jak powstrzymać wypadanie włosów. Specjalista musi dowiedzieć się czy problem pojawił się nagle, czy też postępuje od dawna, czy pacjent długotrwale przyjmuje leki, cierpi na alergie, jaką stosuje dietę itd. Kobiety mogą być proszone o podanie informacji na temat miesiączki, ciąży czy menopauzy.
Trycholog uważnie bada skórę głowy i włosy używając do tego specjalnego trychoskopu – urządzenia powiększającego dany obszar ponad 200 razy. Często konieczne jest wyrwanie kilku z nich w celu zbadania cebulek. Niezbędne jest pytanie na temat owłosienia w innych obszarach ciała.
Wypadanie włosów z cebulkami – czy możliwe jest ich odrośnięcie?
Jeżeli problem wypadania włosów z cebulkami dotyczy właśnie Ciebie, z pewnością zastanawiasz się, czy to proces nieodwracalny. Wszystko zależy od przyczyn takiego stanu. Na przykład łysienie bliznowaciejące będące konsekwencją niektórych postaci grzybicy powoduje nieodwracalny zmiany. W miejscu utraconych cebulek włosowych pojawiają się wtedy blizny, które uniemożliwiają wyrastanie nowych włókien. Jednak w większości przypadków wypadające włosy wraz z cebulkami mogą odrosnąć – dzieje się tak między innymi w przypadku ich mechanicznego wyrwania. Czas, w jakim pojawiają się nowe włosy zależy głównie od tego, w jakim momencie cyklu rozwojowego zostały wyrwane. Czy można zrobić coś, aby wzmocnić cebulki włosowe i przyśpieszyć odrastanie włosów? Okazuje się, że tak!
Wypadanie włosów z cebulkami nie musi być powodem do zmartwień. Jeżeli odpowiednio o nie zadbasz, szybko odrosną i znowu będziesz cieszyć się piękną fryzurą. Od czego więc zacząć? Przede wszystkim postaraj się unikać zabiegów upiększających, które powodują przesuszanie włosów i otwieranie ich łusek, takich jak trwała ondulacja czy prostowanie. Podstawą właściwej pielęgnacji jest dobranie odpowiedniego szamponu. Niestety większość produktów dostępnych na sklepowych półkach przynosi więcej szkód niż pożytku – drogeryjne kosmetyki są pełne parabenów oraz agresywnych detergentów, przez co osłabiają strukturę włosów. Co prawda, często zawierają one wiele składników aktywnych, jednak ich cząsteczki są na tyle duże, że cenne substancje zatrzymują się na barierze naskórka i nie wnikają do głębszych warstw, czyli tam, gdzie znajdują się cebulki włosowe odpowiedzialne za wzrost i kondycje włosów. Jak temu zaradzić? Przełomem w świecie kosmetyków do pielęgnacji włosów są produktu Hair Cure. Dowiedz się o nich nieco więcej!
Czemu wypadaja wlosy z cebulkami
Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 199zł
Twój koszyk jest obecnie pusty!
5 lutego 2024 0 Komentarze Wypadanie włosów
Włosy wypadają Ci garściami? Pojawiają się w dużych ilościach na szczotce lub poduszce, co wzbudza Twój niepokój? Co prawda utrata od 50 do 100 włosów dziennie jest zupełnie naturalna, jednak już znaczne zmniejszenie się gęstości fryzury nie powinno być ignorowane. Jeżeli dodatkowo w miejsce wypadających włosów nie pojawiają się nowe, najwyższa pora aby na dobre zainteresować się tym problemem oraz znaleźć jego przyczynę. Poznaj najczęstsze powody wypadania włosów wraz z cebulkami oraz dowiedz się, jak można im zaradzić.
Włosy wypadają z cebulkami – co robić?
Podsumowując, kiedy doświadczasz nadmiernej utraty włosów, przede wszystkim udaj się do specjalisty trychologa. Pomoże Ci on w doborze odpowiedniej pielęgnacji włosów, zweryfikuje wyniki badań, a nawet pokieruje do innego lekarza. Bardzo często przyczyną wypadania włosów są problemy zdrowotne, a w szczególności hormonalne, dlatego tak istotne są regularne badania.
Kiedy zauważasz coraz więcej włosów na szczotce, postaraj się, aby Twoja dieta zwierała wszystkie kluczowe dla zdrowia organizmu składniki. Włosy dostają to, czego potrzebują do wzrostu w ostatniej kolejności, ponieważ nie są nam niezbędne do przeżycia. Wobec tego, jeśli Twoja dieta nie jest wystarczająco bogata w substancje odżywcze, organizm w pierwszej kolejności dostarczy je do kluczowych dla funkcjonowania narządów, a włosom nic nie zostanie, co może skutkować ich słabą kondycją i wypadaniem.
Warto pamiętać, że zdrowie włosów jest uzależnione od wielu czynników, dlatego należy zadbać o swoje zdrowie holistycznie. To przyniesie najlepsze rezultaty.

Wypadanie włosów - przyczyny. Choroby tarczycy
Do wypadania włosów dochodzi w przebiegu nadczynności tarczycy. Gdy poziom hormonów wytwarzanych przez ten narząd wzrasta ponad normę, zwiększa się metabolizm, włosy szybciej przechodzą swój cykl wzrostowy, starzeją się, stają się bardzo cienkie i delikatne, a w końcu wypadają. W przebiegu nadczynności tarczycy łysienie może być zarówno uogólnione (dotyczy równomiernie całej skóry głowy) jak i plackowate (włosy wypadają kępkami, powstają pola bez włosów oddzielone od siebie prawidłowo owłosioną skórą głowy).
Toczeń układowy to choroba autoimmunologiczna, tzn. taka, w przebiegu której organizm atakuje sam siebie. Jednym z objawów choroby jest nasilone wypadanie i przerzedzenie włosów. Dla choroby typowe są nadwrażliwość na światło słoneczne oraz rumień na twarzy w kształcie motyla (zaczerwienienie policzków i nosa). Zmiany skórne mogą przybrać postać pokrzywki, czerwonych krążków. Częstymi objawami są bóle i obrzęki stawów, bóle mięśni i nadżerki w jamie ustnej.
