Czy Laminowanie Rzęs Może Je Niszczyć? Fakty i Mity
Laminowanie rzęs i brwi – co warto wiedzieć?
Niejedna kobieta marzy o perfekcyjnym wyglądzie. Szczególną uwagę panie przywiązują do zarysu twarzy i stąd też rosnąca popularność zabiegów kosmetycznych. Jedną z opcji jest laminowanie rzęs i brwi. Wyraziste brwi o regularnym i odpowiednim kształcie to najnowszy hit. Poskromienie niesfornych włosków stanowi jednak nie lada wyzwanie. Z pomocą przychodzi na szczęście zabieg laminacji, który jest innowacyjną metodą stylizacji brwi oraz rzęs. Umożliwia uzyskanie naturalnego wyglądu przy równoczesnym podkreśleniu rzęs oraz brwi. Zabieg laminacji wygląda nieco inaczej podczas stylizacji brwi i rzęs, jednak daje takie same, spektakularne i długotrwałe efektu.
Twórcy preparatów odżywczych doszli do wniosku, że skoro istnieje laminowanie włosów, to równie dobrze można zastosować podobną technikę do brwi i rzęs. Dostosowali jednak kompozycję do specyfiki ich wzrostu i rozwoju, aby można było osiągnąć pożądane efekty.
- Laminowanie brwi to działania mające na celu zmianę kształtu włosów i kierunku ich wzrostu. Umożliwia to wykorzystanie kwasu tioglikolowego, który powoduje rozerwanie wiązania dwusiarczkowego włosa. To z kolei sprawia, że jest on bardzo plastyczny. Dzięki temu w bardzo łatwy sposób można nadać włosom upragniony kształt i zmienić kierunek ich wzrostu. Podczas zabiegu laminacji, brwi zyskują intensywną regenerację i blask.
- Laminowanie rzęs jest natomiast działaniem mającym na celu ich uniesienie, pogrubienie i delikatne podkręcenie. Stosuje się kreatynę, specjalną farbę i preparaty odżywcze. Połączenie takich substancji powoduje, że można zmienić delikatnie kształt i uniesienie rzęs, a dodatkowo także je zregenerować i przyciemnić kolor. Zabieg ten jest całkowicie nieinwazyjny, nie obciąża, ani też nie osłabia rzęs.
Efekty po zabiegu
Głównym efektem laminowania brwi jest przede wszystkim efekt wizualny. Włoski są idealnie ułożone, wyglądają na bardziej zadbane, szersze i pełniejsze. Od razu po przeprowadzonym zabiegu otrzymuje się efekt 3w1 – włoski są trwale ułożone, brwi ulegają przyciemnieniu farbą, a włoski są nawilżone i wyglądają zdrowo. Laminacja brwi to zabieg polegający na ujarzmieniu niesfornych włosków. Po tych działaniach nie trzeba ich codziennie malować i układać, dzięki czemu zyskuje się cenny czas. Dodatkowo na zalaminowanych brwiach o wiele dłużej utrzymuje się koloryzacja farbą. Zabieg ten stanowi też świetny sposób na przykrycie nieudanego makijażu permanentnego.
Laminowanie rzęs jest natomiast sposobem na wzmocnienie ich i nadanie naturalnego, pięknego spojrzenia na co dzień bez konieczności poświęcania dodatkowego czasu na nakładanie tuszu. Wyjątkową zaletą laminacji jest uelastycznienie i nadanie rzęsom głębokiego koloru jeszcze przez 2 miesiące od zabiegu. Warto także wspomnieć o niskiej ilości podrażnień spowodowanych przez laminację, chyba że osoby mają bardzo wrażliwą skórę wokół oczu.
Laminacja rzęs, a lifting rzęs - różnice
Podstawową różnicą pomiędzy laminacją, a liftingiem jest etap końcowy. Podczas laminacji stylistka kończy zabieg nałożeniem preparatu nawilżającego. Mit jaki powstał na temat laminacji, powstał właśnie na tym etapie. Zabieg reklamowany jest jako odżywczy, nawilżający, wręcz jako bomba witaminowa dla rzęs. Niestety, tak nie jest zarówno podczas liftingu, jak i laminacji dochodzi do procesów chemicznych, naruszających strukturę włosa. Jeśli zabieg zostanie przeprowadzony niewłaściwie, lub na zbyt zniszczonym włosie, może dojść do trwałego uszkodzenia. Produkty pielęgnacyjne nakładane podczas laminacji "oddają" poniekąd to, co wcześniej zostało rzęsom zabrane, zatem bilans jest zerowy i nie ma mowy o odżywczym działaniu laminacji. Każda laminacja jest liftingiem, lecz nie każdy lifting jest laminacją. Warto o tym pamiętać.
Bezdyskusyjny jest efekt dobrze wykonanego zabiegu laminacji. Jednak bardzo ważne jest, aby był on wykonany przez doświadczoną stylistkę, która określi kondycje włosków, przeprowadzi wywiad dotyczący zdrowia, dobierze odpowiednią formę i preparaty pielęgnacyjne, tak aby można było cieszyć się zaletami zabiegu.
Zalety laminacji rzęs:
- przyciemnienie - jeśli wykonywana jest henna
Wady laminacji rzęs:
- naruszenie struktury rzęs po przez użycie preparatów chemicznych
- ryzyko trwałego uszkodzenia włosków
- zabieg nie zagęszcza, nie pogrubia i nie odżywia rzęs
Przeciwskazania do zabiegu laminacji rzęs:
- alergiczne choroby oczu
- jęczmień, zaćma, jaskra
- zapalenie spojówek i inne infekcyjne schorzenia oczu
- urazy, otarcia, obrzęki i oparzenia w okolicach oczu
- stan po zabiegach operacyjnych w obrębie (lub okolicach) oczu
Korzyści
- Po zabiegu można użyć dowolnych kosmetyków, udać się do łaźni i sauny.
- Nie szkodzi rzęsom, wręcz przeciwnie, wzmacnia cebulki i włoski
- Zabieg wydobywa z rzęs ich naturalny wygląd i piękno.
- Nie trzeba się codziennie malować.
- Rezultat jest widoczny do dwóch miesięcy.
- Po zabiegu nie ma alergii (wyjątkiem jest nietolerancja niektórych składników, należy wyjaśnić skład mieszanki do aplikacji z osobą przeprowadzającą zabieg).
- Twoje rzęsy stają się grubsze i dłuższe.
- Nie trzeba na koniec usuwać pozostałości bazy, która została nałożona podczas zabiegu.
Laminowanie utrzymuje się na rzęsach przez dwa miesiące, stopniowo zmywając. Ponadto rosną nowe włosy, które nie zostały jeszcze potraktowane produktem.
Zabieg, taki jak laminowanie najlepiej wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym, gdyż kosmetolog wie, jak prawidłowo dobrać odpowiedni wałek, oraz czas ekspozycji preparatu, indywidualnie dla każdej klientki. Specjalista przed laminacją opowie o wszystkich niuansach, prawidłowo zastosuje preparaty.
