Laminowanie czy przedłużanie rzęs – co wybrać?

Jak przebiega i ile trwa laminacja rzęs?

Laminowanie trwa około 1,5 h. Cały proces przebiega tak:

  1. Należy przygotować rzęsy do zabiegu poprzez odtłuszczenie górnych rzęs. W celu ochrony na dolną powiekę nakłada się wacik. Dzięki temu skóra nie pobrudzi się i nie dojdzie do sklejenia rzęs.
  2. Kolejny etap do nałożenie na górną powiekę silikonowego wałka, na który nakręca się rzęsy.
  3. Na nakręcone rzęsy nakładany jest specjalistyczny preparat. To wstępny etap wprowadzający do procesu farbowania. Należy poczekać, aż substancja wyschnie.
  4. Czas na farbowanie – w zależności od preferencji klientki można skorzystać z czarnej lub brązowej farby.
  5. Zabieg kończy utrwalenie keratyną. Gotowe.

Po wykonaniu zabiegu rzęsy mogą wyglądać na sklejone, ale nie musisz się tym martwić. Trzeba jednak przestrzegać kilku ważnych zasad: przez dobę unikaj wody i wilgoci – należy pozwolić, by nałożone substancje miały szansę wchłonąć się w rzęsy. Zrezygnuj z siłowni, sauny czy długich kąpieli.

Efekty laminowania rzęs utrzymują się nawet dwa miesiące. Po upływie 24 godzin można malować rzęsy tuszem, a także zmywać makijaż produktami kosmetycznymi. Możesz powrócić do aktywności – chodzić na fitness czy basen. Można się również opalać.

Laminacja rzęs – co to jest?

Laminacja rzęs jest ciekawą alternatywą dla osób, które obawiają się przedłużania rzęs, ale zależy im na wyrazistym spojrzeniu. Często laminacja mylona jest z liftingiem rzęs, choć są to inne zabiegi. Lifting rzęs polega na podniesieniu i podkręceniu rzęs. Jest to nieskomplikowany zabieg, w trakcie którego na rzęsy nanosi się specjalny preparat, dzięki któremu będzie można nadać im kształt, a następnie nakręca się rzęsy na silikonowy wałeczek. Drugim krokiem jest aplikacja preparatu do utrwalania kształtu rzęs. Na koniec rzęsy dodatkowo się nawilża.

Celem laminacji rzęs, w przeciwieństwie do liftingu rzęs, nie jest jedynie uniesienie włosków i osiągnięcie efektu wizualnego, ale też ich odżywienie i wzmocnienie. Laminację wykonuje się jako drugi etap, tuż po liftingu rzęs. Jej przebieg jest następujący:

  1. Przygotowanie rzęs: oczyszczenie i odtłuszczenie rzęs i okolic oczu za pomocą preparatu do demakijażu.
  2. Zabezpieczenie dolnych rzęs płatkiem, aby nie doszło do ich sklejenia z górnymi rzęsami.
  3. Nałożenie na górną powiekę silikonowego wałeczka i nawinięcie na niego rzęs.
  4. Naniesienie na rzęsy preparatu odżywczego, którego zadaniem jest wzmocnienie rzęs i przygotowanie ich do dalszych czynności.
  5. Po wyschnięciu preparatu następuje farbowanie rzęs barwnikiem brązowym lub czarnym.
  6. Nałożenie keratyny, która utrwala efekt przyciemnienia i pogrubienia rzęs oraz działa odżywczo.

Lifting rzęs. Na czym polega popularny zabieg i jakie ma zalety?

Ile trwa laminacja rzęs?

Jak widać, na cały zabieg polegający na kompleksowym utrwaleniu, wzmocnieniu i przyciemnieniu rzęs składa się kilka etapów. Każdy z nich zajmuje nawet do kilkunastu minut. Laminacja rzęs, wykonywana razem z liftingiem, henną i botoksem, wymaga więc poświęcenia na nią około dwóch godzin. Oczywiście, czas ten będzie krótszy, jeśli ograniczycie się do liftingu i laminacji.

Efekt laminacji rzęs może być naprawdę spektakularny. Włoski są wyraźnie podkręcone, przyciemnione i dokładnie rozdzielone. Warto jednak pamiętać, że specjalista pracuje na naturalnych rzęsach – na żadnym z etapów nie są dokładane sztuczne kępki. O ile więc laminacja sprawi, że wasze własne rzęsy będą wyglądać na wydłużone, o tyle nie będą one tak gęste, jak po zabiegu klasycznego zagęszczania. Laminacja idealnie sprawdzi się więc w przypadku włosków, które są naturalnie długie, ale jasne i proste. Dzięki przyciemnieniu i podkręceniu ku górze będą sprawiać wrażenie o wiele dłuższych.

Trwałość efektu uzyskanego dzięki laminacji rzęs w znacznej mierze zależy od umiejętności wykonującej go osoby, jak i od jakości użytego do zabiegu zestawu. Zwykle jednak rzęsy zachwycają pięknym wyglądem przez 6-8 tygodni. Spójrzcie na zdjęcie poniżej prezentujące efekty laminacji rzęs przed i po zabiegu. Prawda, że imponujące?

Laminacja rzęs – na czym polega i jak długo utrzymuje się efekt?

Laminacja rzęs to zabieg, który przyciemni, podkręci i uniesie wasze naturalne włoski. Dzięki temu będą sprawiać wrażenie o wiele gęstszych i dłuższych niż są w rzeczywistości, a wszystko to bez konieczności dokładania sztucznych kępek. Laminacja dodatkowo wzmocni i odżywi delikatne rzęsy.

Zabiegi podkreślające rzęsy cieszą się ogromną popularnością. Nie zawsze jednak dobrym rozwiązaniem jest sztuczne przedłużanie i zagęszczanie, które może prowadzić do osłabienia naturalnych włosków. Ciekawą – i zdrową! – alternatywą jest właśnie laminacja rzęs, dzięki której są one fantastycznie wymodelowane i przyciemnione. Zabieg jest wprawdzie dość czasochłonny, ale uzyskany efekt jest wart każdej chwili spędzonej w gabinecie kosmetycznym.

Spis treści:

  1. Co to jest lifting i laminacja brwi i rzęs?
  2. Laminacja rzęs krok po kroku
  3. Ile trwa laminacja rzęs?
  4. Ile czasu utrzymuje się efekt po laminacji rzęs?
  5. Jak pielęgnować rzęsy po laminacji?
  6. Laminacja rzęs – cena i opinie
  7. Zestawy do laminacji rzęs w domu
  8. Wady laminacji rzęs i przeciwwskazania

Dopiero wtedy nakłada się specjalistyczny preparat ondulacyjny do wysokości włosa nie wolno nakładać płynu po same końcówki z uwagi na fakt, że mogą one zostać zbyt mocno podwinięte i tym samym istnieje ryzyko uszkodzenia włosa.

Czytaj dalej...

Dzięki wykorzystaniu keratyny, białka kluczowego dla struktury włosa, zabieg może przyczynić się do regeneracji rzęs łuski, korzeń i łodyga, z których zbudowany jest mieszek włosowy, zostają odżywione.

Czytaj dalej...

Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Czytaj dalej...

Niezależnie od tego, czy wybierzesz metodę keratynową, taśmową, na warkocze czy na mikroringi, pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest wybór doświadczonego fryzjera oraz odpowiednia pielęgnacja przedłużanych włosów.

Czytaj dalej...