Depilacja światłem a pieprzyki - czy istnieje ryzyko?

Jak działa depilacja świetlna? Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Depilator światłem wykorzystuje IPL, czyli Intense Pulsed Light. Depilacja laserem IPL wykorzystuje szerszy zakres światła niż popularniejszy laser. Oddziałuje na spory obszar skóry naraz. Specjalne filtry zabezpieczają twoją skórę i oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Emitowane światło pochłaniane jest przez cebulki włosa – energia cieplna wypala je wraz z korzeniami.

Wydzielana wiązka światła oddziałuje na barwnik zawarty we włosach. IPL to depilacja, która rozgrzewa melaninę do takiego poziomu, że korzenie włosa zostają trwale zniszczone. Bez obaw, twoja skóra nie zostaje przy tym poparzona ani uszkodzona w żaden inny sposób. Depilacja światłem może być nieprzyjemna, ale nie jest szkodliwa.

Depilacja światłem – jak często trzeba powtarzać zabieg?

Po przeprowadzeniu jednego zabiegu depilacji światłem nie odrastają już więcej tylko te włoski, które były w tym czasie w swojej fazie wzrostu. Cykl rozwoju włosów trwa około 4–8 tygodni. Właśnie w takim odstępie należy powtarzać zabieg. Odpowiedź na pytanie – jak często depilacja światłem jest konieczna dla najlepszego efektu, jest kwestią indywidualną. Aby poznać na nią odpowiedź, musisz obserwować swoje ciało.

Depilacja IPL nie daje natychmiastowych efektów. Twoje włoski nie zaczną wypadać od razu po naświetlaniu. Potrzeba im na to około 2–3 tygodni. Po takim czasie zauważysz całkowite wyłysienie naświetlanego obszaru. Minie kolejnych kilka tygodni, zanim włosy zaczną odrastać. W tym momencie należy powtórzyć depilację światłem. Rób tak do czasu, aż żadne włoski nie będą już odrastać.

Depilacja światłem – efekty i skuteczność. Czy warto wybrać tę metodę?

Jak wygląda skuteczność depilacji IPL? Efekty są zdecydowanie lepsze na ciemnych włosach i jasnej skórze. Jeżeli masz włosy w kolorze jasnego blondu lub siwe, wiązki światła mogą niestety zadziałać dość słabo. Ciemna karnacja lub mocno opalona skóra mogą także przeszkadzać w osiągnięciu najlepszego efektu. Depilacja światłem jest w mniejszym stopniu uzależniona od tych czynników, aczkolwiek nie są one całkowicie bez znaczenia. Efekty depilacji IPL są też oczywiście zależne od samego urządzenia. Wybierz sprawdzony model, który cieszy się dobrymi opiniami klientek.

Po wykonaniu odpowiedniej liczby powtórzeń na danym obszarze zauważysz efekt gładkiej skóry. Jest to zasługa tego, jak działa depilacja światłem. W porównaniu do maszynki do golenia usuwa ona nie tylko włosy, ale też ich cebulki, przez co skóra staje się wręcz aksamitna.

Czy to dla mnie?

Na początku jasno trzeba sobie powiedzieć, że Philips Lumea działa skutecznie w przypadku wielu kolorów włosów i skóry, ale nie jest dla wszystkich. Zabiegi wykorzystujące technologię IPL (intensywne światło impulsowe, ang. Intense Pulsed Light) są skuteczne, gdy energia światła jest pochłaniana przez melaninę (typ pigmentu) we włosach. Włosy o kolorze jasny blond, również siwe i białe, w ogóle nie zawierają melaniny lub zawierają jej bardzo mało, dlatego zabiegi IPL nie będą skuteczne w przypadku włosów jasny blond. Z kolei melanina zawarta w rudych włosach nie ulega rozpadowi pod wpływem światła IPL, dlatego depilacja IPL, ale też laserowa nie nadaje się do włosów rudych. Depilacja Philips Lumea jest natomiast najskuteczniejsza w przypadku ciemniejszych włosów i jasnej skóry.

Najlepiej zanim zdecydujesz się na zakup urządzenia odpowiedz sobie na kilka pytań i sprawdź, czy depilator Philips Lumea do Ciebie pasuje. Pytania dotyczą: przede wszystkim koloru włosów, koloru skóry, posiadania pieprzyków w miejscach przeznaczonych do depilacji oraz innych przeciwskazań.

Przeciwwskazania do używania Philips Lumea to:

  • choroby skóry, np. aktywny rak skóry, przebyte zachorowanie na raka skóry lub inny nowotwór wykryty w miejscu, które ma być poddane zabiegom,
  • występujące wcześniej zaburzenia naczyniowe, takie jak obecność żylaków lub ektazja naczyniowa w miejscu, które ma być poddane zabiegom,
  • skóra wrażliwa na światło, na której łatwo pojawia się wysypka lub reakcje alergiczne,
  • infekcje, egzemy, poparzenia, zapalenie mieszka włosowego, otwarte skaleczenia, otarcia, opryszczka, rany lub obrażenia i krwiaki w miejscu, które ma być poddane zabiegom,
  • cukrzyca, toczeń rumieniowaty, porfiria lub niewydolność serca,
  • posiadanie aktywnych implantów, takich jak stymulator serca, neurostymulator, pompa insulinowa itp.,
  • zażywanie leków i suplementów fototoksycznych.

Zarówno zabieg depilacji IPL, jak i Light Sheer charakteryzują się niezwykłą skutecznością, jednak tak jak w przypadku każdego zabiegu wyróżniamy przeciwwskazania do przeprowadzania tego typu przedsięwzięcia.

Czytaj dalej...

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Przy podejmowaniu decyzji wraz z kosmetologiem powinniście wziąć pod uwagę takie parametry, jak sposób emisji wiązki światła pulsacyjny lub ciągły , jej zdolności penetracyjne, stopień pochłaniania przez cząsteczki barwnika oraz konstrukcję głowicy, która może posiadać różne techniki obniżania bólu i zwiększania skuteczności zabiegu.

Czytaj dalej...

Lekarze i specjaliści potwierdzają, że golenie miejsc intymnych wcale nie wpływa pozytywnie na zdrowie a wręcz przeciwnie, całkowite pozbycie się włosków może sprawiać, że infekcje będą częściej powracać.

Czytaj dalej...

Trendy, kierunki rozwoju, strategie i metody działania najpopularniejszymi zabiegami przeprowadzanymi w salonach kosmetycznych są pielęgnacja twarzy zwłaszcza oczyszczanie , masaże, regulacja i henna brwi oraz depilacja woskiem.

Czytaj dalej...