Depilacja bikini - Wybór najlepszego depilatora
Laserowa depilacja bikini
Depilacja laserowa bikini to metoda, która przynosi najtrwalsze rezultaty, przy stosunkowo niedużym dyskomforcie. Niestety, jest to zabieg kosztowny (pakiet zabiegów kosztuje zwykle około 1500-2000 zł), który wykonujemy najpierw w seriach, a potem co pewien czas powtarzamy.
Alternatywną dla depilacji bikini laserowej w salonie kosmetycznym jest usuwanie owłosienia z tego miejsca z pomocą depilatora IPL. Intensywne światło pulsacyjne jest pochłaniane przez znajdujący się we włoskach barwnik – melanin. W konsekwencji tego dochodzi do uszkodzenia mieszka włosowego oraz osłabienia samego włosa. Regularnie wykonując zabieg depilacji IPL, jesteśmy w stanie zatrzymać cykl odrastania włosów.
Chociaż depilacja laserowa przynosi bardziej spektakularne i trwalsze efekty, depilacja bikini depilatorem IPL ma tę przewagę, że w ostatecznym rozrachunku jest mniej kosztowna, bo wiąże się z jednorazowym wydatkiem od około 300 zł do 2000 zł.
Depilacja laserowa bikini - jak się przygotować?
Przygotowanie do depilacji laserowej bikini jest ważne, aby zapewnić skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Przede wszystkim należy unikać opalania się przez co najmniej cztery tygodnie przed zabiegiem, ponieważ opalona skóra może być bardziej podatna na podrażnienia. Należy również unikać depilacji woskiem, golenia lub korzystania z kremów depilacyjnych przez około dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem. Oczywiście w czasie zabiegu nie można miesiączkować, ani być w trakcie leczenia infekcji - czy to ogólnej, czy intymnej.
A depilacja bikini płytkie? Czy istnieją przeciwwskazania? Pierwsze golenie należy przeprowadzić dzień przed zabiegiem i również unikać czynników, które mogą spowodować podrażnienia delikatnej skóry. Dokładnych informacji dotyczących postępowania przedzabiegowego udzieli Ci specjalista podczas indywidualnych konsultacji.
Chcesz wiedzieć więcej na temat pielęgnacji pozabiegowej? Przeczytaj: 5 rzeczy, których nie możesz robić po depilacji laserowej bikini.
Podsumowanie
Teraz już nie musisz pytać o najlepszy depilator laserowy na forum bądź czytać innych blogów. Pokazałam Ci polecane urządzenia, dzięki którym obowiązek codziennego golenia nóg (i nie tylko) odejdzie w zapomnienie. Dobry depilator laserowy to duży komfort, choć spory wydatek jednorazowy. W mojej opinii warto rozważyć ten sprzęt, szczególnie gdy nie masz za dużo wolnego czasu na co dzień. W razie dodatkowych pytań zapraszam do sekcji komentarzy. Pamiętaj, że tego typu urządzenia to jednocześnie (i formalnie) najlepsze depilatory IPL, czyli świetlne . Zmagasz się czasem z problemem pojawiających się włosków na twarzy? Pomocny sprzęt do zlikwidowania ich stanowi najlepszy depilator do twarzy . Patrząc na inne części ciała, polecam Ci także ranking golarek damskich do miejsc intymnych .
Polina Goch Miłośniczka kosmetycznych nowinek. W wolnym czasie odkrywam i testuję rozmaite sprzęty, głównie dla kobiet, oraz piszę o nich recenzje. Do kręgu moich zainteresowań należą tematy związane m.in. z kobiecą elektroniką, lifestylem, modą, urodą, pielęgnacją kosmetyczną, zdrowiem i fitnessem. Moją największą pasją są pole dance i podróże.
Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie .
Depilacja laserowa bikini – jak dbać o skórę po zabiegu?
Częstym objawem po zabiegu depilacji laserowej bikini jest lekki obrzęk i zaczerwienienie się skóry. Stan ten trwa od kilku godzin do kilku dni po zabiegu. W tym czasie szczególnie zadbaj o skórę i bezwzględnie stosuj się do zaleceń osoby przeprowadzającej zabieg [3]. Możesz zastosować kremy i maści o właściwościach kojących i chłodzących , aby zredukować nieprzyjemne uczucie. Parę dni po depilacji unikaj gorących kąpieli i sauny, a także kąpieli w basenie. Nie aplikuj kosmetyków i preparatów zawierających alkohol. Przez tydzień po zabiegu nie stosuj również peelingu, natomiast do 2 tygodni unikaj opalania i stosowania samoopalacza [2].
Chociaż zabieg depilacji laserowej jest bezpieczną procedurą, istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania jej. Wyróżnia się przeciwwskazania bezwzględne oraz względne [4]. Do bezwzględnych należą:
- choroby nowotworowe,
- trwająca chemioterapia,
- ciąża i karmienie piersią,
- tatuaż w miejscu zabiegu,
- obecność metalowych implantów w ciele,
- nadwrażliwość na światło,
- świeżo przebyte zabiegi chirurgiczne,
- nieustabilizowana cukrzyca,
- łuszczyca,
- świeża opalenizna,
- skłonność do przebarwień,
- aktywne wirusowe, grzybicze lub bakteryjne infekcje skóry,
- trwająca antybiotykoterapia,
- padaczka,
- przyjmowanie na stałe leków fotouczulających,
- bielactwo,
- atopowe zapalenie skóry,
- posiadanie włosów koloru rudego, siwego i bardzo jasnego blondu – włosy takie nie mają dostatecznej ilości melaniny, co wyklucza prawidłowe wykonanie zabiegu.
Przeciwwskazania względne to:
- niektóre schorzenia hormonalne (szczególnie nadczynność i niedoczynność tarczycy) – przed zabiegiem depilacji należy skonsultować się z lekarzem,
- arytmia, niewydolność krążenia (decyduje lekarz prowadzący) [4, 6].
