Prześwity we włosach u mężczyzn - Przyczyny, Rozwiązania i Porady
Jak kręcić włosy męskie?
Pierwszym krokiem do osiągnięcia wymarzonych loków jest ich przygotowanie. Zacznijmy od umycia włosów odpowiednim szamponem, który zapewni włosom odpowiednie nawilżenie i przygotowanie do dalszej stylizacji. Szampon typu 3w1 może być wygodny, ale jeżeli chcemy osiągnąć idealne loki lepiej wybrać produkty specjalnie przeznaczone do włosów kręconych lub chociaż zwykłego szamponu tylko do włosów.
Kiedy włosy są jeszcze mokre, można zacząć je kręcić. Najprostszą metodą jest użycie okrągłej szczotki i suszarki. Włosy kręci się, podsuszając je lekko ciepłym strumieniem powietrza, sekcja po sekcji. Ustaw suszarkę na 1 poziomie i susz z bezpiecznej odległości. Dla osób poszukujących bardziej trwałych efektów, dobrym rozwiązaniem mogą być wałki, które zakłada się na wilgotne włosy, pozostawiając je do wyschnięcia.
Dla tych, którzy nie boją się sięgnąć po inne narzędzia zalecamy lokówkę lub prostownicę – tak panowie, prostownicą również można kręcić włosy. Ważne jest, aby przed użyciem tych urządzeń zastosować produkty termoochronne, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia włosów.
Jak zrobić kręcone włosy męskie? – loki u mężczyzn porady i nasze sposoby
Dbanie o włosy i nadanie im pożądanej formy to nie tylko domena kobiet. Mężczyźni również coraz częściej decydują się na zmianę fryzury, a kręcone włosy męskie stają się coraz bardziej popularnym wyborem. Przekształcenie prostych włosów w bujne loki wymaga jednak odpowiedniej wiedzy, narzędzi i produktów do stylizacji. W tym artykule podpowiadamy, jak skutecznie zrobić loki u chłopaka, jak o nie dbać, a także odpowiadamy na kilka najczęściej zadawanych przez Was pytań.
Jak stylizować kręcone włosy męskie?
Kręcone włosy męskie wymagają, podobnie jak kobiece, odrobiny uwagi, by prezentować się nienagannie. Czas na porady stylizacyjne dla ich posiadaczy.
Naturalne kosmetyki do stylizacji
W OnlyBio zachęcamy do sięgania wyłącznie po naturalne preparaty do włosów, bo swoją skutecznością wcale nie muszą one ustępować chemicznym odpowiednikom. Loki męskie i ich stylizacja nie są tu wyjątkiem.
Do podkreślenia skrętu rekomendujemy Żel mocny do stylizacji włosów kręconych Hair in Balance, którego należy używać na mokro po umyciu włosów. Następnie wystarczy skorzystać z suszarki z dyfuzorem, aby fryzura się utrwaliła. Metoda działa zarówno na krótkie kręcone włosy męskie, jak i falowane włosy męskie, które nabierają objętości, a w dodatku się nie puszą.
Plopping na męskie loki
Innym ciekawym sposobem na bujne loki męskie jest plopping. Ten trik sprawdza się przede wszystkim na długie loki u mężczyzny. Polega na wgniataniu we włosy odpowiedniego preparatu, takiego jak Aktywator skrętu w kremie Hair in Balance, a następnie zawinięciu pasm w rękawy koszulki i związaniu ich w kształt przypominający turban. W tej konfiguracji włosy powinny spędzić przynajmniej pół godziny, a następnie zostać wysuszone suszarką z dyfuzorem.
Zapobieganie wypadaniu włosów
Wypadanie włosów to bardzo powszechne zjawisko zarazem u mężczyzn jak i u kobiet. Przyczyny jak i przebieg jest różny w zalezności od wielu czynników.
Co zrobić gdy wypadają włosy?
Na to pytanie odpowiedź jest jedna, należy udać się do specjalisty od włosów jakim jest trycholog. Po wykonaniu badania trychologicznego oraz wywiadu przeprowadzonego przez trychologa należy zastosować się do zaleceń .
Stosowanie preparatów z apteki bez właściwej diagnozy trychologicznej może często powodować większy problem! Powodów może być wiele. W przypadku wypadania spowodowanego zaczopowaniem mieszków, silne wcieranie preparatów przeciw wypadaniu spowoduje jeszcze większe wypadanie włosów. W takim przypadku należy oczyścić zaczopowane mieszki i ułatwić dostęp mikrokrążenia do macierzy zarodkowej mieszków.
W wielu innych przypadkach należy regulować enzymy, które doprowadzają do reakcji miniaturyzacji mieszków. Wtedy wystarczy terapia szokowa regulująca produkcję enzymów.
Każdy przypadek wymaga diagnozy. Właściwa diagnoza gwarantuje 100% zatrzymanie każdego wypadania włosów oraz odrost włosów, które wypadły.
Prawidłowa diagnoza wypadania włosów
Ponieważ tak wiele czynników może być przyczyną problemu, trycholog podczas konsultacji zadaje szereg dokładnych pytań, by udzielić odpowiedź na pytanie jak powstrzymać wypadanie włosów. Specjalista musi dowiedzieć się czy problem pojawił się nagle, czy też postępuje od dawna, czy pacjent długotrwale przyjmuje leki, cierpi na alergie, jaką stosuje dietę itd. Kobiety mogą być proszone o podanie informacji na temat miesiączki, ciąży czy menopauzy.
Trycholog uważnie bada skórę głowy i włosy używając do tego specjalnego trychoskopu – urządzenia powiększającego dany obszar ponad 200 razy. Często konieczne jest wyrwanie kilku z nich w celu zbadania cebulek. Niezbędne jest pytanie na temat owłosienia w innych obszarach ciała.

Objawy wypadania włosów
Dużo więcej włosów w wannie po kąpieli czy pod prysznicem. Dużo więcej włosów na szczotce po wyczesaniu. Przerzedzenia i prześwity na głowie w niektórych miejscach lub na całości głowy. Wszędzie w domu , na podłodze walające się włosy.
Są wskaźnikiem jakości odżywienia, niektórych chorób, zatrucia pokarmowego, przyjmowanych leków, zaburzeń hormonalnych, a więc czynników, które mogą wpłynąć negatywnie na ich wzrost. O istnieniu patologii w organizmie poza nadmiernym wypadaniem, świadczy również zmiana grubości, struktury i zabarwienia łodygi włosa.
Czym tak naprawdę jest włos? Dlaczego włosy nadmiernie wypadają? Warto przyjrzeć się czym tak naprawdę jest włos, co pozwoli na lepsze zrozumienie tematyki problemu nadmiernego wypadania włosów oraz zasadności wdrażania odpowiednich kuracji trychologicznych.
Włos jest umieszczony w mieszku włosowym. To żywy twór, połączony z układem krwionośnym, w związku z czym wszystko co jest we krwi lub czego nie ma, trafia do żywych komórek włosa, z których powstaje włos. Ponadto mieszek włosowy to najwrażliwszy miniorgan naszego organizmu. Właśnie dlatego jakość i ilość włosów jest uzależniona od tego co się dzieje w naszym organizmie oraz podkreśla się istotność przeprowadzania szczegółowego wywiadu medycznego podczas tego schorzenia celem zdiagnozowania i eliminacji przyczyny.
