Depilacja bikini głębokiego pastą cukrową - Jak się przygotować?
Metody depilacji pastą cukrową
Wyrobioną pastę należy rozciągnąć na fragmencie skóry, aby powstała ok. 3-4 centymetrowa warstwa. Po ułożeniu pasty należy ją od razu energicznie oderwać. Oderwaną pastę można ponownie rozgnieść w dłoniach i ułożyć na innym fragmencie skóry, jest bardzo wydajna. Jedną kulką pasty cukrowej można wydepilować całą łydkę. Zamiast zrywać pastę rękami możemy użyć do tego paska materiału - pasta przyklei się do płótna i odejdzie od skóry równomiernie.
Depilacja pastą cukrową na zimno jest bezpieczną metodą dla osób cierpiących na żylaki i pękające naczynka, reakcje alergiczne i podrażnienia.
Depilacja pastą cukrową na ciepło. Depilację należy zacząć od umieszczenia miseczki z pastą w gorącej kąpieli wodnej. W trakcie, gdy pasta będzie się rozpuszczać, przygotuj sobie cienkie paski z materiału, których będziesz potrzebować do zrywania pasty. Gdy pasta całkowicie się rozpuści upewnij się czy nie jest zbyt gorąca, a następnie nabierz jej niewielką ilość drewnianą lub plastikową szpatułką. Rozprowadź pastę na wybranym fragmencie ciała. Najlepiej smarować pastą małe powierzchnie ciała, wystarczy przeciągnąć szpatułkę z pastą na formę niewielkiego prostokąta. Następnie przyklei pasek materiału, wyprasuj go delikatnie palcami i zerwij energicznym ruchem. Pozostałe resztki pasty również możesz zdjąć paskiem materiału delikatnie go dociskając.
Pasty cukrowe dostępne w sklepach przeważnie umieszczone są w specjalnym aplikatorze w formie rolki. Taki aplikator wraz z pojemniczkiem również ogrzewa się w kąpieli wodnej, ale później łatwiej jest rozprowadzić pastę. Wystarczy przejechać rolką po wybranym fragmencie ciała, w tym czasie pasta sama uwalnia się z pojemnika i nie musisz brudzić rąk klejącą mazią.
Jak przygotować skórę do depilacji pastą cukrową?
Dzień przed planowaną depilacją zrób dokładny peeling. Możesz wykonać peeling cukrowy, peeling z soli, peeling enzymatyczny - ważne, by peeling wykonywać w formie masażu, kolistymi ruchami wcierać preparat. Dzięki peelingowi usuniesz martwy naskórek, który nie będzie przyklejał się pasty cukrowej. Podniesiesz też włoski i wyciągniesz te wrośnięte w skórę. Na noc użyj maski nawilżającej. Tuż przed depilacją odtłuść skórę talkiem lub pudrem. Ten prosty zabieg spowoduje, że pasta będzie się lepiej przyklejać do skóry.
Po depilacji powstaną podrażnienia. Aby szybko się ich pozbyć należy przetrzeć skórę sokiem z cytryny, delikatnym tonikiem (bez zawartości alkoholu) lub wodą różaną. Depilowane miejsca możesz smarować delikatną oliwką po depilacji, która złagodzi ból i ukoi zaczerwienioną skórę, a dodatkowo doda jej blasku. Pamiętaj o regularnym peelingu. Tylko regularne ścieranie naskórka pomoże zapobiec wrastaniu włosów po depilacji.
Jak wykonać depilację pastą cukrową krok po kroku?
Zanim przystąpimy do depilacji pastą cukrową ciała ważne jest, aby odpowiednio przygotować skórę. Włoski na depilowanym obszarze powinny mieć minimum 0,5 cm, ale zabieg będzie bardziej efektywny, jeśli włoski będą mierzyć około 1 cm. Niezbędne jest także złuszczenie naskórka. Dokładny peeling ciała pomoże uniknąć nieestetycznie wrastających włosków.
Depilację pastą cukrową możemy wykonać na dwa sposoby: z paskami jak do wosku lub bez. Pierwsza opcja będzie lepsza dla tych z was, które dopiero zaczynają swoją przygodę z domową depilacją pastą cukrową. Opcja bezpaskowa powiedzie się wtedy, jeśli nasza pasta wyszła dostatecznie gęsta lub gdy korzystamy z gotowej pasty cukrowej.
Opcja 1:
Na oczyszczoną skórę aplikujemy odrobinę talku. Następnie ciepłą pastę (nie gorącą, pasta ma być elastyczna, ale nie może nas parzyć) aplikujemy w kierunku wzrostu włosów. Pomocne w precyzyjnej aplikacji mogą okazać się specjalne drewniane patyczki. Zanim pasta zastygnie, przykładamy do niej pasek do wosku (możemy użyć także kawałek bawełnianego materiału), a następnie zrywamy go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów.
Opcja 2:
Jeśli mamy pewność, że pasta cukrowa jest odpowiednio gęsta, możemy utworzyć z niej niewielką kulkę, którą zwinnym ruchem rozprowadzimy na skórze, którą chcemy wydepilować. Warstwa pasty powinna być dość gruba, aby zrywanie było prostsze. Po kilku chwilach, gdy pasta ostygnie, zrywamy ją zdecydowanym ruchem w przeciwnym kierunku do wzrostu włosków.
Gdy wydepilujemy cały obszar, resztę pasty cukrowej możemy usunąć ciepłą wodą. Jeśli skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, warto nałożyć na nią łagodzący krem, na przykład sudokrem.
Korzystałyście już kiedyś z depilacji pastą cukrową? Koniecznie dajcie znać, jakie były efekty!
Dlaczego depilacja pastą cukrową jest rekomendowana przy depilacji bikini?
Pasta cukrowa jest jedną z najdelikatniejszych i najskuteczniejszych metod depilacji. Szczególnie polecana jest do usuwania owłosienia z takich okolic jak twarz, pachy czy bikini. Ze względu na swoją niską temperaturę i właściwość, dzięki której nie przykleja się do skóry, pasta powoduje niewielkie podrażnienie. Ewentualne zaczerwienienia znikają bardzo szybko. Jest to również najmniej bolesna metoda depilacji.
- Jaka jest różnica między depilacją pastą cukrową a depilacją woskiem miękkim paskowym?
- Jaka jest różnica między depilacją pastą cukrową a depilacją woskiem bezpaskowym?
- Dlaczego pasta cukrowa jest delikatniejsza od wosku?
- Jak długie włoski usuwa pasta cukrowa?
- Czy depilacja pastą cukrową zmniejsza problem wrastających włosków?
- Dlaczego depilacja pastą cukrową jest rekomendowana przy depilacji bikini?
- Czy pastą cukrową nakłada się pod włos czy z kierunkiem wzrostu włosków?
- Czy depilację cukrową łatwo wykonać w domu?
- Czy pastę cukrową trzeba podgrzewać przed depilacją?
- Czy pasta cukrowa nadaje się do depilacji skóry naczynkowej i przy żylakach?
- Dlaczego depilacją pastą cukrową nazywa się depilacją na zimno?
- Czy depilacja pastą cukrową jest bolesna?
- Jak skuteczna jest depilacja pastą cukrową?
- Co ile należy wykonywać depilację pastą cukrową?
Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.
