Depilacja bikini głębokiego pastą cukrową - Jak się przygotować?
Depilacja PASTĄ CUKROWĄ. Wady i zalety depilacji pastą cukrową
Pasta cukrowa do depilacji była wykorzystywana na Bliskim Wschodzie od stuleci. U nas też ta metoda depilacji zyskuje coraz większą rzeszę zwolenniczek. Jakie są wady i zalety depilacji pastą cukrową? Jak przeprowadzić depilację pastą cukrową w domu?
Spis treści
- Zalety depilacji pastą cukrową
- Metody depilacji pastą cukrową
- Jak przygotować skórę do depilacji pastą cukrową?
- Jak pielęgnować skórę po depilacji pastą cukrową?
- Jakiej długości powinny być włoski, które chcemy wydepilować pastą cukrową?
- Wady depilacji pastą cukrową
Pasta cukrowa od wieków stosowana jest przez Arabki, które do depilacji używały karmelu (roztopionego cukru). Na Bliskim Wschodzie pasta do depilacji nazywana jest halaweh . Dziś stosuje się specjalną masę, która prócz cukru zawiera sok z cytryny i mieszankę łagodzących ziół, choć niektóre z nas preferują pastę cukrową zrobioną własnoręcznie w domu. Depilacja pastą cukrową zapewnia spokój na 2-3 tygodnie i jest idealną metodą depilacji dla alergików i osób zmagających się z problemem żylaków, pękających naczynek krwionośnych.
Depilacja pastą cukrową - boli czy nie?
Depilacja pastą cukrową uchodzi za metodę mniej bolesną niż depilacja woskiem, ponieważ pasta przykleja się do samych włosków, nie do skóry. Większość klientek-debiutantek po wizycie w salonie przyznaje jednak, że w trakcie zabiegu odczuwały silny ból. Na szczęście każda kolejna depilacja jest już mniej bolesna, a nawet krótsza - włoski odrastają słabsze i jest ich zauważalnie mniej. Regularnie wykonywanie depilacji pastą cukrową w niektórych przypadkach pozwala osiągnąć efekt bliski laserowi.
Klientka po przybyciu do salonu udaje się do dyskretnego pomieszczenia, gdzie otrzymuje chusteczki nawilżane, by mogła odświeżyć się przed zabiegiem i rozebrać się od pasa w dół. Zwykle ma do wyboru - czy chce skorzystać z bielizny jednorazowej, czy nie. Jeśli zdecyduje się na bieliznę, będzie ją miała na sobie podczas zabiegu (jeśli dzięki temu będzie się czuć bardziej komfortowo), a kosmetyczka będzie odsłaniać kolejno depilowane partie skóry. Jeśli nie, pozostanie naga (ponownie - od pasa w dół), a proces będzie szybszy i sprawniejszy.
Kosmetyczka posypuje jej skórę talkiem, a następnie sięga po pastę - odrywa jej niewielkie kawałki, ogrzewa w dłoniach i nakłada na fragmenty skóry klientki, rozciąga pastę, a następnie zrywa energicznym ruchem (zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa). Cała akcja powtarzana jest kilkanaście lub kilkadziesiąt razy (całość trwa ok. 40 minut). W każdym momencie można poprosić o chwilę przerwy. Po wszystkim pozostałości pasty zmywane są ze skóry, kosmetyczka nakłada na wydepilowane partie kosmetyk łagodzący.
Kluczowa jest pielęgnacja skóry po depilacji i niedopuszczenie do zapalenia mieszków włosowych / 123RF/PICSEL
Co to jest pasta cukrowa do depilacji bikini?
Ten kosmetyk o słodko brzmiącej nazwie może mieć różny skład. Pasty cukrowe Pandhy’s to odpowiednio dobrane proporcje wody oraz monosacharydu. W tym tkwi sekret wyjątkowej delikatności produktu. To, co odróżnia pasty cukrowe Pandhy’s od innych producentów to brak w składzie kwasu cytrynowego i pozostałych „ulepszaczy”, których lepiej by w preparacie nie było. Sama pasta może mieć różne poziomy twardości, od bardzo miękkiej do twardej. W każdej wersji jednak opracowana jest tak, aby idealnie przylegała do skóry i pokrywała włoski.
Pasta cukrowa nakładana jest bezpośrednio na skórę w przeciwnym kierunku do kierunku wzrostu włosa. Następnie, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów ściągana jest precyzyjnym ruchem w celu usunięcia włosków razem z cebulkami. Kierunki nakładania oraz usuwania są odwrotne w porównaniu z depilacją woskiem, co wpływa na większą delikatność zabiegu oraz długotrwałość efektu (w tym brak złamanych włosów, czy brak wrastających włosów). Taki zabieg sprawia, że owłosienie odrasta znacznie wolniej niż np. po standardowym goleniu. Ponieważ mamy do czynienia jednak z usuwaniem zbędnego owłosienia to zabieg może powodować początkowy dyskomfort – zwłaszcza dla osób, które nie są przyzwyczajone do tego typu pielęgnacji. Niemniej jednak sugaring wykonany przez dobrego fachowca i przy zastosowaniu dobrego produktu będzie mniej bolesny od woskowania, czy wyrywania włosów depilatorem elektrycznym. Tak uważa wielu stałych bywalców salonów kosmetycznych. Dodatkowo pasta działa na skórę peelingująco, co znacznie poprawia jej gładkość oraz koloryt.
Czy istnieją przeciwwskazania do tego zabiegu?
Jak każda procedura kosmetyczna, także i depilacja pastą cukrową, w tym okolic bikini ma kilka przeciwwskazań. Wśród nich należy wymienić:
- świeże rany i blizny,
- wystające pieprzyki,
- skórę po bezpośredniej ekspozycji na słońce,
- inne stany ropne i zapalne skóry w miejscu usuwania włosów.
Zalety depilacji pastą cukrową
Depilacja pastą cukrową to równie skuteczny, ale nieco mniej bolesny niż klasyczny wosk, sposób na to, by przez długi czas cieszyć się gładką skórą. Pasta cukrowa nie podrażnia i nie uczula. Mieszanka z cukru nie przykleja się do skóry, a jedynie do włosków. Nawet jeśli przez przypadek zalejemy nią obszar ciała, którego nie chcemy depilować, jest łatwa do usunięcia ciepłą wodą. W dodatku taka pasta niemal nic nie kosztuje, a wszystkie składniki z pewnością mamy już w domu. Jeśli jednak nie chcemy samodzielnie robić pasty cukrowej do depilacji, możemy kupić ją w drogeriach internetowych - za opakowanie, które wystarczy na co najmniej kilka aplikacji zapłacimy około 15 zł.
Pasta cukrowa do depilacji jest łatwa w wykonaniu, ale wymaga to trochę cierpliwości. Co jest potrzebne do jej zrobienia?
- 2 szklanki cukru
- 1/4 szklanki soku z cytryny
- 1/4 szklanki wody
Zobacz także
Do garnka należy wlać ¼ szklanki wody, zagotować i dodać ¼ szklanki soku cytryny oraz 2 szklanki cukru. Gotować na małym ogniu i mieszać co jakiś czas (to bardzo ważne, gdyż w innym wypadku powstała konsystencja przyklei się do garnka) aż do rozpuszczenia cukru (ok. 35-45 minut). Gdy substancja nabierze koloru bursztynu nabierzcie ją na małą łyżeczkę i sprawdźcie, czy szybko zastyga w pokojowej temperaturze. Jeśli tak – pasta jest gotowa!
