Depilacja bikini - jak wygląda proces i jak się przygotować?

Efekty depilacji laserowej bikini - poczuj różnicę

Podsumowując, depilacja bikini płytkie a głębokie to dwa różne rodzaje depilacji laserowej stosowanej w miejscach intymnych. Metoda, jaką jest depilacja bikini płytkie obejmuje usunięcie owłosienia z zewnętrznej części krocza, pozostawiając pewną ilość włosów, podczas gdy depilacja głębokiego bikini usuwa owłosienie z obszaru wokół bikini, włącznie z wargami sromowymi i kroczem. Bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu zależą od doświadczenia kosmetologa oraz odpowiedniego przygotowania przed zabiegiem. Decydując się na depilację laserową bikini, można cieszyć się gładką skórą i wygodą przez dłuższy czas. Niezależnie więc, czy zdecydujesz się na depilację bikini płytkiego, czy wybierzesz bardziej radykalną metodę, możesz oczekiwać trwałych rezultatów i rozwiązania problemów z wrastającymi włoskami.

Przeczytaj więcej o depilacji bikini w naszych poradnikach:

Depilacja laserowa bikini – jak przygotować się do zabiegu?

Metoda depilacji laserowej jest bezpiecznym zabiegiem, należy się jednak odpowiednio wcześniej do niego przygotować. Pół roku przed planowaną procedurą zakończ doustną terapię retinoidami. Na miesiąc przed zaprzestań wyrywania owłosienia depilatorem i woskiem – dozwolona jest jedynie depilacja maszynką lub golarką [6]. Na trzy tygodnie wcześniej odstaw maści z pochodnymi retinoidów i środki złuszczające, nie wykonuj peelingu chemicznego [4]. Odczekaj minimum 2 tygodnie po zakończeniu stosowania preparatów fotouczulających, m.in. niektórych leków przeciwzapalnych, przeciwgrzybiczych, przeciwalergicznych, antybiotyków, ziół (np. wyciąg z dziurawca lub nagietka) [6]. 2 tygodnie to również czas, jaki musi upłynąć od zmiany leków (o działaniu fotouczulającym) na choroby psychiczne i neurologiczne na takie, które nie wykazują takiego działania.

Preparatów przyjmowanych na stałe nie odstawiaj samodzielnie, jedynie po konsultacji z lekarzem.

Na minimum miesiąc przed planowaną depilacją zrezygnuj z opalania i stosowania samoopalacza. Na dzień przed depilacją laserem nie stosuj żadnych kremów nawilżających. Ogól się na gładko, lecz nie depiluj ani nie wyrywaj włosków. W przeddzień zabiegu nie spożywaj alkoholu. W dniu zabiegu nie stosuj żadnych kremów, balsamów, perfum czy dezodorantów w miejscu poddawanym depilacji laserowej [2].

Depilacja laserowa bikini – jak wygląda zabieg?

Na początku przeprowadzany jest wywiad , w którym omawia się wszystkie kwestie mające wpływ na kwalifikację do zabiegu. Ocenia się kondycję zdrowotną, a także stan skóry i włosów. Ustala się też typ i zakres wykonywanej depilacji. W przypadku niskiej tolerancji na ból istnieje możliwość użycia kremu znieczulającego z lidokainą i prylokainą na 60 minut przed zabiegiem [3]. Po pozytywnym zakwalifikowaniu do procedury, osoba wykonująca depilację prosi o ściągnięcie ubrań od pasa w dół i założenie jednorazowej bielizny. Następnie zakłada się ochronne okulary na oczy, aby chronić wzrok [4]. Przed rozpoczęciem zabiegu ustawiane jest odpowiednie natężenie lasera, którego głowica następnie jest kierowana do miejsca docelowego. Wiązka światła jest wypuszczana seriami przypominającymi „strzały” [3]. W zależności od rodzaju depilacji, zabieg trwa od 5 do 25 minut [4].

Depilacja laserowa bikini jest bardzo efektywnym zabiegiem, jeśli chcesz całkowicie pozbyć się niechcianych włosów. Skuteczność sięga nawet 95% – oznacza to, że ponownie pojawi się jedynie około 5% pierwotnego owłosienia. Będzie ono jednak zdecydowanie jaśniejsze i delikatniejsze, więc może być prawie całkowicie niezauważalne. Nawet już po pierwszym zabiegu obserwuje się zdecydowaną redukcję ilości włosków. Jednak jedna sesja depilacji to za mało, aby uzyskać trwałą utratę zbędnego owłosienia . Jest to spowodowane tym, że laser w trakcie zabiegu działa jedynie na te włoski, które są w fazie wzrostu. Te, które są w fazie uśpienia nie ulegną zniszczeniu, w związku z czym mogą odrosnąć w późniejszym czasie. Zalecane jest odbycie całego cyklu zabiegów, tzn. około 5 depilacji w odstępie 4-6 tygodni. Ostateczna ilość sesji laserem zależy od czynników indywidualnych, tzn. od typu karnacji, rodzaju włosa, a także jego cyklu wzrostu. Po upływie 1-2 lat rekomendowany jest zabieg „przypominający”, aby pozbyć się ewentualnych odrastających włosków [4].

Przed zabiegiem nie należy używać kosmetyków natłuszczających skórę okolic intymnych, bezpośrednio przed depilacją należy też je przemyć lub użyć specjalnej chusteczki dezynfekującej, by zminimalizować ryzyko zakażenia skóry.

Czytaj dalej...

Podaż energii w mniejszych ilościach połączona z technologią in Motion umożliwia utrzymanie wyższej temperatury w skórze przez dłuższy czas, a to z kolei czyni SHR skutecznym w walce z jaśniejszym owłosieniem, co do tej pory nie było możliwe przy użyciu innych urządzeń i technologii.

Czytaj dalej...

Co więcej, sprawdza się niemal u każdego różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment.

Czytaj dalej...

Jeśli chcemy uniknąć problemów skórnych, powinniśmy wybierać dobrej jakości wosk i korzystać z usług profesjonalnych kosmetyczek, które potrafią prawidłowo nałożyć wosk i zdejmować go z naszej skóry.

Czytaj dalej...

Jest to zatem metoda niezwykle skuteczna w walce z niechcianym owłosieniem, a koszt depilatora IPL jest równy kilku zabiegom w gabinecie kosmetycznym, z tym, że kiedy już taki depilator zostanie zakupiony, można oszczędzić bardzo wiele na powtórnych zabiegach w profesjonalnych gabinetach.

Czytaj dalej...