Sztuka depilacji brwi woskiem - Jak uniknąć opadania powieki

Opadająca powieka – przyczyny, objawy i leczenie bez skalpela.

Opadająca powieka to powszechny problem natury estetycznej. Charakteryzuje się znacznym obniżeniem powiek górnych jednego oka lub obu. Opadająca skóra tworzy fałd, który stanowi nie tylko defekt natury estetycznej. Nadmiar skóry może zmniejszyć także pole widzenia i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Problem opadającej powieki może dotyczyć osób w każdym wieku. Osoby z opadającą powieką często szukają innych rozwiązań, zanim zdecydują się na inwazyjny zabieg chirurgiczny. Na szczęście korekta powiek bez nacięcia jest możliwa! Zanim opowiemy, na czym polega leczenie bez skalpela, przypomnijmy, jakie są przyczyny i objawy opadającej powieki.

Jak depilować brwi: samodzielnie czy u kosmetyczki?

Brwi można bez problemu regulować samodzielnie, jednak trzeba pamiętać, że nietrudno tu o błędy. Wystarczy nieumiejętnie wyskubywać włoski, by zaburzyć całą geometrię twarzy i nabawić się groteskowego wyglądu. Istną plagą są za mocno wydepilowane brwi. To nadaje buzi nieustannie zdziwionego wyrazu. Jeśli masz trudności z prawidłowym wyznaczeniem linii brwi, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej kosmetyczki. Ona nada Twoim brwiom idealne proporcje. Później będzie Ci już łatwo zachować odpowiedni kształt łuku brwiowego - wystarczy usunąć pojedyncze, odrastające włoski.

Jak bez problemu wyregulować brwi w domu? Przede wszystkim wybierz dobrą pęsetę! Nie powinna ona być przypadkowa. Jej końce powinny być ostro ścięte, a krawędzie idealnie się ze sobą stykać tak, aby mogły pochwycić każdy, nawet najmniejszy włosek. Dobra pęseta ma ergonomiczny kształt, nie jest za wielka, by mieściła się w dłoni. Dobrze, jeśli jest matowa - wówczas nie ślizga się w palcach podczas depilacji. Gruba pęseta z trudem chwyta i wyrywa włoski, często szczypiąc skórę, więc łatwo o silne podrażnienia wokół brwi. Chwytaj włoski między szczypce pęsety i wyrywaj je zdecydowanym, energicznym ruchem. Jeśli nie jesteś pewna, czy powinnaś usunąć jakiś włosek, czy go zostawić, najlepiej nic z nim nie rób. Jego brak może spowodować dość znaczący ubytek brwi. Staraj się, by brwi zwężały się płynnie na końcu - ich ogonek powinien być dość cienki i tworzyć szpic.

Leczenie opadającej powieki

Sposób leczenia opadającej powieki zależy od przyczyny schorzenia. Jeśli jest ono spowodowane jednostką chorobową, np. miastenią, po wdrożeniu leczenia choroby podstawowej, np. leczenie sterydami czy lekami immunomodulującymi, stan pacjenta ulegnie poprawie [1].

Ptozy wrodzone i spowodowane zmianami w obrębie mięśni oka są możliwe do skorygowania jedynie w sposób chirurgiczny.

Chirurg okulista w trakcie dokładnego badania stwierdza, jakie jest nasilenie opadania powieki i które mięśnie oka są za nią odpowiedzialne. Na tej podstawie lekarz decyduje się na jeden z kilku wariantów zabiegu:

  • zewnętrzny – przezskórny zabieg naprawy dźwigacza powieki,
  • wewnętrzny – przezspojówkowy zabieg naprawy dźwigacza i tzw. mięśnia Mullera,
  • zawieszenie powieki na mięśniu czołowym za pomocą specjalnej pętli wykonanej z tworzywa [3].

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Co więcej, sprawdza się niemal u każdego różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...