Woskowanie Ciała - Doskonała Metoda Depilacji dla Gładkiej Skóry
Depilacja woskiem w gabinecie
Depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym oznacza jedno: mniej bólu i ekspresowe tempo. Profesjonalistki robią to tak szybko i dokładnie, że dosłownie po chwili mamy problem z głowy. Dodatkowym plusem jest użycie kosmetyków, które delikatnie znieczulają, a na końcu produktów, które spowalniają odrastanie włosków. Większość tego typu preparatów ma także właściwości przeciwzapalne i łagodzące podrażnienia.
Depilacja woskiem jest zabiegiem polecanym zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zabieg polega na rozprowadzeniu za pomocą specjalnej szpatułki podgrzanego, półpłynnego wosku do depilacji, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Wosk przykleja się do włosków. Zastyga on na nich, co pozwala na jego usunięcie ze skóry wraz z włosami i ich cebulkami. Powoduje to osłabienie zarostu, co przekłada się na konieczność powtarzania zabiegu z mniejszą częstotliwością.
Zestaw do depilacji woskiem składa się najczęściej z pasków materiału, szpatułki oraz wosku. Podgrzany wosk, za wykorzystaniem szpatułki, nakłada się na skórę i przykłada do niego pasek. Po zastygnięciu zrywa się go jednym zdecydowanym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.
Wosk twardy do depilacji to odmiana produktu, który nie wymaga zastosowania pasków. Do usuwania owłosienia używa się w tym przypadku specjalnego rodzaju wosku. Nakłada się go bez przykrycia paskiem i czeka, aż zastygnie, a następnie odrywa płat wosku razem z przyklejonymi do niego włosami i cebulkami.
Czy są przeciwwskazania do depilacji woskiem?
Przeciwwskazaniem do zastosowania depilacji woskiem są: rozszerzone naczynia włosowate lub żylaki, zapalenie żył, alergia na wosk, zapalenie mieszków włosowych, stany zapalne i ropne skóry, zbyt krótkie włosy, skóra bezpośrednio po ekspozycji na słońce lub promienie UV.
Gorący wosk rozsmarowuje się na powierzchni ciała, po czym nakłada się na niego pasek materiału. Zabieg można również wykonać metodą bezpaskową, dobierając do depilacji odpowiedni rodzaj wosku. Kiedy wosk zastygnie, napina się skórę i materiał jest szybko zdejmowany (w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów).
Zabieg depilacji zaleca się wykonać w gabinecie kosmetycznym , gdyż wykwalifikowana i doświadczona kosmetyczka wykona go profesjonalnie i bezpiecznie. Włosy muszą być wyrywane w odpowiedni sposób, natomiast materiał odpowiednio szybko oderwany, tak by nie spowodować przerwania ciągłości naskórka.
Czy depilacja woskiem boli?
Depilacja woskiem może być bolesna dla wielu osób. Ból może być odczuwany w momencie oderwania wosku wraz z włosami z powodu szybkiego i gwałtownego ruchu. Intensywność bólu może jednak różnić się w zależności od kilku czynników. Osoby różnią się pod względem swojej wrażliwości na ból. To, co może być bolesne dla jednej osoby, może nie być aż tak uciążliwe dla innej. Niektóre obszary ciała są bardziej wrażliwe na ból niż inne. Na przykład, depilacja woskiem na obszarach, gdzie skóra jest cieńsza, takich jak wargi górne, może być bardziej bolesna niż na nogach. Technika, z jaką zostaje usunięty wosk, może wpływać na odczuwany ból. Doświadczona osoba może wykonać zabieg bardziej precyzyjnie i szybko, co może zminimalizować dyskomfort. Skóra poddawana depilacji woskiem nie powinna być podrażniona ani uszkodzona, ponieważ może to zwiększyć ból i ryzyko podrażnienia. Niektóre rodzaje wosków są mniej bolesne niż inne. Woski zawierające dodatki łagodzące mogą pomóc w zminimalizowaniu bólu i podrażnień.
Istnieją jednak sposoby na złagodzenie bólu podczas depilacji woskiem, takie jak stosowanie kremów znieczulających przed zabiegiem lub stosowanie lodu na skórę, aby ją znieczulić. Ponadto, regularna depilacja woskiem może prowadzić do zmniejszenia wrażliwości skóry na ból w miarę upływu czasu.