Depilacja depilatorem - Przed czy po kąpieli?
Jak stosować depilator elektryczny, żeby nie bolało? I czy warto?
Usuwanie włosów za pomocą depilatora elektrycznego jest jedną z najczęściej stosowanych metod usuwania zbędnego owłosienia. Na jej popularność wpływa przede wszystkim to, że nie jest ona metodą skomplikowaną – depilację taką można bez problemu przeprowadzić samemu w domu. Niestety nawet najlepszy depilator nie sprawi, że zabieg usuwania włosków tą metodą będzie przebiegał bezboleśnie. Oto garść wiedzy na temat tego, jak działają depilatory elektryczne i w jaki sposób należy z nich korzystać. Podpowiemy także, co jest najlepszą alternatywą dla depilatora – metoda o wiele bardziej skuteczna, bezpieczna i przede wszystkim – właściwie bezbolesna!
Jaki peeling wybrać?
Peelingi dzielimy na mechaniczne lub enzymatyczne. Peeling mechaniczny, to potocznie scrub, którego drobinki w czasie pocierania skóry złuszczają martwy naskórek. Scruby można podzielić na peelingi :
- cukrowe
- solne
- cukrowo-solne ( w ofercie MydłoStacji znajdziesz właśnie ten rodzaj)
- kawowe
Peelingi enzymatyczne są preparatami, których działanie opiera się na złuszczaniu naskórka enzymami pozyskiwanymi z roślin.
W MydłoStacji bardzo cenimy ten kosmetyk, dlatego oferujemy go od samego początku. Do wyboru dwa rodzaje peelingów cukrowo-solnych, zapakowanych w duże 250 gramowe słoiczki, które wystarczają na bardzo długo. Zaopiekowana skóra z pewnością odpłaci się pięknym wyglądem, a zmysł węchu zostanie pobudzony cudownymi aromatami – w zależności od preferencji.
Miłośników francuskiej Prowansji oraz chorwackiej wyspy Hvar zachęcamy do wyboru peelingu Lawendowa Przystań. Dla osób kochających kraje w których zapach świeżych cytrusów unosi się na każdej ulicy lub targu zapraszamy do wypróbowania peelingu Daleki Świat, który zawiera m.in. oleje makadamia, jojoba, mandarynkowy oraz olejek eteryczny May Chang.
Depilacja w domu – porady ogólne
Większość wyżej wymienionych porad można śmiało połączyć w jeden uniwersalny poradnik odnośnie depilacji w domu – bez względu na wybraną metodę. O jakie jeszcze uniwersalne zasady możemy go poszerzyć? Przed depilacją domową dobrze obejrzyj swoją skórę. Czy nie ma na niej drobnych ran, krostek lub innego rodzaju podrażnień? Jeśli są, rozważ przełożenie zabiegu na inny czas. Uszkodzenia naskórka i jego podrażnienia są przeciwwskazaniem do wykonywania właściwie każdego rodzaju depilacji. Chodzi nie tylko o ból i pieczenie, które będzie Ci towarzyszyło podczas zabiegu, ale też o Twoje bezpieczeństwo. Pomyśl np. o składzie kremów do depilacji. Ich silnie działające, chemiczne składniki nie pod żadnym pozorem nie powinny przedostawać się do wnętrza organizmu!
Przed depilacją powinnaś też zadbać… o właściwą długość włosków. Wszystko zależy od metody, którą chcesz się golić. Zwykłą maszynką zgolisz nawet bardzo krótkie włoski, jednak jeśli stosujesz wosk lub depilator, włosy nie powinny być ani za krótkie (trudno je będzie uchwycić), ani za długie (depilacja będzie bardziej bolesna). Optymalna długość to ok. 5 milimetrów. Jeśli włosy są już dłuższe, przytnij je delikatnie nożyczkami. Zwłaszcza, jeśli depilujesz bardzo wrażliwe miejsca porastające przez grube i mocne włosy – pachy bądź bikini.
Peeling przed depilacją czy po niej?
Jak już ustaliliśmy w części poświęconej przygotowaniu do depilacji maszynką do golenia, peeling należy wykonywać przed zabiegiem usuwania włosków, i to najlepiej z zachowaniem 2-3-dniowego odstępu. Peeling przed depilacją służy uniesieniu włosków i przekłada się na wyższą skuteczność zabiegu. Dlaczego więc wciąż pytamy, czy należy wykonywać peeling przed depilacją czy po niej? Bo peeling służy nam nie tylko do przygotowania skóry na zabieg usuwania włosków. Wiele kobiet pyta, kiedy po depilacji mogą ponownie wykonać peeling skóry, np. przed wizytą w solarium albo w ramach swojego regularnego, domowego mini SPA.