Domowa depilacja bikini - Porady, Metody i Bezpieczeństwo
Depilator – depilacja dla oszczędnych
Kosztuje sporo, ale to wydatek jednorazowy. W dłuższej perspektywie depilator na pewno wypadnie taniej niż kupno kremów, woskowych plastrów czy maszynek do golenia. To urządzenie wyposażone jest w sprężynki, które chwytają i wyrywają włoski. Zabieg najlepiej rób wieczorem, po kąpieli. Przedtem wymasuj ciało gąbką, by podnieść włoski, wtedy depilator łatwiej je złapie. Wykonuj małe okrężne ruchy, nie przyciskając urządzenia mocno do skóry.
- Zalety i wady depilatora: Depilator wyrywa większość cebulek, więc włosy zaczynają odrastać (rzadsze i słabsze) dopiero po 3–4 tygodniach. Zabieg jest bolesny i trudno go przeprowadzić na niektórych, bardziej wrażliwych partiach ciała. Ale są też depilatory z funkcją jednoczesnego masowania lub chłodzenia, co łagodzi ból, a także do niemal bezbolesnego usuwania włosów pod wodą. Niezależnie od urządzenia depilacja tą metodą jest niewskazana przy żylakach i skłonności do pękających naczynek. Po użyciu depilatora, włosy często wrastają, dlatego wydepilowane partie ciała należy kilka razy w tygodniu trzeć np. szorstką gąbką lub regularnie stosować peeling.
Depilacja laserowa miejsc intymnych w domu – czy to możliwe?
Depilacja laserowa i metoda IPL mają podobne działanie, dlatego zabiegi te są często mylone. W domowym zaciszu możesz wykonać jedynie depilację światłem. Sposób ten jest bezpieczny i nie wywołuje podrażnień, dlatego nie wymaga specjalistycznej obsługi.
Depilacja bikini w domu wykonana urządzeniem Philips Lumea jest szybka, wygodna i bezbolesna. Depilator wyposażono w technologię SenseIQ oraz czujnik SmartSkin. Dzięki temu urządzenie wyczuwa odcień skóry i bada jej potrzeby, a następnie dobiera odpowiedni poziom zabiegu IPL.
Co więcej, Lumea ma wymienne nakładki do stosowania na różne części ciała. Nasadka do depilacji bikini w domu powstała z myślą o usuwaniu grubszych włosków w delikatnych miejscach.

Depilacja bikini - jak przygotować skórę?
Przed wykonaniem zabiegu usuwania włosków z ciała – także z linii bikini, warto wykonać dzień lub dwa dni wcześniej peeling. Albo sięgnąć po gotowy produkt do złuszczania naskórka, albo po szczotkę do ciała. Usuwając zbędny, zrogowaciały naskórek, wygładza się skórę z jego nadmiaru dzięki czemu swobodniej usuwać włoski woskiem lub pastą. Na dodatek włoski wolniej odrastają i minimalizuje się ryzyko ich wrastania w skórę, co w okolicy bikini bywa dość częstym problemem.
Są też dostępne specjalne „myjki” lub rękawice złuszczające zrogowaciały naskórek. Stosując je regularnie zapobiega się problemowi wrastających włosków. Natomiast jeśli pojawia się po każdej depilacji warto postawić na preparaty z papainą (enzymem złuszczającym), które zapobiegają zapaleniu mieszków.
RADA EKSPERTA
Jak przygotować skórę do depilacji? Należy nawilżyć i odżywić balsamem lub olejkiem, a także spilingować. Szczotkowanie skóry wspaniale usuwa zrogowaciały naskórek (to on sprawia, że włoski nie mogą się przebić przez naskórek i wrastają). Kto nie lubi peelingów, może używać rękawicy złuszczającej. Tak przygotowana skóra będzie dotleniona, ukrwiona i napięta.
W depilacji domowej należy używać takiego produktu lub sprzętu, który nam służy. Jednym służy żyletka, ale inne kobiety mają po niej podrażnienia. Jeszcze inne wybierają depilator, bo potrafią wytrzymać dyskomfort jego używania, a część kobiet woli stosować krem do depilacji
- wyjaśnia Magda Jachowicz-Bednarska, instruktorka Lycon, światowego lidera depilacji.