Depilacja laserem diodowym Mediostar Next - Opinie i Recenzje

Przed zabiegiem pacjent poproszony jest o wypełnienie krótkiej ankiety, która zawiera pytania na temat zdrowia ogólnego, przebytych chorób, zażywanych leków. Następnie przeprowadzona zostaje próba laserowa na skórze, aby sprawdzić jak reaguje na podobne podrażnienia. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do wykonywania zabiegu. Lekarz używa najczęściej lasera, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Melanina odbiera energię, którą przekazuje laser. W ten sposób ulega zniszczeniu, a z nią cały mieszek. Zwykle dzień przed depilacją trzeba zgolić włosy maszynką. Po zabiegu zostają nałożone preparaty łagodzące. Zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, bo włosy nie rosną jednocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe są w fazie uśpienia, a ich mieszki mają za mało melaniny, żeby zareagowały na laser. Zabieg powtarza się najczęściej co miesiąc przez około pół roku, później raz na rok. Niestety, prawie nigdy nie da się usunąć włosów w stu procentach. Część z nich stanie się cieńsza i jaśniejsza, a to uniemożliwi dalsze zabiegi. Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów (mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest).

  • gorących kąpieli,
  • korzystania z sauny lub basenu,
  • podrażniać skóry preparatami z zawartością alkoholu, spirytusu,
  • przez około 2 tygodnie od zabiegu depilacji laserowej należy unikać złuszczania naskórka i peelingów,
  • do trzech tygodni po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania, również stosowania samoopalaczy.

Cena depilacji laserowej zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim d epilowanego miejsca - depilacja nóg będzie droższa niż bikini, ponieważ obejmuje większą powierzchnię. Cena zabiegu zależy również od konkretnego miasta, rodzaju salonu i użytego lasera. Warto jednak dodać, że w przypadku depilacji laserowej często zdarzają się różnego rodzaju promocje - zwłaszcza na pakiety zabiegów.

Termolifting

W procesie termoliftingu uzyskujemy poprawę jakości, jędrności, gęstości i elastyczności skóry. Rozjaśniony naskórek i odnowiona tekstura skóry, widoczne są już po pierwszej sesji. Dodatkowo, złagodzenie zostają drobne zmarszczki oraz zmniejszona zostaje widoczność porów.

Co to jest MeDioStar KOBRA?

Kobra wykorzystuje światło w celu stymulacji fibroblastów do wzmożonej produkcji kolagenu. W procesie termoliftingu uzyskujemy poprawę jakości, jędrności, gęstości i elastyczności skóry. KOBRA podgrzewa skórę równomiernie oraz progresywnie, przy stałym chłodzeniu by zapewnić komfort i bezpieczeństwo zabiegu. Wynikiem jest gładka i napięta skóra.

  • KOBRA opiera się na oddziaływaniu światła podczerwonego do podgrzania skóry, na poziomie skóry właściwej. Gwarantuje to podanie skórze równomiernej energii cieplnej.
  • Działanie wysokiej temperatury powoduje natychmiastowe skrócenie włókien kolagenowych i przebudowę skóry właściwej dając efekt uniesienia. Stymulowane komórki przez kolejne tygodnie przywracają skórze młodzieńczy wygląd. Podczas zabiegu naskórek chroniony jest przez ciągłe chłodzenie.
  • KOBRA polecana jest przy utracie jędrności skóry na twarzy, szyi i dekolcie w wyniku procesu starzenia lub utraty dużej masy ciała. Z powodzeniem obkurcza skórę na brzuchu i piersiach u kobiet po porodzie i okresie karmienia.
  • Terapii może poddać się osoba w każdym wieku oraz z każdym rodzajem skóry.
  • Efekty widoczne są już po pierwszej sesji. Optymalne rezultaty będą pojawiały się przez następne 5-6 miesięcy, co jest związane z procesem neokolagenezy, czyli stymulacji produkcji kolagenu – białka odpowiedzialnego za jędrność oraz napięcie skóry. Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od kondycji skóry pacjenta.
  • Skóra bezpośrednio po zabiegu jest lekko zaczerwieniona oraz delikatnie obrzęknięta.
  • Emitowany impuls powoduje uczucie gorąca w miejscu zabiegowym. Nie jest konieczne znieczulenie w obszarze zabiegowym.

Laser diodowy do depilacji - rodzaje

Na rynku dostępne są różne rodzaje laserów diodowych do depilacji, jednak najpopularniejsze to lasery o długości fali 800 nm oraz 810 nm. Oba te typy charakteryzują się wysoką skutecznością w usuwaniu włosów.

Laser diodowy 800 nm zapewnia głębokie przenikanie światła, co jest szczególnie ważne przy zabiegach na większych obszarach ciała. Natomiast laser diodowy 810 nm oferuje precyzję i kontrolę parametrów, dzięki czemu doskonale sprawdza się w depilacji na bardziej delikatnych obszarach, takich jak twarz czy bikini.

Podczas wyboru metody depilacji laserowej klienci salonów kosmetycznych są zainteresowani kilkoma czynnikami związanymi z laserem Light Sheer Desire cena, bolesność oraz liczba wykonywanych zabiegów.

Czytaj dalej...

Pomimo tego, że zabiegi z kwasem hialuronowym są bezpieczne, minimalnie inwazyjnie i praktycznie nie wymagają rekonwalescencji, to warto mieć świadomość, że mogą ale nie muszą wystąpić efekty uboczne po zabiegu, które przechodzą w ciągu 1-5 dni.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...