Depilacja laserowa w domu – opinie i porady
Laserowa depilacja w salonie – zalety
Przychodząc do salonu na zabieg laserowego usuwania włosów w zasadzie z założenia nie musimy martwić się o nic, poza dojazdem i korkami na drodze. Zanim jednak wybierzemy miejsce i osobę, której powierzymy swoją skórę, warto dokładnie sprawdzić jej opinię. Z pomocą przyjdzie nam oczywiście Internet. Oprócz przeczytania opinii o salonie, warto dowiedzieć się także, na jakim laserze się tam pracuje. Różne lasery emitują różne wiązki światła, w związku z czym jedne lepiej nadają się do jasnych włosów, inne zaś będą skuteczniejsze w przypadku ciemnych włosów i jasnej karnacji. Wyróżniamy lasery:
- aleksandrytowe (lepsze dla jasnych włosów i jasnej karnacji),
- diodowe (jasna karnacja i ciemne włoski),
- yagowy (najlepszy dla ciemnej karnacji),
- łączące właściwości wszystkich trzech wiązek światła (dla każdego typu włosów i karnacji oprócz bardzo jasnych włosów i bardzo ciemnej skóry).
Osoba wykonująca zabieg laserowego usuwania włosów powinna poinformować nas o ewentualnych działaniach nieporządanych i przeciwskazaniach do zabiegu – np. żylaki na nogach. To rozwieje nasze wątpliwości i sprawi, że będziemy mieli większą pewność co do poprawności wykonanego zabiegu.
Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?
Jeżeli myślisz, że w każdej chwili możesz udać się na zabieg usunięcia owłosienia, to jesteś w błędzie!
Przede wszystkim, nie możesz opalać się na słońcu oraz na solarium przez minimum miesiąc. Przed zabiegiem nie stosuj kremów do depilacji, maści z witaminą A oraz witaminą C, retinolu, izotretynolu oraz kwasów owocowych – dotyczy to miejsc wytypowanych do zabiegu. Ponadto, nie należy pić ziół z nagietkiem oraz dziurawcem. Przed podjęciem decyzji o trwałym usunięciu owłosienia, warto skonsultować się z lekarzem. Należy zapoznać się także ze wszelkimi szczegółami dotyczącymi przeciwwskazań, które mogą nas dotyczyć. W przypadku ciąży, łuszczycy, padaczki, bielactwa, czy stosowaniu leków światło uczulających epilacja laserowa jest niemożliwa.
Po wykonanej usłudze mogą pojawić się zaczerwienienia wydepilowanych miejsc. Jest to całkowicie normalna reakcja związana z działaniem lasera. Zwykle objawy te ustępują po kilku godzinach, ale mogą się również utrzymywać do kilku dni. W czasie rekonwalescencji należy dbać o skórę w sposób bardzo delikatny. Unikamy mydła, dezodorantów, antyperspirantów i innych środków, które mogą podrażnić skórę.
Nadal nie jesteś pewna/y?
Przeczytaj nasze opinie!
Opinie na temat depilacji laserowej są bardzo pozytywne. Sporo z nich znajdziesz na stronie depilacja.pl . Pacjenci podkreślają wysoką skuteczność zabiegów i ogromny komfort na co dzień po zakończeniu laseroterapii (wreszcie gładka skóra bez podrażnień!). Same gabinety depilacja.pl doceniają za profesjonalizm, intymną i przyjazną atmosferę oraz atrakcyjne ceny.
Depilacja laserowa – w domu czy w salonie?
Zarówno depilacja laserowa w domu jak i w salonie ma swoje dobre strony. Zabiegi laserem w salonie pozwalają szybciej cieszyć się upragnionymi efektami, za to domowy laser na dłuższą metę kosztuje o wiele mniej.
Gładkie ciało na dłużej? To marzenie wielu kobiet. Depilacja laserowa umożliwia usunięcie włosów niemal na stałe, a najnowsza technologia pozwala na przeprowadzenie zabiegów laserowej depilacji w domu. Czy warto się na to zdecydować, czy nadal skuteczniejszym rozwiązaniem jest wybranie się do salonu na laser? Obliczyłyśmy koszty serii zabiegów i kupna depilatora IPL – co się bardziej opłaca?
Na których częściach ciała można stosować depilatory IPL?
Zabieg depilacji z wykorzystaniem depilatora IPL może być wykonywany na wszystkich obszarach ciała i zgodnie z danymi sprzętowymi spotykanymi na stronach różnych salonów pozwalają na wykonywanie zabiegów na wszystkich fototypach skóry według klasyfikacji Fitzpatricka, która wyróżnia 6 typów w zależności od ilości melatoniny. Im ciemniejsze są włosy, tym wyższe jest w nich stężenie melaniny, przez co energia świetlna jest łatwiej przez nie wchłaniana – umożliwia to skuteczniejsze usuwanie owłosienia.
Przez odpowiednie dostosowanie fal świetlnych do typu włosów oraz skóry możliwe jest usuwanie także jasnych włosów, nie powinny być one jednak jaśniejsze niż skóra. Zabieg pozwala usunąć włoski znajdujące się w aktywnej fazie wzrostu zwanej fazą anagenową. Aby całkowicie pozbyć się owłosienia z danego obszaru, konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów . Odstępy między nimi różnią się w zależności od depilowanego obszaru, typu skóry i włosów i zazwyczaj wynoszą około 4 – 6 tygodni.