Depilacja laserowa a antykoncepcja hormonalna - Wpływ na zdrowie i skuteczność

Depilacja laserowa a antybiotyki

Na liście przeciwwskazań do depilacji laserowej znajdują się także niektóre antybiotyki, głównie te zawierające w swoim składzie azytromycynę, metronidazol, kotrimoksazol oraz tetracyklinę. Jeżeli przyjmujesz takowe, a chcesz skorzystać z depilacji laserowej, to musisz odstawić je na około 2 tygodnie przed zabiegiem.

Przed laseroterapią nie można przyjmować też preparatów homeopatycznych, steroidowych, tiazydowych, niektórych leków przeciwnadciśnieniowych, na serce, moczopędnych, sulfonamidów, niesteroidowych środków przeciwreumatycznych, leków przeciwbakteryjnych, przeciwdepresyjnych, przeciwwymiotnych czy pochodnych retinoidów, w tym szczepionej, m.in. przeciwko grypie.

Depilacja laserowa a leki i suplementy ziołowe

Przyjmowanie niektórych leków może stanowić przeciwwskazanie do zabiegu depilacji laserowej. Niektóre z nich jednak można, oczywiście po konsultacji z lekarzem, odstawić np. na jakiś czas, aby móc skorzystać z laseroterapii. Wiele osób na co dzień przyjmuje w różnej formie zioła. Tego typu produkty, często zażywane w formie suplementów (np. tabletek), są bardzo popularne i ich obecność na liście przeciwwskazań może mocno zaskoczyć. Na około 3 tygodnie przed wizytą w gabinecie depilacji laserowej konieczne będzie ich odstawienie. Posiadają bowiem właściwości fotouczulające, co może powodować podrażnienia, a nawet poparzenie podczas zabiegu. Jeżeli masz niedługo poddać się zabiegowi depilacji laserowej, to koniecznie odstaw zioła oraz mieszanki ziołowe o właściwościach oczyszczających, odchudzających i detoksykujących. Są to m.in. dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, pokrzywa, rumianek, melisa, arcydzięgiel, waleriana, kminek, bergamotka, lubczyk.

Depilacja laserowa – przebieg

Depilacja laserowa nie jest pojedynczym zabiegiem . Składa się średnio z 6-9 wizyt , w zależności od koloru i grubości włosa, a także indywidualnych predyspozycji. Na pierwszej wizycie kosmetolog przeprowadza dokładny wywiad, a następnie dobiera parametry depilacji i wykonuje próbę laserową (najczęściej w niewidocznym miejscu). Próba laserowa służy ocenie reakcji skóry na wiązkę laserową, a także wystąpieniu ewentualnych działań niepożądanych.

Na kolejnym spotkaniu przeprowadza się właściwą depilację. Polega to na wykonaniu serii „strzałów” laserem w miejscu, z którego chcemy pozbyć się owłosienia. Sam zabieg jest dość krótki. W zależności od indywidualnych odczuć może być nieco bolesny, skóra po nim może być lekko podrażniona, zaczerwieniona i rozgrzana . Po zabiegu może również pojawić się bolesność i tkliwość miejsca poddanego zabiegowi. Bardzo rzadko dochodzi do poparzeń czy wystąpienia pęcherzy. Wszystkie opisane wyżej łagodne reakcje po zabiegu znikają w przeciągu 1-3 dni.

Podaż energii w mniejszych ilościach połączona z technologią in Motion umożliwia utrzymanie wyższej temperatury w skórze przez dłuższy czas, a to z kolei czyni SHR skutecznym w walce z jaśniejszym owłosieniem, co do tej pory nie było możliwe przy użyciu innych urządzeń i technologii.

Czytaj dalej...

Nowoczesny laser diodowy Primelase od światowego lidera sprzętów medycznych nie tylko efektywnie usuwa owłosienie z nóg, rąk, okolic intymnych czy pleców, niezależnie od rodzaju włosa blond, ciemne , lecz także dzięki funkcji chłodzenia Crystal Freeze zapewnia ochronę skórze oraz sprawia, że zabieg jest komfortowy i mniej bolesny.

Czytaj dalej...

Jeśli chcemy uniknąć problemów skórnych, powinniśmy wybierać dobrej jakości wosk i korzystać z usług profesjonalnych kosmetyczek, które potrafią prawidłowo nałożyć wosk i zdejmować go z naszej skóry.

Czytaj dalej...

W przypadku wcześniej wykonywanej depilacji woskiem powinno się odczekać 4 tygodnie, aby wykonać depilację światłem, z tego względu, iż może dojść do poparzeń i tworzenia się strupków w miejscach wyrastania włosów.

Czytaj dalej...