Depilacja laserowa a blizna po cesarskim cięciu - Wszystko, co musisz wiedzieć

Plastry i maści na blizny po cesarce

Na rynku jest wiele wszelkiego rodzaju produktów do stosowania na bliznę. To, co warto wiedzieć przed kupnem, to to, że produkty na bliznę można zacząć używać po wygojeniu rany, czyli wtedy, gdy rana jest sucha, a jej brzegi są zbliżone i nie ma już szwów. W praktyce są to ok. 2 tygodnie od porodu, ale każda kobieta jest inna, a każda rana goi się inaczej. Dlatego rozpoczęcie nakładania substancji na miejsce po cięciu dobrze jest skonsultować ze specjalistą.

Śluz ze ślimaka może rozjaśnić blizny. Sprawdź na DOZ.pl, jakie ma właściwości

Należy zacząć od produktów z naturalnymi wyciągami, np. z cebuli. Stosuje się je przez pierwsze 3 miesiące. Po tym czasie można zacząć stosować maści z heparyną. Heparyna dobrze się wchłania i wpływa na głębokie warstwy blizny. Taki produkt najlepiej stosować do 6-9 miesięcy po porodzie.

Maści i plastry na bazie silikonu najlepiej jest wprowadzić po 6 miesiącach. Silikon nie będzie penetrował do głębokich tkanek, ale będzie wpływał na wygląd blizny z zewnątrz. Z tego względu w początkowym okresie warto stosować maści naturalne oraz te zawierające heparynę.

Powiązane produkty

Depilacja laserowa a blizny – czy zabieg jest bezpieczny? Specjalista odpowiada!

Czy blizny na ciele mogą być przeciwwskazaniem do przeprowadzenia depilacji laserowej? Nie powinno się bowiem przykładać lasera w miejsca na ciele, które pokrywają blizny. Czy jednak blizny na ciele mogą dyskwalifikować przed zabiegiem? Czy jednak czasem można przymknąć na nie oko? A czy możliwe są blizny po depilacji laserowej? Sprawdź szczegóły i dowiedz się istotnych szczegółów na ten temat!

„Mam bliznę na łydce, czy to oznacza, że nie mogę poddać się depilacji laserowej?”

„Bardzo zależy mi na trwałym usunięciu owłosienia, ale przeczytałam, że skłonność do powstawania blizn może być przeciwwskazaniem do zabiegu. Czy to prawda? Czy rzeczywiście muszę porzucić marzenia o profesjonalnym zabiegu depilacji laserowej?”

„Czy drobne, mikro blizny powstałe po wrastaniu włosków są przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej? Tak słyszałam od koleżanki i nie wiem, czy to prawda. Pomocy!”.

Tego typu pytania kosmetolodzy depilacja.pl otrzymują nagminnie. Czy rzeczywiście blizny mogą oznaczać konieczność rezygnacji zabiegu? Bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z zasady sama blizna nie oznacza, że zastosowanie tej metody nie będzie możliwe. Nie można jednak kierować światła lasera na bliznę – może to doprowadzić do oparzeń i innych przykrych (bolesnych!) konsekwencji. Nie oznacza to jednak, że nie można w ogóle usunąć niepożądanych włosków w ten sposób. Miejsca pokryte bliznami wprawny kosmetolog ominie bez najmniejszych problemów. Jeżeli np. chcesz pozbyć się włosków z łydek, a właśnie w tej okolicy masz bliznę – nie ma problemu. Specjalista oznaczy miejsce pokryte blizną i nie skieruje światła lasera w tę stronę.

A co z małymi bliznami, które powstały np. po wrastaniu włosków czy trądziku? W wielu przypadkach nie powinny przeszkodzić w sprawnym, efektywnym i bezpiecznym przeprowadzeniu zabiegu. Kosmetolog powinien jednak ocenić stan skóry i zdecydować, czy laser może mieć w tym przypadku zastosowanie. A jak wygląda kwestia skłonności do powstawania blizn? U niektórych osób może dochodzić do nich często, nawet po drobnym, z pozoru nie niebezpiecznym, upadku. Wówczas zabieg depilacji laserowej rzeczywiście może wydawać się niebezpieczny. Nie warto podejmować ryzyka, choć ostateczne zdanie należy właśnie do specjalisty. I o tym ostatnim szczególnie trzeba pamiętać.

Blizny po cesarskim cięciu - zabiegi i pielęgnacja

Cesarskie cięcie obecnie wykonywane jest w ponad 40% porodów w Polsce. Operacja ta jest niezbędna w niektórych sytuacjach i chociaż uważana jest za bezpieczną, pozostawia po sobie charakterystyczną bliznę. Blizna po cesarskim cięciu może być przyczyną niezadowolenia i kompleksów u niektórych kobiet. Na szczęście istnieją różne metody, zarówno pielęgnacyjne, jak i zabiegowe, które mogą pomóc w redukcji widoczności i poprawie wyglądu blizny. Z tego artykułu dowiesz się, jak dbać o bliznę po cesarskim cięciu, jakie są najnowsze metody terapii oraz jakie problemy mogą wystąpić w związku z tą blizną.

Po cesarskim cięciu rana potrzebuje odpowiedniego czasu na gojenie. W pierwszych dniach po zabiegu, blizna jest świeża, więc również czerwona i wyrazista.

W miarę upływu czasu, kolor blizny stopniowo blednie. Jak długo blizna po cesarskim cięciu jest czerwona? To zależy od indywidualnych cech organizmu każdej kobiety. Często jednak trwa to od kilku tygodni do kilku miesięcy. W ciągu roku blizna powinna zmienić kolor na bardziej zbliżony do naturalnego koloru skóry.

Warto pamiętać, że to, jak długo goją się blizny zależy od wielu czynników: rodzaju blizny, indywidualnych predyspozycji organizmu, tego, w jaki sposób blizna była pielęgnowana od momentu jej powstania. Odpowiednie dbanie o bliznę po cesarskim cięciu jeszcze w szpitalu może znacznie skrócić okres jej rekonwalescencji i wpłynąć pozytywnie na jej wygląd w przyszłości.

Przy podejmowaniu decyzji wraz z kosmetologiem powinniście wziąć pod uwagę takie parametry, jak sposób emisji wiązki światła pulsacyjny lub ciągły , jej zdolności penetracyjne, stopień pochłaniania przez cząsteczki barwnika oraz konstrukcję głowicy, która może posiadać różne techniki obniżania bólu i zwiększania skuteczności zabiegu.

Czytaj dalej...

Nowoczesny laser diodowy Primelase od światowego lidera sprzętów medycznych nie tylko efektywnie usuwa owłosienie z nóg, rąk, okolic intymnych czy pleców, niezależnie od rodzaju włosa blond, ciemne , lecz także dzięki funkcji chłodzenia Crystal Freeze zapewnia ochronę skórze oraz sprawia, że zabieg jest komfortowy i mniej bolesny.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...