Depilacja laserowa a leki przeciwdepresyjne - Wpływ i Bezpieczeństwo

Niewskazane suplementy? Herbaty ziołowe muszą zaczekać

Wśród suplementów do odstawienia na minimum miesiąc przed epilacją znajduje się wiele preparatów ziołowych (w tym również domowe herbatki i napary) lub nawet te zawierające zioła jako jeden ze składników. Wśród ziół, na które musisz uważać, znajdują się m.in. tak powszechnie używane rośliny jak mięta czy pokrzywa. Reszta z nich to:

  • bratek,
  • skrzyp,
  • nagietek,
  • dziurawiec,
  • melisa,
  • rumianek,
  • waleriana,
  • lubczyk,
  • kminek,
  • bergamotka,
  • arcydzięgiel.

Tak jak w większości przypadków, tutaj ważna będzie ilość. Jedna herbata miętowa dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinna zaszkodzić, natomiast codziennie pite mieszanki na odchudzanie czy detoks organizmu mogą niekorzystnie wpłynąć na efekt lub przebieg zabiegu, dlatego lepiej podejść do nich z głową i wyeliminować z diety przed epilacją. W przypadku depilacji laserowej a sterydów, temat również jest skomplikowany i przede wszystkim przeciwwskazania zależą tu od składu sterydów.

Czy ten post był pomocny?

Depilacja laserowa a przyjmowane leki – które mogą być przeciwwskazaniem?

Osoby chcące poddać się epilacji najczęściej zastanawiają się nad tym, czy mogą stosować leki hormonalne i przeciwbólowe przed zabiegiem. Przedstawiamy Ci listę najczęstszych wątpliwości wraz z odpowiedziami:

Leki przeciwbólowe a depilacja laserowa – nie wszystkie można przyjąć przed zabiegiem!

Depilacja laserowa a leki przeciwbólowe to zależność, na którą powinno się uważać: większość dostępnych środków, takich jak Ibuprom, Ibum czy Ketonal należy odstawić na około 2 doby przed odbyciem zabiegu. Zwróć uwagę na substancję czynną w preparatach przeciwbólowych – jeśli dzień przed epilacją złapie Cię migrena, wyłącznie tabletki na bazie paracetamolu będą dozwolone.

Co jeśli złapie choroba? Czyli kwestia antybiotyków

Jeżeli rozchorowałeś się na około 4 tygodnie przed umówionym zabiegiem i lekarz przepisał Ci azytromycynę, tetracyklinę czy kotrimoksazol, lepiej przełóż zabieg, ponieważ przyjmowanie tych leków znajduje się na liście przeciwwskazań do depilacji laserowej. Pozostałe antybiotyki najlepiej skonsultować indywidualnie, podając przed wizytą nazwę oraz dawkę leku.

Depilacja laserowa a leki hormonalne

Leki hormonalne przyjmowane na stałe zazwyczaj nie są przeciwwskazaniem do zabiegu. Tabletki antykoncepcyjne nie wpływają na przebieg epilacji, ale koniecznie poinformuj o nich podczas konsultacji wstępnej. Wyjątkiem jest występowanie niektórych skutków ubocznych, zwłaszcza tych dotyczących problemów skórnych.

Ważne: Leki hormonalne, między innymi te na tarczycę, nie wykluczają zabiegu, jednak stosując je, musisz się liczyć, że efekt pojedynczej sesji będzie się różnił od standardowego, a całkowita trwała epilacja może być trudniejsza do osiągnięcia.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

  • opalona skóra,
  • przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i laserowe (m.in. antybiotyki, leki antydepresyjne),
  • nowotwory (przebyte – tylko po konsultacji lekarskiej),
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
  • stosowanie samoopalaczy, bronzerów i beta-karotenu doustnie,
  • włosy rude, siwe i blond w miejscu zabiegu (słabo poddają się depilacji laserowej).

Depilacja laserowa – na zawsze?

Jedno z najczęściej pojawiających się pytań o depilacji laserowej dotyczy trwałości zabiegu. Warto podkreślić, że zabieg depilacji laserowej wystarcza na całe życie. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy lasera, dobraniu odpowiednich parametrów lasera i odpowiedniej ilości zabiegów można się pozbyć ponad 90% zbędnego owłosienia z danego obszaru. Pozostałe włosy ulegają samoistnej degradacji, stają się jaśniejsze i słabsze, a przez to prawie niewidoczne. Jak podkreślają eksperci z centrum medycznego Proclinic we Wrocławiu, przy zastosowaniu nowoczesnego lasera nie ma możliwości, aby włosy odrosły po depilacji laserowej.

Czy zabieg jest bolesny?

Mimo że kwestia bólu to sprawa mocno subiektywna, każdy go odczuwa inaczej, to jak wynika z opinii naszych pacjentów, większość osób podczas zabiegu depilacji laserowej nie odczuwa większego dyskomfortu. Wynika to z faktu, że LightSheer wyposażony jest w mechanizm zasysania, który odwraca uwagę od bólu. Dodatkowo, osobom bardzo wrażliwym na ból, robione są okłady chłodzące, tak aby podnieść komfort podczas zabiegu usuwania owłosienia i zminimalizować jakiekolwiek negatywne odczucia.

Jaki laser wybrać?

W praktyce do usuwania niechcianego owłosienia wykorzystywane są różnego rodzaju narzędzia:

Zarówno zabieg depilacji IPL, jak i Light Sheer charakteryzują się niezwykłą skutecznością, jednak tak jak w przypadku każdego zabiegu wyróżniamy przeciwwskazania do przeprowadzania tego typu przedsięwzięcia.

Czytaj dalej...

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Przy podejmowaniu decyzji wraz z kosmetologiem powinniście wziąć pod uwagę takie parametry, jak sposób emisji wiązki światła pulsacyjny lub ciągły , jej zdolności penetracyjne, stopień pochłaniania przez cząsteczki barwnika oraz konstrukcję głowicy, która może posiadać różne techniki obniżania bólu i zwiększania skuteczności zabiegu.

Czytaj dalej...

Gładka skóra, choć kojarzy się przede wszystkim z kobietami, znacznie ułatwia utrzymanie wzorowej higieny, szczególnie gdy mężczyzna prowadzi aktywny tryb życia, bowiem skóra bez owłosienia o wiele mniej się poci.

Czytaj dalej...