Depilacja laserowa a leki przeciwdepresyjne - Wpływ i Bezpieczeństwo

Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu

Do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Podobne przygotowania mogą trwać nawet miesiąc, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał depilację i omówić szczegóły. Przygotowania do zabiegu depilacji są z reguły zależne od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości włosów. Jest jednak lista przykazań przed zabiegiem, do których musi zastosować się każdy:

  • pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami,
  • należy zaprzestać depilacji (usuwania owłosienia) już miesiąc przed planowanym zabiegiem,
  • trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami,
  • dwa przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek,
  • przez kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (także solarium),
  • w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu

Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.

Spis treści

  1. Depilacja laserowa: przeciwwskazania
  2. Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
  3. Na czym polega epilacja laserem diodowym?
  4. Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
  5. Depilacja laserowa: po zabiegu
  6. Depilacja laserowa: cena
  7. Depilacja laserowa: czy boli?

Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.

Czym są leki antydepresyjne?

Leki antydepresyjne to środki farmakologiczne, które stosowane są w celu leczenia chorób tj. depresja oraz jej nawrotom. Tego rodzaju związki stanowią stosunkowo młodą grupę związków, ponieważ obecne są na rynku medycznym od 70 lat. Leki antydepresyjne wykorzystywane są głównie w leczeniu depresji, ale również w innych jednostkach chorobowych, do których zalicza się:

  • zaburzenia lękowe,
  • zespół stresu pourazowego,
  • ADHD,
  • zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia),
  • fobie,
  • ataki paniki,
  • migrena,
  • zaburzenia adaptacyjne.

Warto podkreślić, że antydepresanty znajdują zastosowanie również w dziedzinie medycyny jaką jest neurologia. Stanowią formę leczenia przewlekłego bólu, który spowodowany jest urazami lub chorobami układu nerwowego, kostnego lub mięśniowego. Ich głównym celem jest przywracanie równowagi w centralnym układzie nerwowym, który tworzy mózg oraz rdzeń kręgowy.

Leki antydepresyjne a depilacja laserowa - wszystko, co musisz wiedzieć

Każdemu zdarza się pogorszenie samopoczucia i tzw. wahania nastroju. Sprawa wygląda zupełnie inaczej, jeśli mówimy o przewlekłym uczuciu smutku i braku energii do życia. Depresja, bo o niej dziś mowa, diagnozowana jest u osób w różnym wieku. W Polsce nawet 1,5 mln osób zmaga się z tym schorzeniem. I choć kluczową rolę w tej kwestii odgrywa odpowiednio dobrana farmakologia, to warto zdawać sobie sprawę również z przeciwwskazań związanych z wykonywaniem różnorodnych zabiegów podczas leczenia. W dzisiejszym artykule na tapet weźmiemy zagadnienie, jakim jest depilacja laserowa a leki antydepresyjne. Czy istnieje jakakolwiek korelacja związana z przyjmowaniem tego typu leków a wykonywaniem zabiegów medycyny estetycznej? Odpowiadamy na te i inne pytania!

Co znajdziesz w artykule?

Przy podejmowaniu decyzji wraz z kosmetologiem powinniście wziąć pod uwagę takie parametry, jak sposób emisji wiązki światła pulsacyjny lub ciągły , jej zdolności penetracyjne, stopień pochłaniania przez cząsteczki barwnika oraz konstrukcję głowicy, która może posiadać różne techniki obniżania bólu i zwiększania skuteczności zabiegu.

Czytaj dalej...

Co więcej, sprawdza się niemal u każdego różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

W przypadku wcześniej wykonywanej depilacji woskiem powinno się odczekać 4 tygodnie, aby wykonać depilację światłem, z tego względu, iż może dojść do poparzeń i tworzenia się strupków w miejscach wyrastania włosów.

Czytaj dalej...