Depilacja laserowa a pękające naczynka - jak unikać niepożądanych skutków
Pielęgnacja skóry ze skłonnością do pękających naczynek
Pomimo, że pękające naczynka są bezbolesne, to problem ten pozostawiony sam sobie może z czasem się pogłębiać. Dlatego też, dobrze jest wprowadzić w życie kilka zasad, takich jak:
- ochrona skóry przed działaniami promieni UV (stosowanie kremów UVA i UVB),
- unikanie noszenia butów na wysokim obcasie i z wąskimi noskami,
- nie przegrzewanie skóry twarzy (biorąc np. gorące kąpiele),
- bezwzględne zrezygnowanie z sauny,
- stosowanie tłustych kremów ochronnych podczas zimy i deszczu,
- unikanie peelingów ziarnistych oraz maseczek rozgrzewających i zasychających na twarzy (najlepszym wyborem będzie peeling enzymatyczny przeznaczony dla skóry wrażliwej),
- zainwestowanie w dobre kosmetyki, przeznaczone do cery naczyniowej i stosowanie preparatów wzmacniających ścianki naczyń krwionośnych,
- suplementowanie witaminy C, która uczestniczy w procesie produkcji kolagenu w organizmie (jest on składnikiem odpowiedzialnym m.in. za elastyczność i grubość naczynek krwionośnych),
- odstawienie alkoholu i ostrych potraw.
Jak widać jest wiele przyczyn pękających naczynek. Odpowiednia suplementacja i pielęgnacja mogą wzmocnić narażone na pojawienie się pajączków obszary skóry. Problem ten jednak nigdy nie powinien być ignorowany. Ponieważ pękające naczynka mogą wskazywać groźne zmiany w układzie żylnym. Dlatego też, po zaobserwowaniu u siebie takich zmian należy jak najszybciej udać się do lekarza. W zależności od umiejscowienia i rozległości pajączków, specjalista podejmie odpowiednie leczenie.
Depilacja laserowa
Depilacja laserowa jest zabiegiem polegającym na trwałym usunięciu niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę niszcząc cebulkę włosa.
W zależności od okolicy poddawanej depilacji, typu włosów, ich zabarwienia, gęstości, typu skóry, zabieg jest wykonywany laserem diodowym lub przy pomocy urządzenia IPL.
Laser diodowy wykorzystuje efekt cieplny oddziaływania wiązki światła laserowego na barwnik w skórze, który w wybiórczy sposób niszczy mieszki włosowe. Promieniowanie laserowe uszkadza tylko włosy znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu. Włosy znajdujące się w innych fazach nie ulegają uszkodzeniu i odrastają w późniejszym czasie.
Zabieg stosuje się do eliminacji niepotrzebnego owłosienia z takich okolic jak: górna warga i okolice ust, broda, klatka piersiowa, plecy, brzuch, pachwiny, uda oraz podudzia, ramiona, przedramiona.
Do usuwania jasnych włosów używamy urządzenia IPL.
Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu jest opalona skóra. W przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu. W trosce o Państwa bezpieczeństwo, w okresie letnim nie wykonujemy depilacji laserowej w miejscach bezpośrednio narażonych na ekspozycję słoneczną.
Czas zabiegu
W zależności od partii ciała poddanemu zabiegowi, czas zabiegu może wynosić 15 – 45 minut.
Częstotliwości zabiegów
Dla uzyskania zadowalającego efektu konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu depilacji laserowej w 5-6 tygodniowych odstępach czasu.

Pękające naczynka na rękach, nogach i twarzy – jakie przyczyny?
Pękające naczynka pojawiają się nie tylko na twarzy, ale również na całym ciele. Problem ten dotyka kobiety w każdym wieku i nie jest jedynie defektem estetycznym. Dlaczego? Ponieważ pękające naczynka na nogach mogą sygnalizować niewydolność żył, a na twarzy – być pierwszymi objawami trądziku różowatego czy alergii. Jakie są przyczyny pękających naczynek i jak można je skutecznie leczyć?
Na tę dolegliwość podatne są przede wszystkim kobiety (bez względu na wiek). Ma to związek z estrogenem, który działa rozluźniająco na mięśnie naczyń (przez co się rozszerzają). Pękające naczynka to zwłaszcza problem skóry suchej, cienkiej i delikatnej o bladym odcieniu i różowym zabarwieniu. Te mało estetyczne zmiany pojawiają się najczęściej na policzkach, nosie i dekolcie. Wówczas przyjmują formę czerwonych żyłek, zaś na udach i łydkach są w kolorze szaro-niebieskim. Pękające naczynka nie są wyłącznie dolegliwością natury estetycznej. Mogą być również pierwszymi objawami wielu poważnych zaburzeń, takich jak np. przewlekła niewydolność żylna, trądzik różowaty, czy alergia.
laserowe zamykanie naczynek - co to?
Naczynka czyli inaczej „Pajączki” to trwałe, rozszerzone naczynia włosowate, nieestetycznie prześwitujące przez naskórek. Pojedyncze „nitki”, pojawiające się najczęściej na twarzy, tworzą z czasem czerwoną sieć naczyń, stanowiąc tym samym źródło dyskomfortu i kompleksów. Skłonność do pękania naczynek jest zwykle uwarunkowana genetycznie. Problem ten jest także często wynikiem nadciśnienia tętniczego, zaburzeń hormonalnych i krążeniowych, czy też nadmiernie wrażliwej skóry.
Osobom dotkniętym tym problemem, naprzeciw wychodzi współczesna medycyna estetyczna, która skutecznie, bezpiecznie i szybko pozwoli zwalczyć źródło kompleksów.
Laserowe zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych jest zabiegiem bezinwazyjnym, a podczas zabiegu odczuwany jest lekki dyskomfort. W przypadku małych „pajączków” wystarczy już jedna do dwóch wizyt w salonie, zaś do usunięcia większych naczyń zaleca się kilka wizyt, dzięki którym problem zniknie na zawsze.
