Depilacja laserowa a wpływ na płodność
Depilacja laserowa bikini a płodność
Depilacja laserowa a płodność – czy rzeczywiście jedno ma wpływ na drugie? Często wątpliwości budzi depilacja laserowa bikini . Trzeba pamiętać, że laser wykorzystywany w depilacji ma działanie powierzchniowe. Działa przede wszystkim na cebulki włosowe – jego celem jest ich uszkodzenie, a te przecież znajdują się w zewnętrznej powłoce ciała, czyli w skórze. Wszelkie narządy czy struktury, które odpowiadają za płodność, znajdują się znacznie głębiej, czyli poza zasięgiem światła laserowego. A to oznacza jedno – płodność kobieca pozostaje nienaruszona podczas tego typu zabiegów. – Nowoczesne urządzenia do depilacji laserowej wykorzystywane w salonach depilacja.pl działają tylko i wyłącznie na melaninę znajdującą się we włoskach – tłumaczy kosmetolog depilacja.pl – Laser w bardzo minimalnym, wręcz żadnym, stopniu wpływa na tkanki otaczające. Objawem tego może być lekki, chwilowy wzrost temperatury skóry. Laser zupełnie jednak nie wpływa na głębsze struktury, dlatego można czuć się bezpiecznym.
Kolejnym argumentem przemawiającym za bezpieczeństwem depilacji laserowej jest fakt, iż zabiegi tego rodzaju wykonywane są dość rzadko i w większości nie w dużych ilościach. Chcesz usunąć włoski z okolic bikini? Najpewniej nie będzie potrzebnych więcej niż kilka zabiegów. A to oznacza małą ilość naświetlań. Gdy już osiągniesz satysfakcjonujące efekty, to warto wykonywać tak zwane zabiegi przypominające. Wówczas naświetlanie odbywa się co najwyżej 1-2 razy do roku. – To minimalna ilość światła laserowego, która zupełnie nie wpływa na płodność – przekonuje kosmetolog.
Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
Do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Podobne przygotowania mogą trwać nawet miesiąc, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał depilację i omówić szczegóły. Przygotowania do zabiegu depilacji są z reguły zależne od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości włosów. Jest jednak lista przykazań przed zabiegiem, do których musi zastosować się każdy:
- pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami,
- należy zaprzestać depilacji (usuwania owłosienia) już miesiąc przed planowanym zabiegiem,
- trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami,
- dwa przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek,
- przez kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (także solarium),
- w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.
Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu
Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.
Spis treści
- Depilacja laserowa: przeciwwskazania
- Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
- Na czym polega epilacja laserem diodowym?
- Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
- Depilacja laserowa: po zabiegu
- Depilacja laserowa: cena
- Depilacja laserowa: czy boli?
Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.
Oparzenia po depilacji: dlaczego do nich dochodzi i jak ich unikać?
Jakie mogą wystąpić niepożądane powikłania po depilacji laserowej? Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Czy masz się o co martwić w kwestii skutków ubocznych depilacji laserowej? Właściwie wykonany zabieg nie stanowi zagrożenia. Wiele osób obawia się oparzeń. Do oparzeń po depilacji dochodzi bardzo rzadko, zwłaszcza w renomowanych gabinetach kosmetycznych. Aby unikać poparzeń, podczas wywiadu wykonywanego przed zabiegiem nie można ukrywać informacji na temat swojego zdrowia oraz stosowanych leków, absolutnie nie wolno też poddawać się zabiegowi, mając świeżo opaloną skórę. Dobra kosmetolożka zawsze wykonuje próbę laserową, aby sprawdzić, jak skóra reaguje na to urządzenie, ponadto w nowoczesnych klinikach skóra podczas zabiegów jest schładzana. Jeżeli dojdzie do oparzeń, trzeba koniecznie zgłosić je specjaliście, który powinien złagodzić je odpowiednimi środkami. Jeśli jednak oparzenia po depilacji są silne, należy natychmiast udać się do lekarza lub na dyżur ratunkowy.
Oparzenia mogą pojawić się z powodu niedostatecznych kompetencji osoby wykonującej zabieg, dlatego nie warto ryzykować, umawiając się na zabieg w przypadkowym gabinecie. Laser powinien działać jedynie na pigment czyli melaninę znajdującą się w mieszkach włosowych. Niestety, jeśli urządzenie znajdzie się w rękach mało doświadczonej osoby, tkanki skóry również mogą ulec uszkodzeniu. Dzieje się tak z powodu niewłaściwego operowania sprzętem i nieprzemyślanego ustawienia parametrów zabiegowych. Jeżeli zamierzasz zastosować się do wszystkich zaleceń przed depilacją, ale i tak obawiasz się oparzeń, wybierz wyjątkowo skuteczny a bezpiecznie działający laser Light Sheer.
