"Depilacja laserowa w kontekście suplementów diety"

Suplementy diety – bezpieczne stosowanie

Nie da się ukryć, że suplementy diety cieszą się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Już w pierwszej połowie 2021 roku wydaliśmy na tego typu preparaty ponad 1,5 miliarda złotych kupując prawie… 100 milionów opakowań. To ogromna suma, a warto wiedzieć, że ta z roku na rok rośnie. Trzeba jednak pamiętać, że suplementy diety, choć powszechne i łatwo dostępne, mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale nawet życia – na przykład gdy przyjmowane są w nadmiarze.

Dlatego zawsze warto skonsultować chęć przyjmowania suplementów z lekarzem lub dietetykiem. Przed podjęciem terapii specjalista powinien przeprowadzić wywiad na temat diety, stanu zdrowia, przebytych chorób, aktywności fizycznej, palenia papierosów itd. Każdy przypadek powinien być konsultowany indywidualnie. Także pod kątem konkretnych zabiegów, które pacjent bierze pod uwagę (np. depilacji laserowej).

Dbaj o siebie i swoje bezpieczeństwo. Co prawda przyjmowanie suplementów jak i zabiegi upiększające zapewnią Ci mnóstwo korzyści, ale nieprawidłowe ich zastosowanie może skończyć się przykrymi efektami. Korzystając z usług gabinetów depilacja.pl nie musisz obawiać się negatywnych konsekwencji – nasi specjaliści zadbają o Twoje bezpieczeństwo. Skrupulatnie przeprowadzą wywiad medyczny i rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości. undefined

Czym jest biotyna?

Biotyna, inaczej zwana witaminą B7, to jedna z witamin z grupy B, która odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jest niezbędna do prawidłowego wzrostu i rozwoju, a także wspomaga pracę układu nerwowego i hormonalnego. Biotyna jest również ważna dla zdrowia skóry, włosów i paznokci. Może być stosowana jako suplement diety w leczeniu niedoborów biotyny lub jako składnik kosmetyków do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Często stosowana jest przez kobiety, które mają na przykład problem z wypadaniem czy kondycją włosów lub paznokci.

Ponieważ biotyna jest ściśle powiązania z odbudową oraz działaniem skóry czy włosów, nic dziwnego, że nasuwa się pytanie wśród klientek, czy jej przyjmowanie podczas zabiegów depilacji laserowej jest bezpieczne. Odpowiadając na to pytanie — w teorii biotyna, a konkretnie przyjmowanie jej, nie stanowi przeciwskazania do zabiegu, natomiast wielu kosmetologów zaleca odstawienie jej na czas zabiegów. Przyjmowane suplementy diety z biotyną czy krzemem, mogą wpłynąć niekorzystnie na zabiegi laserowe, na których efektach nam przecież zależy.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Dlaczego tak istotny jest wybór renomowanego gabinetu depilacji laserowej? Chodzi przede wszystkim o zastosowanie nowoczesnych, certyfikowanych sprzętów, ale także fachową opiekę kompetentnych specjalistów. W salonach depilacja.pl zawsze przed rozpoczęciem laseroterapii odbywa się konsultacja z terapeutą. Ten przeprowadza wywiad medyczny, aby dowiedzieć się, czy nie występują przeciwwskazania do zabiegu. Następnie dokładnie tłumaczy, jak należy się do depilacji laserowej przygotować (np. odstawić leki światłouczulające). Jakie przeciwwskazania do depilacji laserowej wyróżniamy? Są to m.in.:

  • ciąża i okres laktacji,
  • epilepsja,
  • bielactwo,
  • łuszczyca,
  • inne choroby skóry,
  • zmiany alergiczne,
  • nadciśnienie,
  • wstawiony rozrusznik serca,
  • cukrzyca,
  • choroby autoimmunologiczne (RZS, toczeń rumieniowaty itp.),
  • otwarte rany,
  • przyjmowanie leków światłouczulających,
  • przyjmowanie pochodnych witaminy A,
  • przyjmowanie antybiotyków, hormonów i sterydów,
  • choroby nowotworowe.

Jak nietrudno zauważyć część tych przeciwwskazań występuje na stałe (np. wstawiony rozrusznik serca) – wówczas poddanie się zabiegowi nigdy nie będzie możliwe. Część mija lub można je samemu wykluczyć np. odstawiając leki. To tzw. przeciwwskazania okresowe.

Depilacja laserowa a antybiotyki

Zioła i suplementy to jedno, ale nierzadko w codziennym życiu towarzyszą nam także leki. Co z antybiotykami (np. azytromycyna, metronidazol, kotrymoksazol czy tetracykliny), które szczególnie w sezonie jesienno-zimowym przyjmujemy dość często? Oczywiście znajdują się na liście przeciwwskazań, ale terapię wystarczy zakończyć na 2 tygodnie przed depilacją laserem.

Wiele osób zapomina, że przyjmowanie popularnych leków przeciwbólowych tuż przed zabiegiem, także uniemożliwia depilację. Ibuprom a depilacja laserowa? Odpowiedź jest prosta. Środki jak ibum, ibuprom, ketonal, aspiryna, pyralginum i wiele, wiele innych stanowią przeciwwskazanie do tego typu zabiegu. Tego typu leki trzeba odstawić na 2 dni przed zabiegiem. Jeżeli jednak mamy już umówioną wizytę w salonie urody, a odczuwamy np. silny ból głowy itd., to można poratować się paracetamolem. Popularny produkt z apteki, który ma go w składzie, to oczywiście apap.

Depilacja laserowa a witaminy – na co zwrócić uwagę?

Na ok. 2 tygodnie (a najlepiej jeszcze wcześniej) przed zabiegiem należy odstawić przyjmowane zioła, leki i witaminy światłouczulające. W przeciwnym razie może dojść do powstawania rumienia na skórze, obrzęków, bolesnych pęcherzy czy uczucia “palenia” skóry. Ta reakcja to wyprysk fotoalergiczny, nazywany też wypryskiem fototoksycznym. WAŻNE! Ziół światłouczulających nie można przyjmować zewnętrznie i wewnętrznie. Chodzi głównie o dziurawiec, skrzyp polny, rumianek i nagietek.

Depilacja laserowa a witaminy – jak wygląda ta kwestia? Przyjrzyjmy się szczegółowo tym najbardziej popularnym. Główna zagwozdka pacjentów w tym temacie to witamina C, A. Depilacja laserowa nie wyklucza ich całkowicie. Poznaj jednak szczegóły na ten temat, a każdą wątpliwość skonsultuj ze specjalistą!

Depilacja laserowa witamina A

Witamina A oraz wiele jej pochodnych stanowią przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej. Trzeba pamiętać, że chodzi o dawki lecznicze, czyli przyjmowanie leków przepisanych przez lekarza i sprzedawanych na receptę. Jeżeli zażywasz suplementy z witaminą A czy E to najprawdopodobniej możesz poddać się działaniu lasera. Pamiętaj jednak, aby ZAWSZE temat skonsultować ze specjalistą przed zabiegiem.

Witamina A, nazywana powszechnie witaminą młodości, doprowadza do przyspieszonego procesu rogowacenia naskórka, a co za tym idzie – szybszego złuszczania. Co to oznacza? Naturalna bariera ochronna skóra jest zatem w trakcie terapii zaburzona. Może reagować alergicznie nie tylko na światło lasera, ale też UV.

Pamiętaj, aby aż miesiąc przed depilacją laserową odstawić preparaty z witaminą C.

Depilacja laserowa a witamina C

Wielu pacjentów ma również wątpliwości co do stosowania witaminy C przed depilacją laserową. Tak naprawdę jej zażywanie nie ma wpływu na działanie lasera, czasem jednak zaleca się, aby odstawić wszelkie specyfiki z witaminą C w składzie na ok. 2 dni przed zabiegiem.

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Lasery z serii Light Sheer firmy Lumenis zbierają dobre opinie odkąd się pojawiły, a terapia usuwania zbędnego owłosienia z ich wykorzystaniem od lat przynosi rewelacyjne efekty cenione zarówno przez laseroterapeutów, jak i przez pacjentów, którzy poddają się depilacji tym sprzętem.

Czytaj dalej...

Gładka skóra, choć kojarzy się przede wszystkim z kobietami, znacznie ułatwia utrzymanie wzorowej higieny, szczególnie gdy mężczyzna prowadzi aktywny tryb życia, bowiem skóra bez owłosienia o wiele mniej się poci.

Czytaj dalej...