"Depilacja laserowa w kontekście suplementów diety"

Wpływ witamin na depilację laserową

Witaminy są niezwykle ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednak niektóre z nich mogą mieć negatywny wpływ na depilację laserową. Przed przystąpieniem do zabiegu warto wiedzieć, jakie witaminy należy unikać, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Witamina A

Witamina A jest niezbędna dla zdrowia skóry i włosów. Jednak przed depilacją laserową należy unikać suplementacji witaminą A, ponieważ może ona zwiększać wrażliwość skóry na światło. To z kolei może prowadzić do podrażnień, oparzeń lub przebarwień skóry po zabiegu.

Witamina E

Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga w regeneracji skóry. Jednak przed depilacją laserową należy unikać suplementacji witaminą E, ponieważ może ona wpływać na krzepliwość krwi. To z kolei może zwiększać ryzyko siniaków lub krwawienia podczas zabiegu.

Witamina C

Witamina C jest znana ze swoich właściwości antyoksydacyjnych i wzmacniających układ odpornościowy. Jednak przed depilacją laserową należy unikać suplementacji witaminą C, ponieważ może ona zwiększać wrażliwość skóry na światło. To z kolei może prowadzić do podrażnień lub oparzeń skóry po zabiegu.

Depilacja laserowa a leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i inne

Depilacja laserowa pozwala na zawsze zapomnieć o uciążliwych włoskach na nogach, twarzy czy np. w okolicach miejsc intymnych. To zabieg bezpieczny i komfortowy, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Warto jednak pamiętać o pewnych przeciwwskazaniach i przygotowaniu do serii spotkań w salonie. Dzisiaj skupimy się na kwestii leków, szczególnie przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Przed zabiegiem depilacji laserowej trzeba uważać na ich przyjmowanie. A wszystko dlatego, że w większości różnego rodzaju tabletki mają właściwości fotouczulające. Przejdźmy do szczegółów.

Każdy, kto chce poddać się zabiegowi depilacji laserowej powinien pamiętać o przeciwwskazaniach do zabiegu. Oczywiście przed depilacją kompetentny kosmetolog przeprowadzi z nami wywiad, gdzie zada wszystkie istotne pytanie. Warto jednak zapoznać się z listą przeciwwskazań samodzielnie – pozwoli nam to zaoszczędzić sporo czasu. Może się bowiem okazać, że akurat w danym momencie będziemy musieli się wstrzymać z zabiegiem. A wszystko to przez tzw. czasowe przeciwwskazania. Najbardziej znane z nich to ciąża oraz karmienie piersią. Trzeba też pamiętać, że mocna lub świeża opalenizna także uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Jeżeli jednak nasza skóra nie jest opalona i mamy już umówiony termin zabiegu, trzeba wstrzymać się z wizytami w solarium, stosowaniem kremów brązujących czy wystawianiem ciała (szczególnie fragmentów, z których chcemy pozbyć się owłosienia) na słońce. Wszelakie choroby skóry takie jak bielactwo czy łuszczyca także stanowią barierę przed przeprowadzeniem zabiegu. Również przebyte schorzenia jak rak skóry czy czerniak (inne warto skonsultować z kosmetologiem lub dermatologiem). Pozostałe przeciwwskazania to nadwrażliwość na światło, padaczka, cukrzyca nieregulowana, rozrusznik serca, implanty metalowe, pompa insulinowa, skłonności do powstawania bliznowców, przyjmowanie suplementów ziołowych i antybiotyków (o tym więcej za chwilę).

Depilacja laserowa a inne leki

Sporo innych leków stanowi przeciwwskazanie do zabiegu depilacji laserem. Są to m.in.:

  • leki hormonalne - preparaty hormonalne, takie jak hormony zastępcze, mogą wpływać na wrażliwość skóry i reakcje organizmu na zabieg,
  • leki przeciwalergiczne - niektóre leki przeciwalergiczne, zwłaszcza te zawierające substancje, które uczulają na światło, mogą potencjalnie wpływać na skórę podczas depilacji laserowej,
  • leki dermatologiczne - preparaty dermatologiczne, w szczególności te zawierające substancje drażniące lub złuszczające skórę, mogą być przeciwwskazane przed zabiegiem,
  • leki immunosupresyjne - osoby przyjmujące leki immunosupresyjne w związku z transplantacją narządu lub innymi schorzeniami autoimmunologicznymi powinny skonsultować się z lekarzem przed depilacją laserową,
  • suplementy diety - niektóre suplementy diety, zwłaszcza te zawierające składniki, które mogą wpływać na skórę, powinny być uwzględnione w rozmowie z specjalistą,
  • leki przeciwzapalne - dicloduo czy inne leki przeciwzapalne (np. olfen uno czy nimesil na ból gardła) mogą stanowić przeciwwskazanie przed depilacją laserową.

Inne leki, których przyjmowanie uniemożliwia depilowanie laserem to: leki homeopatyczne i steroidowe, niektóre z leków przeciwnadciśnieniowych, nasercowe, sulfonamidy, tiazydowe, środki moczopędne, niesteroidowe środki przeciwreumatyczne, niektóre ze środków przeciwbakteryjnych i przeciwdepresyjnych, a także przeciwwymiotne, pochodne retinoidów (także maści!), szczepionki (np. przeciw grypie).

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...

Unikaj stosowania niektórych substancji na skórę na kilka dni przed zabiegiem unikaj aplikowania na skórę produktów zawierających retinol, kwas salicylowy czy inne substancje mogące zwiększyć wrażliwość skóry na światło.

Czytaj dalej...

Podczas wyboru metody depilacji laserowej klienci salonów kosmetycznych są zainteresowani kilkoma czynnikami związanymi z laserem Light Sheer Desire cena, bolesność oraz liczba wykonywanych zabiegów.

Czytaj dalej...

Gładka skóra, choć kojarzy się przede wszystkim z kobietami, znacznie ułatwia utrzymanie wzorowej higieny, szczególnie gdy mężczyzna prowadzi aktywny tryb życia, bowiem skóra bez owłosienia o wiele mniej się poci.

Czytaj dalej...