Całkowita depilacja bikini za pomocą laserów - Najlepsze metody i porady
Jak przebiega zabieg depilacji bikini laserem?
Przed zabiegiem klientka bierze udział w konsultacji ze specjalistą. Wtedy sprawdzana jest kondycja skóry oraz wykonuje się specjalną próbę laserową, która ma na celu sprawdzenie reakcji na światło lasera. Gdy nie ma przeciwwskazań, przystępuje się do zabiegu. Polega on na naświetlaniu skóry z użyciem specjalnego urządzenia, aby usunąć włoski. Podczas zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości bólowe w postaci pieczenia, ale nowoczesne urządzenia minimalizują dyskomfort. Po zakończeniu zabiegu jak depilacja laserowa klientka może udać się do domu. Należy wtedy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry, by nie narazić jej na podrażnienie.
Pojedyncza depilacja laserowa to za mało, aby uzyskać efekt idealnie gładkiej skóry bez denerwujących włosków. Wykonuje się najczęściej po około 4-5 procedur, by całkowicie usunąć niechciane włoski. Gdy zatem chcesz uzyskać doskonały efekt gładkiej skóry okolic bikini, postaw na depilację laserem.
Depilacja bikini płytkie a głębokie – różnice i rodzaje depilacji laserowej stosowanych w miejscach intymnych
Depilacja bikini płytkiego to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej . Gładkie, pozbawione włosków uda, pachwiny i okolice intymne dodają pewności siebie, pięknie się prezentują, a także mają wiele zalet higienicznych. Dowiedz się, czym się różni depilacja bikini płytka od głębokiej i jak laser do usuwania włosków jest w stanie zadbać o estetycznych wygląd okolic intymnych!
Włoski w okolicach bikini mogą być dla wielu kobiet powodem dyskomfortu i zawstydzenia. Każda kobieta ma inny typ włosów, który może różnić się kolorystyką, grubością oraz gęstością.
Włoski w intymnych partiach ciała mogą być zarówno jasne, jak i ciemne, cienkie lub grube. Zazwyczaj mają tendencję do kręcenia się oraz - jeśli są usuwane w sposób, który nie jest dla nich odpowiedni - mają tendencję do wrastania. To z kolei powoduje zapalenie mieszków włosowych, co prowadzi do nieprzyjemnych doznań, a nawet infekcji.
Niezależnie od ich cech, coraz więcej kobiet decyduje się na usunięcie owłosienia w tym obszarze, aby czuć się bardziej pewnie i komfortowo. Depilacja bikini płytkie to doskonałe rozwiązanie dla pań, które cenią sobie naturalny wygląd, chcą się uporać z problemem wrastających włosków i mają dość tracenia czasu na golenie samodzielnie w domu. O tym, jak dokładnie przebiega depilacja miejsc intymnych przy użyciu lasera, dowiesz się z dalszej części artykułu.
Depilacja laserowa bikini – jak dbać o skórę po zabiegu?
Częstym objawem po zabiegu depilacji laserowej bikini jest lekki obrzęk i zaczerwienienie się skóry. Stan ten trwa od kilku godzin do kilku dni po zabiegu. W tym czasie szczególnie zadbaj o skórę i bezwzględnie stosuj się do zaleceń osoby przeprowadzającej zabieg [3]. Możesz zastosować kremy i maści o właściwościach kojących i chłodzących , aby zredukować nieprzyjemne uczucie. Parę dni po depilacji unikaj gorących kąpieli i sauny, a także kąpieli w basenie. Nie aplikuj kosmetyków i preparatów zawierających alkohol. Przez tydzień po zabiegu nie stosuj również peelingu, natomiast do 2 tygodni unikaj opalania i stosowania samoopalacza [2].
Chociaż zabieg depilacji laserowej jest bezpieczną procedurą, istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania jej. Wyróżnia się przeciwwskazania bezwzględne oraz względne [4]. Do bezwzględnych należą:
- choroby nowotworowe,
- trwająca chemioterapia,
- ciąża i karmienie piersią,
- tatuaż w miejscu zabiegu,
- obecność metalowych implantów w ciele,
- nadwrażliwość na światło,
- świeżo przebyte zabiegi chirurgiczne,
- nieustabilizowana cukrzyca,
- łuszczyca,
- świeża opalenizna,
- skłonność do przebarwień,
- aktywne wirusowe, grzybicze lub bakteryjne infekcje skóry,
- trwająca antybiotykoterapia,
- padaczka,
- przyjmowanie na stałe leków fotouczulających,
- bielactwo,
- atopowe zapalenie skóry,
- posiadanie włosów koloru rudego, siwego i bardzo jasnego blondu – włosy takie nie mają dostatecznej ilości melaniny, co wyklucza prawidłowe wykonanie zabiegu.
Przeciwwskazania względne to:
- niektóre schorzenia hormonalne (szczególnie nadczynność i niedoczynność tarczycy) – przed zabiegiem depilacji należy skonsultować się z lekarzem,
- arytmia, niewydolność krążenia (decyduje lekarz prowadzący) [4, 6].