Całkowita depilacja bikini za pomocą laserów - Najlepsze metody i porady
Depilacja laserowa bikini - jak się przygotować?
Przygotowanie do depilacji laserowej bikini jest ważne, aby zapewnić skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Przede wszystkim należy unikać opalania się przez co najmniej cztery tygodnie przed zabiegiem, ponieważ opalona skóra może być bardziej podatna na podrażnienia. Należy również unikać depilacji woskiem, golenia lub korzystania z kremów depilacyjnych przez około dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem. Oczywiście w czasie zabiegu nie można miesiączkować, ani być w trakcie leczenia infekcji - czy to ogólnej, czy intymnej.
A depilacja bikini płytkie? Czy istnieją przeciwwskazania? Pierwsze golenie należy przeprowadzić dzień przed zabiegiem i również unikać czynników, które mogą spowodować podrażnienia delikatnej skóry. Dokładnych informacji dotyczących postępowania przedzabiegowego udzieli Ci specjalista podczas indywidualnych konsultacji.
Chcesz wiedzieć więcej na temat pielęgnacji pozabiegowej? Przeczytaj: 5 rzeczy, których nie możesz robić po depilacji laserowej bikini.
Rodzaje depilacji laserowej bikini i ich skuteczność
Na rynku kosmetologicznym istnieje kilka rodzajów depilacji laserowej bikini, a każdy z nich ma swoje charakterystyczne cechy i poziom skuteczności. W zależności od preferencji i oczekiwanego efektu, można wybrać spośród depilacji bikini klasycznego, bikini kalifornijskiego, bikini francuskiego, brazylijskiego czy hollywoodzkiego. To są rodzaje intymnych fryzur, jakie możemy uzyskać poprzez depilację. Same metody depilacyjne dzielą się na: woskowanie, laseroterapię, depilację pastą cukrową.
Jakie są rodzaje depilacji laserowej bikini? Możemy do nich zaliczyć:
1. Depilację laserową klasyczną - wykonywana do linii majtek
2. Depilację laserową kalifornijską - usuwanie owłosienia do linii bielizny typu stringi
3. Depilacja laserowa Hollywood - całkowita depilacja miejsc intymnych
Absolutnie nie zaleca się depilować okolic bikini, a już zwłaszcza bikini głębokiego, z użyciem elektrycznego depilatora czy kremów do depilacji. Takie metody usuwania zbędnego owłosienia mogą doprowadzić do podrażnień, a nawet stanów zapalnych delikatnej skóry. Jak więc pozbyć się niechcianych włosków z miejsc intymnych? Skuteczną metodą jest depilacja laserowa bikini, która zapewnia długotrwałe efekty. Zobacz, jak taki zabieg przeprowadzamy w Laser Delux® i jak się do niego przygotować!
A co w przypadku panów? Przeczytaj artykuł: Co musisz wiedzieć o depilacji laserowej bikini męskiego?
Depilacja laserowa bikini – jak przygotować się do zabiegu?
Metoda depilacji laserowej jest bezpiecznym zabiegiem, należy się jednak odpowiednio wcześniej do niego przygotować. Pół roku przed planowaną procedurą zakończ doustną terapię retinoidami. Na miesiąc przed zaprzestań wyrywania owłosienia depilatorem i woskiem – dozwolona jest jedynie depilacja maszynką lub golarką [6]. Na trzy tygodnie wcześniej odstaw maści z pochodnymi retinoidów i środki złuszczające, nie wykonuj peelingu chemicznego [4]. Odczekaj minimum 2 tygodnie po zakończeniu stosowania preparatów fotouczulających, m.in. niektórych leków przeciwzapalnych, przeciwgrzybiczych, przeciwalergicznych, antybiotyków, ziół (np. wyciąg z dziurawca lub nagietka) [6]. 2 tygodnie to również czas, jaki musi upłynąć od zmiany leków (o działaniu fotouczulającym) na choroby psychiczne i neurologiczne na takie, które nie wykazują takiego działania.
Preparatów przyjmowanych na stałe nie odstawiaj samodzielnie, jedynie po konsultacji z lekarzem.
Na minimum miesiąc przed planowaną depilacją zrezygnuj z opalania i stosowania samoopalacza. Na dzień przed depilacją laserem nie stosuj żadnych kremów nawilżających. Ogól się na gładko, lecz nie depiluj ani nie wyrywaj włosków. W przeddzień zabiegu nie spożywaj alkoholu. W dniu zabiegu nie stosuj żadnych kremów, balsamów, perfum czy dezodorantów w miejscu poddawanym depilacji laserowej [2].
Ile kosztuje laserowa depilacja bikini?
Cena laserowej depilacji bikini może różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak obszar geograficzny, rodzaj kliniki kosmetologicznej, rodzaj lasera używanego do zabiegu oraz liczba sesji, które są potrzebne do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Orientacyjne ceny depilacji laserowej bikini przedstawiamy w poniższej tabeli. Zastrzegamy, że to tylko ceny orientacyjne i mogą się one różnić w zależności od czynników wymienionych powyżej:
Zakres obszarów
Zakres cen (zł)
Pachy, kark, brzuch, tors, plecy, okolice brodawek
od 150 do 300 zł
Bikini, bikini pełne, bikini brazylijskie,
depilacja męska, pośladki, linia biała
od 180 do 300 zł
Kolana, łydki, uda, całe nogi, palce u stóp
od 100 do 400 zł
Od 150 do 250 zł

Depilacja laserowa bikini – jak dbać o skórę po zabiegu?
Częstym objawem po zabiegu depilacji laserowej bikini jest lekki obrzęk i zaczerwienienie się skóry. Stan ten trwa od kilku godzin do kilku dni po zabiegu. W tym czasie szczególnie zadbaj o skórę i bezwzględnie stosuj się do zaleceń osoby przeprowadzającej zabieg [3]. Możesz zastosować kremy i maści o właściwościach kojących i chłodzących , aby zredukować nieprzyjemne uczucie. Parę dni po depilacji unikaj gorących kąpieli i sauny, a także kąpieli w basenie. Nie aplikuj kosmetyków i preparatów zawierających alkohol. Przez tydzień po zabiegu nie stosuj również peelingu, natomiast do 2 tygodni unikaj opalania i stosowania samoopalacza [2].
Chociaż zabieg depilacji laserowej jest bezpieczną procedurą, istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania jej. Wyróżnia się przeciwwskazania bezwzględne oraz względne [4]. Do bezwzględnych należą:
- choroby nowotworowe,
- trwająca chemioterapia,
- ciąża i karmienie piersią,
- tatuaż w miejscu zabiegu,
- obecność metalowych implantów w ciele,
- nadwrażliwość na światło,
- świeżo przebyte zabiegi chirurgiczne,
- nieustabilizowana cukrzyca,
- łuszczyca,
- świeża opalenizna,
- skłonność do przebarwień,
- aktywne wirusowe, grzybicze lub bakteryjne infekcje skóry,
- trwająca antybiotykoterapia,
- padaczka,
- przyjmowanie na stałe leków fotouczulających,
- bielactwo,
- atopowe zapalenie skóry,
- posiadanie włosów koloru rudego, siwego i bardzo jasnego blondu – włosy takie nie mają dostatecznej ilości melaniny, co wyklucza prawidłowe wykonanie zabiegu.
Przeciwwskazania względne to:
- niektóre schorzenia hormonalne (szczególnie nadczynność i niedoczynność tarczycy) – przed zabiegiem depilacji należy skonsultować się z lekarzem,
- arytmia, niewydolność krążenia (decyduje lekarz prowadzący) [4, 6].
