Propolis krem do twarzy - Tajemnicza Siła Natury dla Twojej Skóry

Skuteczność narzędzia

Zastosowanie opisanego naturalnego produktu pszczelarskiego w medycynie i kosmetologii będzie skuteczne tylko wtedy, gdy jego stosowanie zostanie uzgodnione z lekarzem prowadzącym lub kosmetologiem, a także pod warunkiem braku przeciwwskazań i przestrzegania wszystkich zaleceń. Ważne jest, aby zrozumieć, że stosowanie propolisu może być skuteczne tylko w początkowych stadiach chorób lub problemów kosmetycznych. Chociaż za jego pomocą można pozbyć się nieprzyjemnych objawów, nie należy liczyć na stosowanie leków z propolisem jako główną metodą leczenia.

Czy wiedziałeś? Szamani Ałtaju wiedzieli o zdolności propolisu do zwielokrotniania korzyści płynących z mieszanych z nim pierwiastków i wierzyli, że jeśli posmarujesz magiczne amulety klejem pszczelim , a następnie umieścisz je w gniazdach pszczół, wzmocni to leczniczy efekt, który wytwarzają.

Jak stosować propolis?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, propolis często wykorzystywany jest jako składnik preparatów kosmetycznych oraz środków farmakologicznych. Dostępny jest w postaci: granulatu, proszku, maści, tabletek, kapsułek, czopków czy doustnych kropli. Dodawany jest również do globulek dopochwowych.

W kosmetologii wykorzystywany jest do produkcji: kremów do twarzy, balsamów do ciała, maseczek, masek do włosów, toników, past do mycia zębów, pomadek.

Z propolisu możemy wykonać prozdrowotną nalewkę oraz tak zwaną maść propolisową.

W domowym zaciszu można przygotować nalewkę z propolisu oraz maść propolisową. Możemy również wykonać mieszankę z miodu i propolisu. Wystarczy, że do słoiczka z miodem dodamy niewielką ilość rozdrobnionego propolisu. Miód z propolisem warto zastosować np. do smarowania pieczywa.

Przepis na nalewkę z propolisu

Aby wykonać domową nalewkę z propolisu, będziemy potrzebować:

• 50 gramów zmielonego wcześniej propolisu,
• około 350 mililitrów spirytusu 70%,
• 150 mililitrów ciepłej wody.

Na początku rozdrabniamy propolis – na przykład używając młynka do kawy. Jeżeli kit pszczeli zbytnio się lepi, wówczas może utrudnić to jego zmielenie. Dlatego też zalecamy, aby przed wykonaniem nalewki zamrozić produkt.

Stosowanie nalewki z propolisu

Nalewkę z propolisu najlepiej stosować w formie rozcieńczonej. Można dodawać ją do wody z miodem, wody, herbaty, soków.

Nalewka propolisowa złagodzi objawy związany z chorobami górnych dróg oddechowych. Wówczas używamy jej do domowej inhalacji lub jako środek doustny.

  • Inhalacja z nalewką propolisową: do miski z gorącą wodą wlewamy 50 kropli nalewki. Następnie pochylamy się nad miską, a głowę przykrywamy ręcznikiem. Podczas inhalacji powoli wdychamy i wydychamy powietrze. Domowy zabieg powinien trwać około 10 minut.
  • Nalewka propolisowa w formie doustnej: do łyżeczki białego cukru dodajemy od 15 do 20 kropli nalewki. Stosujemy trzy razy dziennie.

Opis produktu

Institut Esthederm Intensive Propolis - udoskonalający krem do twarzy

Propolis jest znany ze swoich właściwości oczyszczających i kojących. Institut Esthederm wzmocnił naturalne właściwości propolisu, składnikami odpowiednimi dla skóry z oznakami starzenia się (kwas salicylowy, cynk, kwas ferulowy).

Krem udoskonalający minimalizuje niedoskonałości i widocznie wygładza zmarszczki. Antybakteryjne właściwości propolisu redukują wydzielanie sebum oraz świecenie się skóry. Antyoksydacyjne działanie kwasu ferulowego* pomaga chronić kapitał młodości skóry. Dodatkowo, biomimetyczne peptydy widocznie wygładzają zmarszczki i linie.

Po zastosowaniu niedoskonałości są zredukowane, a wygląd cery natychmiastowo poprawiony. Dzień po dniu zmarszczki zostają wygładzone, a skóra jest zmatowiona. Skóra wygląda piękniej. Niekomedogenny - Testowany dermatologicznie.

*Pochodna kwasu ferulowego

Sposób użycia:
Aplikuj na czystą, suchą skórę rano i wieczorem. Tylko dla dorosłych. Może być stosowany ze zwykłą pielęgnacją lub w trakcie zabiegów kosmetologicznych.

  • zredukowane niedoskonałości oraz świecenie się skóry
  • wygładzona skóra, zminimalizowana widoczność zmarszczek
  • natychmiastowa poprawa wyglądu cery

Czy można stosować propolis w ciąży

Mimo, iż propolis jest znakomitym i naturalnym specyfikiem, nie jest zalecany każdemu. Szczególną grupą osób, które powinny korzystać z niego w ograniczonym wymiarze, są kobiety w ciąży. Wszystko dlatego, że na chwilę obecną brak jednoznacznych wytycznych dotyczących stosowania kitu pszczelego w tym wyjątkowym okresie. Kit jest dostępny najczęściej w formie nalewki spirytusowej, a jak wiadomo alkohol w ciąży nie jest wskazany. Właśnie dlatego preparaty na bazie etanolu nie powinny być stosowane przez przyszłe mamy. Oczywiście, czasami gdy korzyść przewyższa ryzyko i wynika to z zaleceń lekarza, kilka kropel można przyjąć.

Innym powodem jest prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej. Niewielkie, jednak wciąż możliwe. Propolis w ciąży zaleca się przyjmować wyłącznie w wyjątkowych okolicznościach.

Zmiany skórne na twarzy, a często też na szyi i dekolcie, mogą wywoływać również alergia pokarmowa na składniki produktów pokarmowych lub alergia wziewna , należące do najczęstszych chorób alergicznych skóry.

Czytaj dalej...

ZALETY - druga skóra - nie obciąża, nie zapycha - nie ciemnieje - bardzo ładnie wygląda na buzi - promiennie - utrzymuje się w bardzo dobrej kondycji przez cały dzień w pracy - nie trzeba go dodatkowo pudrować - trzyma bardzo ładne wykończenie, cara się nie wyświeca - świetny produkt na co dzień.

Czytaj dalej...

Przeciwzmarszczkowy krem do twarzy SPF 50 NIVEA SUN to krem z filtrem o formule z koenzymem Q10, który zapobiega pojawieniu się zmarszczek i plam pigmentacyjnych spowodowanych promieniowaniem słonecznym.

Czytaj dalej...

Produkt ten przyjmuje zatem bardzo ważną rolę, jaką jest przekształcenie wszystkich różnych niedoskonałości w stare wspomnienie, które należy do przeszłości, gwarantując w ten sposób wyraźną poprawę skóry i zapewniając, że jest ona naprawdę optymalna i zdolna do zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb.

Czytaj dalej...