Wszystko, co Musisz Wiedzieć o Depilacji Laserowej Braun 5009
Depilacja laserowa a naczynkowa skóra
Depilacja laserowa sprawdzi się u osób posiadających bardzo delikatną skórę, która jest skłonna do podrażnień i do powstawania naczynek. Oczywiście kluczowa będzie tu specjalistyczna konsultacja. W salonach depilacja.pl nie zrealizujesz laseroterapii bez ówcześniejszego spotkania z naszym kosmetologiem. Laseroterapeuta oceni stan Twojej skóry oraz przeprowadzi wywiad medyczny. Na podstawie obserwacji i wszystkich uzyskanych informacji dobierze częstotliwość wiązki lasera oraz wyestymuje potrzebną liczbę spotkań. W przypadku każdego pacjenta konieczne jest indywidualne podejście – każdy ma bowiem inne skłonności, inne problemy i inne oczekiwania.
Depilacja laserowa to świetny sposób na pozbycie się niechcianych włosków właśnie z powodu niskiego ryzyka podrażnień. Skóra bardzo delikatna jest też bardzo cienka. Dlatego tradycyjne metody depilacji takie jak wosk, kremy do depilacji czy depilator elektryczny kompletnie się nie sprawdzą. Po takich technikach skóra będzie zaczerwieniona i bolesna. Jedyny sposób na trwałą i efektywną depilację to ta laserowa. Chyba, że chcesz korzystać z golenia tradycyjną maszynką. A to też prosty sposób na skaleczenie, podrażnienia i przede wszystkim stratę ogromnej ilości czasu. Golenie trzeba bowiem powtarzać bardzo często, w wielu przypadkach nawet codziennie.
Wiązka współczesnych tj. bardzo innowacyjnych laserów pochłaniana jest selektywnie przez barwnik włosa, tj. melaninę. W konsekwencji doprowadza to do trwałego uszkodzenia jedynie cebulki włosa. Gdy cebulka zostanie trwale zniszczona, włos nie odrośnie. A to oznacza, że depilacja jest bardzo bezpieczna, gdy energia pochodząca z lasera nie jest pochłaniana przez hemoglobinę. Laser nie wpływa też w żaden sposób negatywnie na skórę – nie zasysa jej ani nie uszkadza. Dlatego to świetny sposób na depilację u osób z bardzo unaczynioną skórą.
Depilacja laserowa a żylaki
Szukasz bezpiecznej i efektywnej metody pozbycia się niechcianego owłosienia? Depilacja laserowa może okazać się idealnym zabiegiem dla Ciebie. Czy można usunąć włoski w ten sposób zmagając się z żylakami? Dokładnie wyjaśniamy temat. Sprawdź!
Depilacja laserowa to w dzisiejszych czasach najefektywniejsza metoda pozbycia się niechcianego owłosienia. Dzięki niej możesz uzyskać gładką skórę na stałe. A wszystko to bezpiecznie i bezboleśnie – zarówno w trakcie trwania zabiegu, jak i po nim. Oczywiście, tak jak w przypadku każdej innej techniki pozbycia się niechcianych włosków, tak i tutaj trzeba się odpowiednio przygotować. Istnieją też przeciwwskazania do zabiegu, o których trzeba pamiętać. Czy żylaki do nich należą? Sprawdzamy!

Pieprzyki a depilacja laserowa – o tym należy pamiętać
Kosmetolog depilacja.pl podkreśla, że pieprzyki nie stanowią przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej. Niemniej jednak bardzo istotna jest dokładna konsultacja z kosmetologiem przed samym zabiegiem.
Jeżeli na Twoim ciele znajduje się naprawdę sporo pieprzyków oraz znamion, to warto przed zastosowaniem lasera udać się również do lekarza dermatologa, który ostatecznie stwierdzi, czy tego typu zabieg będzie dla Ciebie w stu procentach bezpieczny. Najprawdopodobniej okaże się, że będziesz mógł poddać się takiemu zabiegowi, ale lepiej dokładnie sprawdzić tę kwestię, by czuć się pewnie. W ocenie przeciwwskazań pomoże też sam kosmetolog, dlatego tak istotny jest wywiad przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegów depilacji laserowej.
Depilacja laserowa a pieprzyki – komentarz naszego kosmetologa
Depilator laserowy a pieprzyki – wokół tego rodzaju tematu narosło sporo kontrowersji. Czy rzeczywiście wszelkie znamiona mogą być przeciwwskazaniem do tego rodzaju zabiegu? Rozwiewamy wątpliwości na ten temat!
Marzysz o gładkiej skórze na długie lata? Masz dość niemal codziennego golenia skóry maszynką jednorazową? Odechciewa Ci się pozbywania włosków woskiem albo plastrami? Nic dziwnego! Tego typu zabiegi w domowych warunkach zajmują bardzo wiele czasu i w większości są bolesne. Jest jeszcze jedna kwestia – ból, zaczerwienienia, krostki i inne rodzaje podrażnień po usuwaniu niechcianego owłosienia. Szukasz alternatywnej metody? Świetnie trafiłeś! Odpowiedź dla Ciebie to depilacja laserowa.
Pieprzyki, znamiona itd. niegdyś uważane były za przeciwwskazanie do tego rodzaju zabiegu. Na szczęście dziedzina depilacji laserowej przez lata bardzo dynamicznie i efektywnie się rozwinęła. Dzisiaj większość osób może sobie pozwolić na tego rodzaju zabieg, nie obawiając się o swoje bezpieczeństwo. Oczywiście istnieje lista przeciwwskazań , które wykluczą zastosowanie lasera. Są to między innymi przebyte poważne choroby (jak np. nowotwory) czy stałe przyjmowanie leków, które mają właściwości fotouczulające. Niektóre z punktów na liście pozbawiają możliwości depilacji tego rodzaju na konkretny czas. Ciąża, silna opalenizna czy czasowe przyjmowanie konkretnych pigułek – po zakończeniu pewnego etapu w życiu można ponownie rozważyć wizytę w gabinecie kosmetologicznym. Wróćmy jednak do pieprzyków.
Czy wiesz, że możesz depilować laserem miejsca na ciele, na których się one znajdują? Warto jednak zaznajomić się z istotnymi informacjami na ten temat. Tutaj znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz. Poniższe informacje przekazał kosmetolog depilacja.pl. Masz więc pewność, że pochodzą one ze sprawdzonego źródła.

Czym są żylaki i jak powstają?
Jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych są żylaki kończyn dolnych. Te powstają głównie z racji coraz powszechniejszego stojącego oraz siedzącego trybu życia. Gdy dorzucimy do tego jeszcze nadwagę, czynniki genetyczne czy płaskostopie, to okazuje się, że ryzyko wystąpienia żylaków jest bardzo duże. Początkowe objawy tego schorzenia to tzw. pajączki – drobne, poszerzone naczynka włosowate w kolorze czerwonym lub niebieskim. Nie należy ich lekceważyć. Nieleczone żylaki mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji tj. przewlekłej choroby żylnej.
Jakie są czynniki ryzyka wystąpienia żylaków? Problem dotyczy głównie kobiet oraz osób starszych. Dodatkowe przyczyny to między innymi:
- ciąża,
- nadprogramowe kilogramy,
- płaskostopie,
- przewlekłe zaparcia,
- wielogodzinne siedzenie w ciągu dnia,
- dźwiganie zbyt dużych ciężarów,
- długie stanie,
- unikanie aktywności fizycznej,
- urazy dolnych kończyn,
- przebyte ciąże,
- stosowanie doustnej antykoncepcji i hormonalnej terapii zastępczej,
- zaburzenia hormonalne,
- noszenie obcisłych ubrań, zwłaszcza skarpet i podkolanówek,
- chodzenie w butach na bardzo wysokich obcasach,
- dieta uboga w błonnik,
- braki witaminy C w organizmie,
- palenie papierosów,
- nadużywanie alkoholu.
Jak powstają żylaki? W przypadku występowania wyżej wymienionych czynników ryzyka, może dojść do cofania się krwi. Przy okazji następuje wzrost ciśnienia. Wówczas krew z coraz większą mocą napiera na ściany żył w nogach. Przez to dochodzi do rozszerzenia żył, które niestety potem nie powracają już do swojego pierwotnego kształtu. W efekcie dochodzi do właśnie do żylaków. Z czasem, gdy skóra staje się coraz cieńsza i bardziej napięta, nabrzmiały żylak widnieje pod skórą bardzo wyraźnie.
