"Bezbolesna i skuteczna depilacja laserowa elos - wszystko, co musisz wiedzieć!"
Depilacja laserowa – jak się przygotować do tego zabiegu?
Depilacja laserowa to obok depilacji woskiem czy tradycyjnego golenia jeden ze sposobów na usunięcie niechcianego owłosienia. Za pomocą lasera najczęściej eliminuje się owłosienie z nóg, pach, miejsc intymnych, a także twarzy. Jak przebiega depilacja laserowa? Czy daje trwałe efekty? Jakie niesie ze sobą skutki uboczne? Ile kosztuje?
- Co to jest depilacja laserowa?
- Jakim laserem wykonywana jest depilacja laserowa?
- Jak przygotować się do depilacji laserowej?
- Czy istnieją przeciwwskazania do depilacji laserowej?
- Dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają?
- Najczęstsze pytania dotyczące depilacji laserowej
Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu
Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.
Spis treści
- Depilacja laserowa: przeciwwskazania
- Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
- Na czym polega epilacja laserem diodowym?
- Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
- Depilacja laserowa: po zabiegu
- Depilacja laserowa: cena
- Depilacja laserowa: czy boli?
Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.
Depilacja elektrolizą – o czym warto wiedzieć?
W elektrolizie wykorzystuje się prąd stały (galwaniczny). Ten działa na pojedyncze włoski oraz komórki odpowiadające za wzrost owłosienia. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to jedyna technika depilacji prądem. Inny rodzaj to tzw. diatermia, czyli termoliza. Ta opiera się na stosowaniu prądu zmiennego. Doprowadza on do drżenia cząsteczek wody wokół igły oraz wytwarzania przez nie ciepła. Tym samym dochodzi do uszkodzenia komórek, które odpowiadają za wzrost włosa. Termolizę poleca się szczególnie osobom o cienkich włoskach z małą (albo zerową) ilością barwnika.
Inny rodzaj depilacji prądem stanowi połączenie termolizy oraz elektrolizy. To bardzo skuteczna, jeśli nie najskuteczniejsza technika. Łącząc prąd stały ze zmiennym, doprowadza się do uszkodzenia włosa w sposób termiczny i chemiczny. Dzięki temu można usunąć nawet najgrubsze i najmocniejsze włosy, na które do tej pory nie działała żadna z powyższych metod.
Co to jest depilacja laserowa?
Depilacja laserowa to metoda usuwania owłosienia za pomocą specjalnych urządzeń, których działanie opiera się na emisji wiązki światła . Ta „wychwytuje” znajdującą się we włosach melaninę, związek chemiczny odpowiadający za ich kolor. Emitowane przez laser światło zostaje wchłonięte przez włos i zamienione w energię, która prowadzi do trwałego uszkodzenia jego struktury na całej długości. W konsekwencji wypada, a jeśli zabieg wykonany był we właściwym momencie fazy wzrostu (o czym poniżej), nie powinien już odrosnąć.
Zabieg depilacji laserowej przeprowadzany jest w gabinecie kosmetologicznym. Zabiegom najczęściej poddawane są:
- nogi (łydki i uda),
- pachy,
- okolice bikini,
- miejsca intymne, w tym okolice odbytu,
- twarz (wąsik, bródka).
Depilacji laserowej może być poddana tak naprawdę każda partia ciała (brzuch, plecy), poza okolicami oczu.

Depilacja laserowa: czy boli?
Osoby zastanawiające się nad zabiegiem depilacji laserowej obawiają się przede wszystkim bólu. To, jak go odczuwamy, zależy od naszej kombinacji włosów i melaniny - osoby czarnoskóre mają jej więcej niż białe, a te o ciemniejszej karnacji więcej niż osoby blade. Im ciemniejsze i gęstsze włosy i ciemniejszy odcień skóry, tym odczuwany ból będzie większy.
Wiele zależy też od progu odczuwania bólu przez daną osobę. To, co dla jednych jest "ukłuciem komara", innych może bardzo boleć. Kosmetolożka przykłada laser do ciała punkt po punkcie, laser wydaje specyficzny dźwięk - "strzał", który również może powodować dyskomfort. Kobiety określają ból podczas depilacji laserowej jako pieczenie, szczypanie. Niektóre porównują go do depilacji depilatorem, inne - do wyrywania brwi pęsetą.
dr Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej, założycielka kliniki Estetica Nova- Mediostar Next Pro to laser stosowany m.in. w zabiegach usuwania owłosienia. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego i wysoce wydajnego systemu chłodzenia zabiegi depilacji są praktycznie bezbolesne. To bardzo ważne dla naszych pacjentek, które często bardzo nieprzyjemnie wspominają zabiegi depilacji innymi urządzeniami. Mediostar Next Pro łączy w sobie z wygodę i efektywność zabiegu. Głowica depilacyjna pracuje na 2 długościach fali 808 nm i 940 nm.
W zależności od fototypu i koloru włosów różny jest procentowy rozkład tych fal w wiązce. Dlatego właśnie laser jest bezpieczny nawet dla wyższych fototypów i skutecznie depiluje jasne włosy. Dodatkowym atutem jest możliwość podpięcia kilku innych głowic zabiegowych. W klinice stosuję również głowicę vaskularną o długości fali 940 nm, bardzo skutecznie zamykającą naczynka zarówno na twarzy, jak i na nogach.
Komfort i bezpieczeństwo zabiegu zapewni pacjentkom laser Motus AX. W przeciwieństwie do innych urządzeń dostępnych na rynku posiada unikatową szafirową głowicę, która schładza skórę do temperatury 15 stopni. Laser świetnie sprawdzi się również na jasnych włosach (z wyjątkiem białych i siwych).
