"Bezbolesna i skuteczna depilacja laserowa elos - wszystko, co musisz wiedzieć!"

Przed zabiegiem pacjent poproszony jest o wypełnienie krótkiej ankiety, która zawiera pytania na temat zdrowia ogólnego, przebytych chorób, zażywanych leków. Następnie przeprowadzona zostaje próba laserowa na skórze, aby sprawdzić jak reaguje na podobne podrażnienia. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do wykonywania zabiegu. Lekarz używa najczęściej lasera, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Melanina odbiera energię, którą przekazuje laser. W ten sposób ulega zniszczeniu, a z nią cały mieszek. Zwykle dzień przed depilacją trzeba zgolić włosy maszynką. Po zabiegu zostają nałożone preparaty łagodzące. Zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, bo włosy nie rosną jednocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe są w fazie uśpienia, a ich mieszki mają za mało melaniny, żeby zareagowały na laser. Zabieg powtarza się najczęściej co miesiąc przez około pół roku, później raz na rok. Niestety, prawie nigdy nie da się usunąć włosów w stu procentach. Część z nich stanie się cieńsza i jaśniejsza, a to uniemożliwi dalsze zabiegi. Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów (mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest).

  • gorących kąpieli,
  • korzystania z sauny lub basenu,
  • podrażniać skóry preparatami z zawartością alkoholu, spirytusu,
  • przez około 2 tygodnie od zabiegu depilacji laserowej należy unikać złuszczania naskórka i peelingów,
  • do trzech tygodni po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania, również stosowania samoopalaczy.

Cena depilacji laserowej zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim d epilowanego miejsca - depilacja nóg będzie droższa niż bikini, ponieważ obejmuje większą powierzchnię. Cena zabiegu zależy również od konkretnego miasta, rodzaju salonu i użytego lasera. Warto jednak dodać, że w przypadku depilacji laserowej często zdarzają się różnego rodzaju promocje - zwłaszcza na pakiety zabiegów.

Jak wygląda depilacja laserowa jasnych włosów?

Depilacja laserowa jasnych włosów jest trudna. Problemy wynikają z niskiej zawartości melaniny – włosy jasne, blond czy siwe, mają jej znacznie niższy poziom. Tak mała zawartość melaniny utrudnia wychwycenie ich przez tradycyjny laser. Z pomocą przychodzą wersje aleksandrytowe. Cechują się one inną długością fali – wychwytują bowiem nawet najmniejsze owłosienia z niewielką ilością melaniny.

Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, czy depilacja laserowa jasnych włosów przynosi upragnione efekty, ale też poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy depilacja laserowa dla blondynek przynosi skuteczne efekty? Na wskazane nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wynika to z tego, iż każdy włos jest inny i w każdym przypadku efekty mogą być inne. Nie można jednoznacznie potwierdzić, że depilacja laserowa jasnych włosów nie daje w 100% zadowalających efektów. Oczywiście, sytuacja taka może mieć miejsce, aczkolwiek prawidłowe przygotowanie i przeprowadzenie zabiegu znacznie minimalizuje to ryzyko. Chcąc zyskać pewność, że depilacja laserowa jasnych włosów przyniesie planowane efekty, warto odpowiednio wcześniej umówić się na konsultację ze specjalistą. Zobacz też, jak wygląda w praktyce trwałość efektów po depilacji laserowej.

Następstwa po zabiegu:

Włosy nie wypadną od razu po zabiegu. By cebulka uległa całkowitemu rozpadowi potrzeba czasu. Dlatego też włosy będą widoczne jeszcze przez kilkanaście dni, po czy samoistnie się wysuną. Można je wtedy golić. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, które powinno ustąpić po kilku - kilkunastu godzinach. Gdyby rumień utrzymywał się dłużej, skórę należy schładzać zimnymi okładami oraz pilnie skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Nie wolno stosować żadnych maści, płynów, zasypek na własną rękę. Ponieważ ELOS nie wymaga użycia bardzo wysokich poziomów gęstości energii światła, a uzupełniające oddziaływanie prądu RF nie ma związku z zawartością melaniny w skórze, większość pacjentów nie doświadcza żadnych skutków ubocznych.

Przeciwskazania do zabiegu:

  • Do 3 miesięcy przed zabiegiem nie należy wykonywać dermabrazji skóry lub głębokiego peelingu chemicznego w obszarze zabiegu,
  • Przeciwskazaniem są zabiegi chirurgiczne w obszarze wykonywania zabiegów laserowych w ciągu ostatnich 3 miesięcy lub skóra niewyleczona,
  • Nadmiernie opalona skóra (słońce, solarium, samoopalacze) lub opalanie w czasie ostatnich 2 tygodni,
  • Upośledzony system immunologiczny z powodu chorób immunosupresyjnych takich jak AIDS czy HIV, lub zażywanie leków immunosupresyjnych,
  • Choroby, które mogą zostać wystymulowane światłem, takie jak: Systemic Lupus Erythematosus, porfiria czy epilepsja,
  • Aktywne infekcje bakteryjne lub wirusowe np. opryszczka,
  • Zażywanie leków, ziół, suplementów diety czy witamin, o których wiadomo, że uczulają na światło. Np.: Isotretinoina (Curacne) w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Tetracycliny, ziele dziurawca, nagietek, skrzyp w ciągu ostatnich 2 tygodni,
  • Ciąża, karmienie piersią.

Zalecenia po zabiegu:

  • Po zabiegu można normalnie myć skórę wodą i mydłem oraz stosować dotychczasowe kosmetyki ( z wyjątkiem dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu),
  • Skórę można schładzać za pomocą żeli chłodzących (ColdPack),
  • Przez pierwsze dwa dni po zabiegu należy unikać zabiegów takich jak gorąca kąpiel, masaż oraz mikrourazów takich jak otarcia,
  • Przeciwskazane jest opalanie miejsca po zabiegu przez co najmniej 4 tygodnie, zalecane jest stosowanie kremów z filtrem (50 SPF),
  • Między kolejnymi zabiegami nie należy stosować innych metod depilacji, gdyż powoduje to zmniejszenie skuteczności zabiegu, włosy można golić,
  • W razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości należy pilnie skontaktować się z lekarzem prowadzącym i stosować się ściśle do jego zaleceń.

Czy depilacja laserowa dla blondynek przynosi efekty?

Polskie kobiety najczęściej są właścicielkami jasnych włosów – pojawiają się one nie tylko na ich nogach, ale często również na przedramionach, twarzy czy innych częściach ciała. Ich regularne mechaniczne usuwanie bywa kłopotliwe. Z pomocą przyszły więc nowoczesne technologie, w tym depilacja laserowa. Jeszcze do niedawna laserowe usuwanie jasnych włosów wydawało się wręcz niemożliwe. Szereg udoskonaleń sprawił jednak, że obecnie jasne włosy nie stanowią przeszkód w trwałym pozbyciu się owłosienia.

Wynika to z tego, iż mechanizm działania laserów został dostosowany do wykrywania melaniny – substancji znajdującej się we włosach. Dzięki jej wykryciu, włos pochłania energię wiązki lasera i dochodzi do uszkodzenia cebulek. Konsekwencją wspomnianych jest całkowite wypadnięcie włosów, bez ryzyka ich ponownego wzrostu.

Podaż energii w mniejszych ilościach połączona z technologią in Motion umożliwia utrzymanie wyższej temperatury w skórze przez dłuższy czas, a to z kolei czyni SHR skutecznym w walce z jaśniejszym owłosieniem, co do tej pory nie było możliwe przy użyciu innych urządzeń i technologii.

Czytaj dalej...

Cały sekret trwałego zniszczenia zbędnego owłosienia tkwi w zastosowaniu fali skutecznej tylko w przypadku melaniny , czyli o długości od 700 do 1000nm w przypadku lasera Vectus emitowane są fale o długości 810 nm.

Czytaj dalej...

Jeśli chcemy uniknąć problemów skórnych, powinniśmy wybierać dobrej jakości wosk i korzystać z usług profesjonalnych kosmetyczek, które potrafią prawidłowo nałożyć wosk i zdejmować go z naszej skóry.

Czytaj dalej...

Jest to zatem metoda niezwykle skuteczna w walce z niechcianym owłosieniem, a koszt depilatora IPL jest równy kilku zabiegom w gabinecie kosmetycznym, z tym, że kiedy już taki depilator zostanie zakupiony, można oszczędzić bardzo wiele na powtórnych zabiegach w profesjonalnych gabinetach.

Czytaj dalej...