Depilacja laserowa w Gdowie - Skuteczne usuwanie owłosienia
Depilacja laserowa: czy boli?
Osoby zastanawiające się nad zabiegiem depilacji laserowej obawiają się przede wszystkim bólu. To, jak go odczuwamy, zależy od naszej kombinacji włosów i melaniny - osoby czarnoskóre mają jej więcej niż białe, a te o ciemniejszej karnacji więcej niż osoby blade. Im ciemniejsze i gęstsze włosy i ciemniejszy odcień skóry, tym odczuwany ból będzie większy.
Wiele zależy też od progu odczuwania bólu przez daną osobę. To, co dla jednych jest "ukłuciem komara", innych może bardzo boleć. Kosmetolożka przykłada laser do ciała punkt po punkcie, laser wydaje specyficzny dźwięk - "strzał", który również może powodować dyskomfort. Kobiety określają ból podczas depilacji laserowej jako pieczenie, szczypanie. Niektóre porównują go do depilacji depilatorem, inne - do wyrywania brwi pęsetą.
dr Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej, założycielka kliniki Estetica Nova- Mediostar Next Pro to laser stosowany m.in. w zabiegach usuwania owłosienia. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego i wysoce wydajnego systemu chłodzenia zabiegi depilacji są praktycznie bezbolesne. To bardzo ważne dla naszych pacjentek, które często bardzo nieprzyjemnie wspominają zabiegi depilacji innymi urządzeniami. Mediostar Next Pro łączy w sobie z wygodę i efektywność zabiegu. Głowica depilacyjna pracuje na 2 długościach fali 808 nm i 940 nm.
W zależności od fototypu i koloru włosów różny jest procentowy rozkład tych fal w wiązce. Dlatego właśnie laser jest bezpieczny nawet dla wyższych fototypów i skutecznie depiluje jasne włosy. Dodatkowym atutem jest możliwość podpięcia kilku innych głowic zabiegowych. W klinice stosuję również głowicę vaskularną o długości fali 940 nm, bardzo skutecznie zamykającą naczynka zarówno na twarzy, jak i na nogach.
Komfort i bezpieczeństwo zabiegu zapewni pacjentkom laser Motus AX. W przeciwieństwie do innych urządzeń dostępnych na rynku posiada unikatową szafirową głowicę, która schładza skórę do temperatury 15 stopni. Laser świetnie sprawdzi się również na jasnych włosach (z wyjątkiem białych i siwych).
Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu
Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.
Spis treści
- Depilacja laserowa: przeciwwskazania
- Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
- Na czym polega epilacja laserem diodowym?
- Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
- Depilacja laserowa: po zabiegu
- Depilacja laserowa: cena
- Depilacja laserowa: czy boli?
Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.
Depilacja laserowa głowy. Czy jest to możliwe?
Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą trwałego usuwania niepożądanego owłosienia i od wielu lat cieszy się rosnącą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. To wygodne rozwiązanie dla osób, które mają dosyć częstego golenia się maszynką lub bolesnej depilacji woskiem − tym bardziej, że nieraz po tego typu zabiegach skóra jest podrażniona, włoski wrastają, a w konsekwencji może pojawić się stan zapalny.
W dzisiejszych czasach problem częściowego łysienia dotyka aż 70% mężczyzn, w mniejszym stopniu również kobiet. Najczęstszą przyczyną nadmiernego wypadania włosów są czynniki hormonalne. Objawem łysienia androgenowego jest postępująca utrata włosów od czoła i skroni aż po czubek głowy. Powodem pogorszenia kondycji włosów może być również zła dieta, długotrwały stres czy niewłaściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy. Pacjenci uwielbiają efekt idealnie gładkiej skóry – nie dziwi zatem fakt, że w ofercie niektórych gabinetów medycyny estetycznej pojawiła się także możliwość depilacji laserowej głowy. Zabieg polega na wykorzystaniu wiązki światła o odpowiedniej długości fali. Energia świetlna, napotykając na swojej drodze melaninę włosa, wnika w niego z całą siłą, uszkadzając lub niszcząc jego macierz.
Już po pierwszym zabiegu włos staje się słabszy i cieńszy, a w przypadku zniszczenia mieszka, nie ma możliwości odrośnięcia. Trzeba jednak pamiętać, że jedno spotkanie nie wystarczy, aby całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia. Laser usuwa tylko włoski znajdujące się w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. Dlatego też zaleca się wykonanie serii zabiegów, aby w rezultacie trwale pozbyć się niechcianych włosów. Na szczęście zawartość melaniny we włosie na tej części ciała jest dość wysoka (oprócz włosów siwych oraz siwiejących w odcieniu najjaśniejszego blondu), zatem światło lasera ma możliwość całkiem skutecznego rozgrzania mieszka włosowego.